Joyetech Exceed Grip [Recenze]

Joyetech je u nás poměrně profláklá firma, takže snad nemusím představovat jejich řadu velmi úspěšných kitů pro začátečníky, nazvanou Exceed. A dnes se podíváme na jejich poslední přírůstek do rodiny, zvaný Grip.

Ještě než začneme, tak bych chtěl poděkovat Ejuice.cz za zaslání do recenze.

Nenechte se zmást názvem Grip, jelikož jde v podstatě o AIO, a to velmi malé.

Nějaké specifikace, než se na prcka podíváme hezky zblízka.
– kapacita baterie: 1000 mAh
– kapacita DL cartridge: 4.5 ml
– kapacita MTL cartridge: 3.5 ml

Ano, jak si můžete všimnout, tak k zařízení jsou 2 druhy cartridge, jak na DL, tak na MTL. Ta na DL jede na žhavicí hlavy EX-M, které se dají snadno dokoupit a nemusíte shánět celou cartridge. Je teda nutné podotknout, že jde o takové lehce utaženější DL, protože podle výrobce jsou na MTL, tak proč je nenarvat do něčeho na DL.

Zato pokud vám přestane chutnat z MTL cartridge, tak tu musíte koupit celou, což je na druhou stranu škoda, když v balení jsou parádní hlavy na MTL. Ta je na potah poměrně otevřená, což za mě není úplně ono, já rád velmi, velmi utažené MTL.

Chuťově obě cartridge nejsou na tom úplně špatně. Respektive vy cítíte náznak toho, co tam máte, tušíte, co by to mohlo být, ale pokud si to plnicím otvorem nenalejete na prst, tak pořád tápáte.

Výměna žhavicích hlav je naprosto jednoduchá. Pootočíte plíškem, který ji drží v cartidge, vyšroubujete hlavu, vyhodíte hlavu, našroubujete novou a případně ještě zakápnete, naplníte, vrátíte plíšek s novou žhavicí hlavou a můžete bafat dál.

Co se týče plnění, tak je to naprosto jednoduché. Obě cartridge mají na zadní straně gumový/silikonový špunt, který těsní otvor, který se ani trochu nekamarádí s Gorilla lahvičkami . U DL cartridge, jelikož je na hlavy, jsem to plnil tak, že jsem vyndal žhavicí hlavu a plnil to přes tento otvor. Tu na MTL jsem musel plnit lahvičkami s liquidy od Emporia, jelikož mé oblíbené tabáky bych rozlil po celé cartridgi při snaze ji naplnit.

Co ale mu nemůžu vytknout, je jak padne do ruky. Já přeci jen nejsem tolik na trubky, pokud to nemá spodní spínání jako u mechanik. Chvilku mi to teda trvalo, než jsem zjistil, jak Exceed Grip pořádně držet, ale pak už to šlo samo. A díky bočním stranám, které mají lehké “šráfkování“, tak vám jen tak nevypadne z ruky, pokud nemáte úplně olšové ruce.

Celé zařízení se nabíjí pomocí MicroUSB kabelu, který je v balení, včetně další žhavicí hlavy a MTL cartridge. Po sundání “rukávu“ z krabičky a sundání vrchního dílu krabičky na vás ihned vykoukne samotný Exceed Grip. Pod ním se dále nachází nejen již zmíněné věci, ale i User Manual. Na jedno nabití mi s DL cartridgí vydržel cca 1/2 – 3/4 dne, podle toho, jak jsem moc bafal. Za to s MTL cartridgí bez problému celý den, ale večer už u počítače už chtěl nabít. Nabitý je pak za cca 45 minut, což je velmi akceptovatelná doba.

K indikaci stavu nabití slouží dioda nad MicroUSB portem, kdy dokud vás oslepuje modře (podle výrobce bíle), tak nemusíte hledat nabíječku. Jakmile to ale přejde na červenou, začal bych se po nabíječce ohlížet.

Další, co výrobce uvádí, je prý chytrá elektronika, která zabrání dryhitu, kdy by dioda měla zablikat 2x a přestat žhavit. 3 spálené hlavy a jedna cartridge by si dovolily nesouhlasit, ale je zcela možné, že jsem zrovna vychytal špatné hlavy a cartridge, případně byla samotná elektronika nějaká pošramocená, ale to zjišťovat nehodlám.

Když to vezmu kolem a kolem, pro začátečníka, který si není jistý, co mu bude sedět, je tohle hned po jakémkoliv jiném zařízení pro začátečníky. Tohle je ten typ zařízení, které opravdu nezklame, ale taky opravdu neohromí. Pokud chcete prcka, kterého bude tahat do práce jen pro doplnění nikotinu, tak ano, rozhodně berte. Pokud ale od toho čekáte něco víc, tak vás to zklame.