Joyetech Runabout [RECENZE]

Druhý POD v mém krátkém recenzentském seriálu se ke mně opět dostal od Vape Centra. Tentokráte se spolu podíváme na Joyetech Runabout, který mě opět celkem příjemně překvapil.

Balení
Runabout se prodává v poměrně netradičním obalu, nepřijde Vám totiž klasická papírová krabička, ale průhledný, plastový, zavíčkovaný tubus. V něm najdete samotné zařízení, náhradní cartridge, nabíjecí kabel a samozřejmě nesmí chybět i manuály. Vlastně docela jednoduché a nápadité balení. Jen malé upozornění: Kdyby se vám zdálo, že je barevný vklad nějaký olezlý, tak není. Je jen přelepen ochrannou folií, takže dolů s ní 🙂

Zařízení
Tělo samotného zařízení je vyrobeno z kovu a je osazeno baterií o kapacitě 480 mAh, což není ani málo ani moc, je to tak akorát, přesně jak se na sekundární zařízení sluší. Výhodou je to, že zařízení pracuje s konstantním napětím, avšak přijde mi, že je jistý pokles, pozorovatelný při téměř vybité baterii, ale není nijak veliký. Na jedno nabití dokáže Runabout stáhnout lehce přes jedno naplnění. Tedy něco kolem 2,1 ml liquidu.

Tělo je tvarované, alespoň dle slov výrobce, do podoby luxusní jachty. No nevím, já v tom spíš vidím nějaký rychlý člun, než kocábku, která je jak vysoká tak dlouhá.

Indikace stavu baterie je vyvedena LED světlem pod tlačítkem, na špici podu a prosvítá i cartridgí samotnou, takže za tmy nemusíte tápat, kolik máte liquidu v „tanku“.

Zařízení má vcelku příjemnou váhu a tak vám neurve kapsu, ale dá o sobě vědět jemným: „Jsem tady!“

Cartridge
Cartridge samotná je plastová, bez výměnné žhavicí hlavy. Otvor pro plnění je po straně a je uzavřen silikonovým špuntem. Je celkem slušně velký, takže plnění, třeba z gorillích lahviček, je pohodička. A že budete plnit často, je díky 1,9ml kapacitě celkem jasné.
Odpor spirálky v cartridgi je 1,2 Ohmu, jak jsem již psal, tak žhavicí element zde není výměnný samostatně.

Osazení podu cartridgí asi nemá smysl popisovat, jen poznamenám, že cartridge při správném nasazení zaklikne na místo a drží jak přibitá.

Co se chuti týká, tak jsem zázraky nečekal, ale o to víc jsem byl překvapen. Blue Baron od Emporia uměl ukázat po chuťové stránce moc pěkně. Sice nedokážu rozeznávat jednotlivé složky, tak jako kolega Pospi, ale liquid chutnal výrazně, nekonalo se žádné utlumení chuťového projevu.

Kladně hodnotím čtyři kontaktní body na obou částech zařízení, je tak dobře zajištěn přenos energie z baterie do cartridge.

Zhodnocení
+ slušná chuť
+ pěkný design
+ dobrá ergonomie
+ velmi dobře znatelná indikace baterie
+ snadná obsluha

– malá kapacita baterie
– nemožnost výměny samotné žhavicí hlavy

Zhodnocení
Musím uznat, že mě Runabout celkem mile překvapil, za provozu bez problémů. Jen mě maličko zamrzela nižší kapacita baterie, nicméně i ta je celkem rozumná, když vezmu v potaz to, že si POD koupí člověk jako sekundární zařízení, které bude doplňující k hlavnímu stroji.

Děkuji ještě jednou vedení Vape Centra za poskytnutí Runaboutu do recenze. 🙂

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!