Výrobce Hellvape pravděpodobně většina vaperů zná díky atomizérům Dead Rabbit, které se do dneška těší oblibě. Rodina králíků se opět rozrostla, tentokrát o „tlustšího“ brášku – tedy atomizér Fat Rabbit RTA. Jméno dostal podle průměru, který činí 28 mm. A my se na tohoto cvaldu dnes podíváme.
Specifikace
- Průměr: 28 mm
- Kapacita: 5,5 ml
- Přívod vzduchu: boční + spodní
- Základna: postless
- Určení: DL
Balení
Atomizér obdržíte v celooranžové krabičce, na jejímž přebalu najdete velké „logo“ králíka, který je typický a podobný tomu, který se objevuje na atomizérech Dead Rabbit, tentokrát však není „mrtvý“.
V krabičce kromě samotného atomizéru naleznete náhradní pyrexový tank, sáček s náhradními o-kroužky a šroubky, vatu, dvě nichromové spirálky (Fused Clapton), nástroj pro zastřižení spirálek, šroubováček a pochopitelně i stručný návod.
Vzhled
Jak již bylo uvedeno, atomizér má průměr 28 mm a konstrukcí je blíže atomizérům typu RDTA jako jsou např. atomizéry od Steam Crave. Vyroben je z nerezové oceli, tank poté z pyrexového skla. K dispozici je na našem trhu ve čtyřech barevných variantách (podle stránek výrobce je jich dokonce 7), nám se na stůl dostala varianta Matte Black. Na pevném dílu mezi kroužky pro regulaci airflow je vybroušený z jedné strany nápis Fat Rabbit, ze strany druhé pak obrázek králíka.
Všechny díly, resp. top cap a základna jsou místo klasických závitech chyceny na bajonetech. Na těle najdeme dva kroužky pro regulaci airflow. První je umístěn hned pod tankem a stará se po přívod vzduchu ke spirálkám z boku, na základně pak druhý, který se stará o přívod vzduchu odspodu. Regulaci přívodu liquidu zde nenajdete. Oba kroužky pro regulaci airflow mají zarážky, tedy se neotáčí kolem dokola, při tom ale nijak nedrhnou, otáčí se volně a snadno si tak nevědomky třeba při plnění, především ten horní, zavřete.
Horní přívod vzduchu je tvořen čtyřmi otvory, spodní dělený není.
Topcap na sobě má jemné broušení, díky kterému je dobře uchopitelný. Do něj je vsazený drip tip velikosti 810, který je uvnitř upravený do tvaru trychtýře. Díky tomu se v něm neusazuje zkondenzovaný liquid. Pod topcapem pak najdeme dva otvory pro plnění, které jsou dostatečně velké snad pro všechny typy lahviček. Je samozřejmě potřeba počítat s tím, že časem se pod topcapem a po jeho vnitřním obvodu nahromadí nějaký liquid a při zavírání jej topcap vytlačí a liquid se tak dostane na tank i vaše prsty.
Bajonety fungují dobře, ale chtějí trochu zvyku. Během prvních pár dní používání jsem narazil na drobné nešvary. Jedním je ten, že pro otevření topcapu je potřeba si atomizér podržet, jinak si začnete otevírat spodní bajonet a otevírat tak celý atomizér. Dalším, který se mi sem tam přihodí i po delším používání je ten, že pokud si nepohlídáte správné nasazení top capu do bajonetu, snadno se vám kousne a pak nejde zrovna snadno sundat. Obojí je však jen otázkou zvyku a po nějaké době používání se naučíte si to hlídat automaticky.
Základna a osazení
Základna je součástí spodní části atomizéru a není tak potřeba atomizér pro buildování nejdříve sundat a rozebrat, pouze stačí sundat z bajonetu vrchní část atomizéru a jste u základny. Ta je typu postless a v jejím středu najdeme mřížku přivádějící vzduch odspodu. Základna je poměrně jednoduchá na osazení a otvory pro vatu jsou dostatečně velké, takže je možné vatu osazovat tak trochu „na hulváta“. Tedy, ne tak úplně – je potřeba dávat pozor a nezacpat kanálky vatou úplně, aby vata zvládala dostatečně zásobovat. Jinak se velmi rychle dopracujete k nepříjemnému dry hitu. K tomu stačí vatu skrze kanálky trochu přizvednout. Zároveň je potřeba si ohlídat vatu i tak, aby nepřečnívala přes průměr základny, jelikož pak je téměř nemožné nasadit vrchní část atomizéru zpět na základnu.
Oceňuji také drobné „zarážky“ u otvorů pro vatu, které brání tomu, aby se vata dotýkala mřížky spodního airflow a nedocházelo tak k úniku liquidu do tohoto přívodu vzduchu.
Co se týče otvorů pro spirálky, ty jsou dostatečně velké i pro silnější spirálky. Jsou hlubší a je tak potřeba dát si pozor na zastřižení spirálek tak, aby jejich nožičky byly dostatečně dlouhé. Tím, že ze základny nic nevyčnívá, je osazování a rovnání spirálek pohodlné. Na rozdíl od atomizérů Dead Rabbit, které mají základnu do tvaru Y, je tedy potřeba spirálky zastřihnout ještě před jejich osazením, to je však jednoduché díky přiloženému nástroji.
Trochu hlouběji jsou zasazené i šroubky pro chycení spirálek. Ty jsou dělané na plochý šroubováček, a i s tím přiloženým v balení jsem měl občas lehký problém se trefit správně. Použití inbusových či křížových šroubků by bylo pro uživatele pohodlnější, ale to už je asi trochu otázkou preferencí.
K osazení doporučuji použití savější vaty. Cotton Bacon Prime mi v atomizéru funguje výborně, např. Cotton Clouds už chvílemi nestíhá.
Používání a dojmy
Jak jsem již zmínil, atomizér nemá žádnou regulaci juice flow, což by se mohlo u atomizéru této konstrukce zdát jako chyba. Ale i přes tuto absenci se mi nestalo, že by mi atomizér vytekl, nebo že by se do základny dostalo více liquidu. Otvory pro přívod liquidu mi však přijdou trochu malé a občas by tak mohl nastat problém s hustšími liquidy, já na něj však nenarazil.
Skutečně malá mi přijde ale, s ohledem na velikost a cílení atomizéru, kapacita tanku. Oněch 5,5 ml v mém případě znamená poměrně časté doplňování. Výrobce bohužel ani nenabízí možnost rozšíření kapacity ať už bubble sklem, či kombinací většího skla s delším komínem (obdobně jako to nabízí Aromamizer Plus V2).
Atomizér je díky dvojí airflow skutečně vzdušný. V začátku používání mi přišel až natolik vzdušný, že jsem přivíral spodní airflow. Postupně jsem si však zvykl na plnou airflow. Díky bočnímu přívodu vzduchu pak atomizér podává opravdu dobrou chuť, kterou si troufnu srovnat i s mým oblíbeným Aromamizerem Plus. A to i při větší vzdušnosti. Fat Rabbit je tak ve své podstatě hybridem mezi cloud a flavourchasingovým atomizérem. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří řeší i „hlasitost“ potahu, u Fat Rabbita si určitě všimnete že je hlučnější, což je dáno právě velikostí přívodů vzduchu. V případě bočních ofuků by to vyřešila trochu hustší mřížka, ale bylo by to na úkor množství vzduchu.
Dvojí airflow přidává atomizéru ale i jistou variabilitu, protože si uživatel může upravit vzduch podle sebe a jeden z přívodů klidně uzavřít úplně.
Chuťově se jedná opravdu o povedený atomizér, chuť podává věrně, výrazně (občas až dost výrazně), nijak ji nezkresluje a na žádném buildu se mi nestalo, že by chuť byla mdlá.
Zhodnocení
A jaký je můj verdikt? Fat Rabbit přináší za málo peněz (cena začíná na 599,- Kč) hodně muziky. Jelikož jsem zmlsaný Aromamizery od Steam Crave, stane se málokdy, že by se mi atomizér na modu ohřál déle než jen na dobu testování. Fat Rabbit se mezi ně však neřadí, protože od prvního osazení mi celou dobu sedí na hlavním modu a neměl jsem potřebu (ani chuť) během té doby sáhnout po jiném atomizéru.
Po konstrukční stránce má možná pár drobných much, které bych mu vytknul (bajonety, menší kapacita), ale ani ty mě neodradily ho používat jako můj hlavní atomizér.
Na modu prostě vypadá dobře, vzdušností mi vyhovuje (což jsem ze začátku ani neočekával) a chuťově je prostě výborný.
Pokud tedy koukáte po nějakém novém, vzdušnějším a především chuťově výborném atomizéru, za který neutratíte tisíce, určitě zkuste Fat Rabbit. Stojí za to.