Journey DIY Prime Cotton [Recenze]

Už je to nějakou dobu, co jsem dělal poslední recenzi na nějakou vatu. Mělo a dále má to své důvody. Přeci jen to není pro mé plíce to nejlepší, co pro ně mohu udělat. Pokud chci zjistit kolik toho ta která vata vydrží, musím ji dotlačit až na samotný kraj jejích schopností. A za to se vždy odmění tu větším tu menším dry hitem. Tak jak to, která z vat zvládne a jak se mi zrovna povede jí – a následně sobě 😀 – ublížit.

Ale dost úvodů a důvodů proč jsem recenze na vaty přestal dělat. V březnu mi na stůl šéfredaktor nadělil plechovou krabičku o výšce 22,5 milimetru a průměru 63 milimetru která v sobě ukrývá 15 gramů vaperské vaty v pramenech 5×10 cm od Chorvatské firmy AEON, která se již na našem trhu etablovala svými příchutěmi.

Vyhnu se marnému zkoušení zjistit kterou vatu – od kterého výrobce – do své krabičky zabalili. To prostě zjistit nelze byť svým projevem někomu může některou z vat připomínat. Snažit se o to by bylo čistou spekulací. Raději se zaměřím přímo na to, jak se vata chová, a jak se s ní pracuje.

Už nějakou dobu se zamýšlím nad tím, proč je většina současných vaperských vat distribuována v pramencích o průměru kolem 5 centimetrů. Také jste si všimli, že když z něj ubíráte do svých buildů, tak se vám nikdy nepovede ten pramenec spotřebovat celý a vždycky z něj zbyde alespoň slabý proužek který je k ničemu. Sice jej lze přidat k dalšímu proužku který buď zbyl, nebo z dalšího pramence oddělíte, ale asi jste si též všimli, že už to není úplně ono. A stejně je tomu u Prime Cotton.

Prime Cotton navíc lehce kecá do hitu. Ne do chuti, to bych jí křivdil, protože to sám moc nepoznám, ale je v potahu cítit lehce drsným škrábáním. Nebo jak to říci. Prostě takový ten pocit, že už už chytíte hit, ale nakonec se tak nestane. Jsou vaty, které ten hit vyloženě naservírují a ani se neptají – jednu takovou jsem tu na stole také měl – u Prime Cotton je to sice cítit, ale k hitu nedojde a po nějaké době – no delší době – si na to škrábání i zvyknete. I z tohoto důvodu tuhle recenzi píši až po několika měsících, protože jsem se musel několikrát přesvědčit, jestli se mi to jen na začátku nezdálo a jestli to nebyla nějaká chyba v buildu. Ne, nezdálo a ne, nebyla. Kdykoli jsem Prime Cotton prostřídal s některou ze svých vybraných vat, tak po návratu k ní to tu bylo zase. Není to vyloženě nepříjemné, ale pokud jste zvyklí na vaty s uhlazenějším projevem, poznáte to. A je na vás, jestli vám to bude vadit, nebo si zvyknete. Jen vás prosím, nepoužívejte ji do mesh atomizerů. Tam se k tomu hitu dostanete celkem snadno a lehce. Nejde sice přímo o dry hit, ale zakašlete si.

Původně jsem u téhle vaty chtěl i vyzkoušet, jak se chová v buildu pro MTL, ale s hrůzou jsem zjistil že za ta léta na DL jsem zapomněl, jak na MTL udělat kloudný build. Takže jsem si nadělil pár slušných dry hitů a raději toho nechal. Nechci a nebudu tvrdit, že je to chyba Prime Cotton, protože stejně jsem dopadl i se svou nejoblíbenější vatou. Prostě už jsem na MTL buildy kopyto. Takže bych celkem uvítal, kdyby se našel nějaký MTLkář, který by se s ostatními podělil o své dojmy z této vaty.

S Prime Cotton se pracuje v podstatě stejně jako s kteroukoli jinou vatou, která je v pramencích. Snadno se z nich odděluje potřebné množství a stejně snadno se na odděleném pramínku vytvoří špička kterou prostrčíte spirálkou. Jednu vyloženou výhodu jsem u Prime Cotton při buildování objevil. Jako jedna z mála nemá tendence se při zastřižení na potřebnou délku slisovat a pokud nejste naprostý purista, tak ji nebudete muset na koncích rozčesávat.

A teď k tomu, co tahle vata vydrží.
Průměrné builderské chyby vám celkem dokáže odpustit. Ale nesmíte po ní chtít nějaké extrémní výkony. Na all day vaping se chová uměřeně, ale jak jí výkonem začnete šlapat na paty, tak se bude bránit. A to dost drsně. Jednu z recenzovaných vat mi tím připomíná. To také byla taková netýkavka a člověk na ní musel zlehka a opatrně. Ne že by vysoké výkony úplně nezvládala. To ne. Umí to. Ale moc se jí nechce a velmi rychle vás přesvědčí, že u cloud chasingu musíte umět opravdu dobře buildovat a nesmíte dělat školácké chyby. Sice si musíte zvyknout na její drsný projev, ale i na výkony v CCH ji lze použít. S nějakou tou výhradou, ale lze. U téhle vaty prostě zapomeňte, že by vás při potahu nepošimrala v krku. Bohužel má celkem ostré a dlouhé drápky.

Takže jak bych to uzavřel?
Journey DIY Prime Cotton je celkem použitelná vata na all day vaping. Jen nesmíte být slečinka kterou hned nějaké to zaškrábání rozpláče. Věřte mi, že za dva tři dny už vám to nepřijde a marně budete pátrat kam se to škrábání ztratilo. Nebojte. Jen jak vytáhnete civilizovanější vatu, tak se vám po návratu za vaši nevěru odvděčí. Prime Cotton je prostě stejně temperamentní jako ženy z míst, ze kterých pochází. Ten jihoslovanský temperament prostě nezapře. Jen ten mesh fakt nemá ráda.

Za zaslání vaty do recenze děkujeme eshopu LAvape.cz, kde ji můžete zakoupit.