Innokin Endura T20 – Do začátku dobrý [Recenze]

Dlouho se mi nedostal do ruky nějaký základní setík. To se však změnilo a dnes se podíváme, díky Lukáši Mrkvičkovi (Vapetalk s Karotkou) a jeho Marcy, na Innokin Endura T20.


Innokin je poměrně známá společnost, která se již dlouho řadí mezi přední výrobce, co se kvality zařízení týká. Čekal jsem tedy od Endury opravdu perfektní chování, zpracování a vlastně tak nějak celkově vše. Jak dopadla? Inu pojďme se podívat do balení a něco si k ní povědět.

Balení
Krabička, ve které Vám Endura kit přijde, je sama o sobě celkem zajímavá a pěkně vyvedená. Najdete na ní všechny důležité informace, jako je například kapacita baterie, odpor hlav, kapacita clearomizéru a výkon, na jakém Endura s dodanými hlavami pracuje.

Po stažení rukávu krabičky se dostaneme k samotné, tvrdé kartonové krabici, která má, jako jedna z mála u základních setů, zavírání na celkem slušně silný magnet. Po jejím otevření na nás vykoukne samotná Endura a barevně natištěný rychlomanuál, který nás informuje o tom, jak je kit poskládán, jak funguje indikace stavu nabití baterie a jak se zachovat při prvním plnění tanku.

V krabičce nalezneme samotný Endura kit, manuál, náhradní těsnění, dva další náústky s různými průměry a nabíjecí kabel. Ke kabelu musím poznamenat že má stejnou vlastnost, jako kterýkoli můj USB kabel. Ztratí se, jakmile ho spustím z očí.

Clearomizér + hlavy
Clearomizér s kapacitou 2 ml nese pojmenování Prism T20, kombinuje spolu oldschool a newschool řešení.
Na jeho vrchu nalezneme náústek o rozměru 510, takže je možno použít jakýkoli Váš 510-kový. Pod ním je uzávěr pro horní plnění. Po jeho odšroubování na nás vykoukne vpravdě obrovská žhavicí hlava o odporu 1,5 Ohmu, jež prostupuje celým tankem odshora až dolů, a která je vybavena 510 závitem ve spodní části. Samotný clearomizér nemá závit, disponuje pouze převlečnou maticí, která drží žhavicí hlavu na svém místě. Co se mi líbí i nelíbí zároveň, je přívod vzduchu skrz závit. Je to sice hezky oldschool, ale nemožnost zredukovat si míru utaženosti vzduchu, mi poněkud schází. Naopak potěší čepice na vršek atomizéru, která zamezí vniknutí kdejakého nepořádku z kapes do náústku a atomizéru. Při používání víčko nemusíte tahat po kapsách, ale stačí jej nacvaknout zespodu na baterii, kde drží pevně.

Baterie
Samotná baterie na Enduře má kapacitu 1000 mAh a s dodanými žhavicími hlavami běží na příjemných 13 W. Bohužel neběží nijak dlouho. Zapíná a vypíná se tříklikem fire tlačítka. Hned po zapnutí baterie prozkouší barevnost LEDek indkujících stav nabití. Ty fungují perfektně. Akorát s přesností jsou na štíru. Dlouho, předlouho baterie indikuje zelenou barvou, až padne na oranžovou a bleskově na červenou. Po přepnutí barev máte jen několik málo potažení do doby, kdy Vás baterie odstaví. Na nabití jsem dovedl odpařit cca 2,5 ml liquidu, což není žádná sláva.

Ještě se vraťme zpět k žhavicí hlavě. Ta moje má zatím odpařeno ohadem 50 ml světlých tabákovek a chuť začíná být bídná a je na čase ji vyměnit.

Zhodnocení
+ dobrý set do začátku
+ malá velikost
+ nízká hmotnost
+ víčko pro atomizér
+ rychlé nabíjení

– celkem nestabilní (asi jako každá menší trubka)
– nízká výdrž baterie (špatně sladěná baterie s použitými hlavami)
– všelijak fungující indikace baterie
– vyšší teplota při nabíjení
– nemožnost upravit množství vzduchu

Slovo závěrem
Endura mi nijak nepřirostla k srdci. On to není špatný startovní set, ale pro mě zde bohužel převažují minusy nad plusy. Je to možná dáno tím, že jsem už prostě „někde dál“. Začátečníkovi ovšem třeba bude sedět lépe.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!