Imperia: Shark Attack – Royal Strudel [Recenze]

Čerstvá jablka, hrozinky, skořice a křehké těsto je tradiční symfonií chuti královského štrůdlu. V závěru zůstává v ústech pocit skvělého dezertu – toť popis výrobce této žhavé novinky. Jedná se klasický shake & vape, kdy v 60ml lahvičce je 10ml aromatu a výrobce doporučuje dolít 40ml boosteru či báze.

Namícháno na 2,5mg nikotinu, 70VG/30PG, zkoušeno na Vapor Giant V5S se spirálkami od Stifa.

Štrůdl mám ráda, a ještě více, když ho nemusím sama péct. Tak uvidíme, jak se v Impérii pochlapili.

Po otevření lahvičky na Vás dýchne velice věrohodná chuť domácího štrůdlu. A to nechci pochlebovat, ale vůně je skutečně nádherná. Jako když otevřete troubu s právě dopečeným štrůdlem.  

Samotné aroma je žluto hnědé, nikterak tmavé, tudíž i spirálky by nemusely extra trpět.

Při prvních potazích jsem byla trochu překvapená. Čekala jsem lehké listové těsto, ale toto těsto je spíše těžší, hodně mi připomíná těsto z Don Koblížek (většina asi nezná, jelikož se nedostal prozatím do prodeje). Nicméně při druhém tanku jsem si již na tuto těžkost těsta zvykla.

Jablka jsou na můj vkus trochu slabá, prostě mám raději intenzivnější příchutě. Osobně do štrůdlu dávám jablek poměrně hodně a zde se mi jich trochu nedostává. Ale jablková složka je zde jemná a příjemná.

Skořice akorát, zlatý střed. Osobně bych jí mohla opět trochu více, ale na druhou stranu je to složka, kterou řada vaperů moc nemusí. Občas některá skořice trochu dráždí v krku, zde ale ani náznakem.

A rozinky? Velice příjemné překvapení. Skutečně jsem je tam hned našla, dokonce jsem měla pocit, jako kdyby byly lehce namočené v rumu.

Po vyvapování 16 ml je vata poměrně stále bílá, spirálky lehce napálené, ale není to vůbec nijak brutální.

Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Já vyhledávám zejména intenzivnější příchutě. Proto bych si asi v záplavě štrůdlů od mnoha výrobců tento jako svůj nejoblíbenější nevybrala. I z důvodu těžší chuti, což mi malinko vadí zejména v této letní době.

Nicméně celkové vyznění namíchaného liquidu je velice kompaktní, jednotlivé složky se dobře prolínají a zároveň jsou jasně definovatelné. Prostě fajn příchuť pro milovníky štrůdlů s těžší příchutí těsta. A za ty rozinky dávám palec nahoru.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 8/10

PS: Nekamenujte mě, že někde používám slovo „hrozinky“ a jinde „rozinky“. Trochu jsem zagooglila a dle českého pravopisu jsou možné obě varianty. Já osobně používám pouze slovo rozinky, ale výrobce použil hrozinky, tak jsem ho citovala 

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!