Joyetech eVic Primo Fit Kit [Recenze]

Díky Karotkovi se mi dostal do rukou jeden z opravdu miniaturních, leč plnohodnotných vape kitů, a to Joyetech eVic Primo Fit Kit. Jakožto dlouhodobý vlastník jeho staršího a většího bráchy (eVic Primo Mini) jsem se rozhodl ho chvíli zkusit používat a následně sepsat tuhle recenzi.

Základní informace

eVic Primo Fit Kit v základním balení obsahuje samotný mod, EXCEED Air Plus atomizér, náhradní 3ml sklo a 2 hlavy – 0,5 Ohmu pro DL a 1,2 Ohmu pro MTL. Samozřejmostí je anglický manuál. Standardně se dá sehnat ve 4 barevných variantách – černé, stříbrné, modré a duhové.

Jak si určitě všimnete už z následující fotky, jedná se o skutečně miniaturní set. Velikost modu je daná hlavně tím, že má integrovaný článek o kapacitě 2800  mAh, pro klasické MTL s tovární hlavou 1,2 Ohmu by vám tedy měl vydržet bez problému celý den. Pokud mod postavíte například vedle dobře známého iStick Pico, ač to tak parametrově není, působí menší. Musím konstatovat, že i přes to, že mám poměrně velké ruce, mod se drží velmi příjemně, váha je pouhých 210 g. Maximální výstupní výkon uvádí výrobce 80 W.

 

Firmware

Co se týče softwaru, Joyetech se nepouštěl do žádných extra novot, jedná se o klasický SW, který znáte ze všech modernějších modů tohoto výrobce. Pro výstupní režim můžete zvolit mezi Power, RTC (Real Time Clock), TC (Ni, Ti, SS316) a TCR. Co se týče TC, zkoušel jsem na mod nasadit klasický motací atomizér s 0,3mm nerezovým drátem, a překvapivě se teplotní režim choval velmi dobře. Veškerá nastavení jsou zcela přirozená a pochopitelná, nemusíte tedy desítky minut přemýšlet nad tím, jak si svůj mod nastavit k obrazu svému. Nadšenci si poté mohou přes SW v PC nebo Macu nahrát své logo. 🙂 No a nakonec, pro milovníky ArcticFox firmwaru mám dobrou zprávu – eVic Primo Fit je AF podporovaný, sám jsem ho s ním pár dní provozoval bez sebemenších problémů.

Atomizér EXCEED Air Plus

Tohle je vlastně taková sekce, do které se mi vůbec nechtělo pouštět. Nejsem už poměrně dlouho příznivcem atomizérů na tovární hlavy (i když i mezi nimi se dá najít pár velmi dobrých kousků), proto jsem byl zvědavý na EXCEED Air Plus. Co se týče možnosti nastavení vzduchu, je na tom atomizér vcelku dobře, samozřejmě však není schopen nabídnout celou škálu vzduchu tak, jako pokročilejší atomizéry. Od vcelku utaženého MTL, které nastavujete počtem otevřených dírek, až po utaženější DL – to je vše, co vám EXCEED povolí. Pro MTL hlavu je to v pořádku, ale s DL hlavou si to úplně neumím představit.

Na co musím ovšem trochu nadávat je podání chuti. Jsem pravděpodobně dost rozmazlený z motacích atomizérů, ale mě osobně chuť nijak nenadchla.

Celkové shrnutí

Když vezmete eVic Primo Fit poprvé do ruky, první, co vás určitě zaujme, je materiál. Nejedná se o nějaký nepříjemně rozvrzaný plasťák, ale o poctivě kovový mod, který velmi příjemně padne do ruky. A navíc – všechno precizně lícuje. Je to podle mě skvělý kousek na cesty nebo do kapsy do práce, věřil bych i tomu, že by mohl při hrubším zacházení něco málo vydržet. Přijde mi trochu škoda, že se v ČR nedá sehnat samotný mod bez atomizéru (resp. alespoň jsem ho nenašel), to je v současné chvíli možno spíš v zahraničí – jedná se totiž podle mě o velmi příjemný maličký mod pod vaše 22mm atíky.

Malá inspirace na konec

Co se týče toho, jak může tenhle krasavec vypadat pod vaším oblíbeným 22mm atíkem, dovolil jsem si vytvořit následující setup pro inspiraci:

  • Joyetech eVic Primo Fit (firmware ArcticFox)
  • Doggystyle 2k16 (klon)
  • Penodat RTA Drip tip

Myslím, že tohle je třeba super použitelný maličký setík, u kterého byste velikost a váhu eVic Primo Fit opravdu uměli ocenit. 🙂

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!