IPV V3 Mini – autosquonker

V první řadě bych rád poděkoval Štefanu Ihnátovi, který mi IPV do recenze půjčil. Takže: ĎÍKY! (jo, to Ď je tam naschvál – [Hade… – poznámka korektora])

Dostala se mi do pazour vcelku zajímavá věc. A sice automatický squonker. Jak to funguje, co to umí a jak se to chová, se podíváme v dnešní recenzi. Nejdřív si ale projdeme…

Balení
IPV V3 mini se k Vám dostane v bílé krabičce s modrým nápisem IPV na straně přední a se všemi důležitostmi na straně zadní. Díky tomu víme, že v krabočce najdeme samotné zařízení, jeden kousek atomizéru Elf ADA (odpor netuším, IPV ho neukazuje, ale dle slov vlastníka je to 0,3 Ohmu), MicroUSB kablík, manuál a jakýsi Gift box… Jestli je tim myšleno samotné balení nebo něco co se ke mně nedostalo, netuším…

Zařízení
Líbivý design, malé rozměry a přehledný displej. To je to, co vidíte po otevření krabičky jako první. Zařízení má vestavěnou baterii o kapacitě 1400 mAh, resinové panely po stranách, pevnou nádobku na liquid a příjemně klikavá tlačítka. Celkem pozitivně vnímám přítomnost desky YiHi SX635J, příjemně šetří baterii a funguje velmi rychle.

Co se týká automatického dokrmování atomizeru liquidem, není zde pevně dané množství, kolik má grip při žhavení pumpovat tekutiny do atty. Dá se to jednoduše upravit dlouhým podržením tlačítka + nebo -. Nastavení množství je otázka chvilky.

Trochu mě zarazilo, že se nedá přímo upravit výkon, který pouští grip do spirálky. Hodně mi to tu chybělo. Nicméně nepřímo lze výkon zvednout zvýšením teploty na spirálce a přeskočením mezi dvěma profily (P1 a P2). Aneb čím je teplota vejš, tím víc grip pustí výkonu. Tedy, až do 30 W, což je maximum, které umí dodat v profilu P2.

Co se výdrže baterie týká, tak jsem neměl během dne potřebu dobíjet. Kapacita 3,5 ml mě ani nenutila doplňovat liquid. Což potěší.

Co však příliš nepotěší je, že pokud bych si usmyslel, že našroubuji nějaké větší RDA, tak bude vcelku zásadně přečnívat na tři strany zařízení. Ale to je holt daň za kompaktnost, takže to vcelku beru.

Atomizér Elf ADA
Elf ADA je maličkej, ale fakt maličkej atomizér, který je liquidem dokrmován skrz BF centrpin. Jeho projev je vcelku zvláštní, jeho syčivé dojezdy mi v uších zněly, jakoby neměl dostatek liquidu ve vatě. Měl jsem pořád pocit že musím přidat na množství liquidu. Tedy do té doby, než jsem si řádně loknul 12mg liquidu.

Úprava množství vzduchu je zde řešena naprosto jednoduše, stačí pootočit plastovým tělem a máme přivřeno, jak nám je libo. Dá se zregulovat od utaženého DL až po příjemně utáhlé MTL.
Chuťově není zlý, ale za mě mu chybí jistá „šťavnatost“. Hezky mi podal hlavně tabákovky, tam smekám před tím, jak je vykreslil. Koláčky a ovoce řadím spíš k průměru.

Materiál spirálek se mi povedlo dohledat po delším bádání.
Atty s odporem 0,3 Ohmu pro DL má spirálku ze slitiny Ni-Mn, tedy nikl-manganová slitina. Tyto se ke mně na vyzkoušení nedostaly.
Atty s odporem 1 Ohm má spirálku z nerezi 316L.

Zhodnocení
+ kompaktnost
+ výdrž baterie
+ autosquonk
+ dobře čitelný displej
+ design

– spoji proslintává liquid (takže stále upatlané ruce)
– nemožnost přímého nastavení výkonu
– jen těžká využitelnost s jiným RDA (fakt to nevypadá dobře)

Slovo závěrem
Nápad mělo IPV fakt výborný. Jen by ho to chtělo ještě maličko doladit k dokonalosti. A toho prostoru je tam dost a dost.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!