Hugo Vapor Rader Eco 200W Box Mod

Hugo Vapor je u nás spíše méně známá značka, která ale velmi mile překvapila svými zařízeními, které jsou na svou cenu velmi kvalitní a neuvěřitelně lehké. Poměrně známý Hugo Vapor Squeezer jakožto levná a velmi lehká squonk mechanika na jednu 20700 nebo 18650. A tím asi ze známějších věcí u nás to pro ně končí.

To vše by ale mohl změnit tenhle kousek. Jak jste si už z nadpisu přečetli, tak se jedná o jejich novinku pod názvem Rader ECO 200W Box Mod.

Je to dvoubaterkový, regulovaný mod na dvě 18650 baterie a s neskutečně nízkou váhou celých 71 g bez baterek, což už vám převáží leckterý atík, pokud to jen trochu špatně nahnete.

Sériové zapojení baterek (nalevo baterie plus pólem nahoru, vpravo opačně)

Box Mod vám přijde v obyčejné krabičce, která obsahuje klasicky varování o tom, jaké baterie v tom máte používat, co s módem nedělat, jak si ho správně nastavit pomocí plánku a napájecím kabelem. Bohužel to ale nemám vyfocené, protože krabička se kamsi poděla a Němec, co tu má na starosti úklid mi taky nepomáhá.

Co se týče vzhledu, tak je velmi povedený, mod padne krásně do ruky.

Po zapnutí na nás vykoukne poměrně přehledný a i za slunečního svitu velmi dobře čitelný display, který za nulové viditelnosti může posloužit jako svítilna, kterou si posvítíte akorát tedy u postele, když hledáte uprostřed noci telefon a nemáte nic jiného po ruce. Jas se nastavit dá po zmáčknutí Plus a žhavicího tlačítka, kdy pak můžete měnit jas, čas (hodiny fungují parádně, ale trochu se zpožďují, alespoň se mi to tak občas jeví, pokud je mod déle vypnutý). V továrním nastavení zvládne mod žhavit maximálně 10 sekund na jedno zmáčknutí, pak vám to utne a musíte žhavicí tlačítko zmáčknout znova.

Tlačítka jsem si oblíbil na první zmáčknutí. Hezky nahlas klikají, jdou trochu ztuha a jsou poměrně velká, takže se nemůže náhodou stát, že kliknete na něco, co nechcete, ani kdybyste se sebevíc snažili.

Samotné nastavování modu je poměrně jednoduché. Trojklikem začne blikat ukazatel režimu a pak pomocí Plus a Mínus se posouváte mezi jednotlivými režimy. V Power Režimu po dvojkliku lze měnit předžhavení mezi třemi možnostmi, konkrétně Soft, Normal a Power+.

Mezi další režimy dále patří i možnost křivky, kdy dvojklikem si nastavujete, kolik Wattů více nebo méně vám to má do buildu přidat k vámi nastavenému výkonu a na jak dlouho, tudíž si můžete žhavení nastavit tak, aby vyhovovalo jak vám, tak i buildu, který používáte pořád. Pokud jste spokojeni s tím, jak jste si křivku nastavili, dvojklikem se z toho opět dostanete.

Dále tu je jak i Bypass, tak i Voltage Mode. Bypass je pro lidi, kterým se líbí, jak fungujou sériové mechaniky, ale s bonusem všech ochran, které jsou v regulovaných módech jako proti podbití, zkratu a tak dále. Voltage je zase pro někoho, kdo je zvyklý na mody s potenciometry, kdy si nenastavuje výstupní výkon, ale napětí.

No a v neposlední řadě tu máme TC. TC si zde může člověk vybrat mezi klasickými Ni200, Titan a pak SS316L. Co se týče nastavování TC, tak Plus a Mínus tlačítka nastavují teplotu a dvojklikem Watty. Co ale vidím ale jako velké mínus, tak je nastavení výkonu pro TC, kdy minimální nastavitelný výkon je 30 W, což zcela jistě vylučuje jakékoliv běžné MTL buildy.

Co ale mile překvapilo, tak byla funkce TC. Předem avizuju, že jsem TC režimem de facto nepolíbený, protože prostě Ni80 ani Kanthal na to nefunguje a i nerez jsem jel jen watty, když jsem ji používal. Proto radši popíšu přesně to, co jsem dělal.

  1. Velmi ošklivý build z 0.3 SS316L jsem vyžhavil a nechal asi 15 minut stát, aby se dostal na pokojovou teplotu.
  2. Vecpal jsem do spirálky takové množství vaty, že pokud bych ještě přidal, tak se z toho stane pružina.
  3. Nastavil jsem nejnižší možný výkon (30 W) a 230 °C a pak žhavil tak dlouho, jak mě to pustilo (10 s).
  4. Posunul jsem vatu a zažhavil znova.
  5. A znova.
  6. Zapsal jsem si výsledek testu a přemýšlel, kde mám nerez, jestli to bude fungovat i s něčím mnohem zajímavějším (nenašel, takže nevím).

Test až na malé zahnědnutí při jednom pokusu, které stolní lampa zamaskovala na fotce perfektně, dopadl výborně. Suchá vata se nepřipálila ani v jednom případě, ale jestli je TC agresivní nebo ne, to už nepovím, protože to nepoznám. Za mě fungovalo a dále se od toho distancuji, protože tomu nerozumím.

Co se týče Power Managementu, tak nemůžu sloužit, protože patřím mezi těch několik málo jedinců, kteří PM neřeší, dokud jim mód vydrží fungovat alespoň den a půl při častějším používání. Jestli to je 600 potahů nebo 200 neřeším.

Když to vezmem kolem a kolem, chlapci a děvčata v Hugo Vapor se s tímhle kouskem opravdu vyznamenali. Funguje perfektně, parádně sedně do ruky, převáží ho jakýkoliv atík a vejdou se na něj i 30mm atomizéry, byť tam je zaoblená hrana, ale vůbec ničemu to nevadí, pokud netrpíte velmi těžkou Obsesivně kompulzivní poruchou. Za mě můžu jedině doporučit, obzvlášť za ty peníze.

Tímto bych chtěl poděkovat E-liquid.eu za poskytnutí tohoto módu do recenze.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!