Hellvape Dead Rabbit RTA V3 [Recenze]

Hellvape je už mezi vapery známý hráč a to hlavně ikonickou řadou “mrtvých králíků” která zahrnovala RDA a RTA, a dnes vám ukážu jejich nejnovější RTA počin konktrétně Dead Rabbit v jeho třetí tankové verzi s označením (jak jinak než) V3.

Parametry:

Výška: 50.5 mm
Průměr: 25 mm (resp. 27 mm)
Hmotnost: 59 g
Kapacita: 3,5 ml / 5,5 ml (bubble sklo)
Driptip: 810
Základna: Dual coil postless
Vzduch: Top to bottom

Balení a obsah:

Atomizér dostanete v černé kartonové krabičce s okénkem na které jsou všechny důležité informace o atomizéru a přes okénko vidět obsah balení.

Uvnitř na vás čeká vše potřebné: bubble sklo, dvě spirálky typu fused clapton, dva proužky vaty, nástroj na ustřižení nožek spirálek (tzv. Trimmer), sáček s náhradními O-kroužky, plochý šroubovák, imbusový klíč a náhradní imbusové červíky.

Samozřejmostí je také základní manuál.

Vzhled:

Design V3 se oproti V1 a V2 zásadně změnil a to díky vyfrézovaným prohlubním a úchytům, díky kterým atomizér působí moderněji.

Na vrchní straně máme drip tip typu 810, který je z plastu, bez O-kroužků a celkově je takový obyčejný, ale pohodlný.

Top cap má na sobě vyfrézované úchyty a je na bajonetu, takže plnění je velmi jednoduché.

Pod topcapem se nachází ovládání airflow, které má na sobě prohlubně pro pohodlnější úchop, má zarážky a v případě čistění se dá celý prstýnek vytáhnout.

Skla máte na výběr dva, a to rovné nebo “bubble” s větší kapacitou.

Přehled kolik vám zbývá liquidu je perfektní a je vidět vygravírované logo “mrtvého králíka” a na opačné straně kotelny název modelu, jak tomu bylo i u předchozích tanků od Hellvape.

Spodek atomizéru je zdoben stejným frézovaním jako topcap, ale z nepochopitelného důvodu je uprostřed širší, takže by vám nemusel sedět u SBS módu, nebo by nepěkně vyčuhoval přes mód se šířkou 25 mm.

Základna:

Základna prošla velkou změnou oproti minulým verzím, kde jste měli defakto základnu z RDA řady, a vzduch byl směřován ze shora na spirálku.

V nové základně vzduch je nasáván shora, veden komorou v kotelně a přiváděn do boků a spodem na spirálky, díky tomu by se mělo docílit výraznějšímu podání chuti.

Na decku je dost prostoru i pro hodně masivní spirálky.

Vzduch u tohoto atomizéru je lehce utažený a při tom celkem hlučný.

Kontrolu juice flow atomizér nemá.

Osazení:

Osazení je velmi jednoduché: stačí použít nástroj na spirálky a ustřihnout spirálku ve vyznačené délce, usadit do decku, utáhnout šroubky, narovnat spirálky, protáhnout vatu a nasoukat jí do příslušných otvorů. Osazení je opravdu blbuvzdorné a vhodné i pro úplné začátečníky.

Problémy:

Největší problém tohoto atomizéru je žalostně malý objem tanku. Opravdu, 3,5 ml na dualcoilový DL atomizér je více než nedostatečné. Vyřešit to lze užitím přibaleného bubble skla, ale jistě si každý dokáže představit ten zločin proti jinak celkem pěknému vzhledu celého atomizéru.

Dále je tu celkem vysoká hlučnost a také rozšíření spodní části atomizéru (na 27 mm), které nemusí hezky vypadat na některých módech.

Chuť:

Jelikož se jedná o dual coil atomizér tak s výrazností a sladkostí odpařeného liquidu nebudete mít problém.

Prokreslenost je dobrá, jednotlivé složky u jednodušších liquidů rozeznáte, ale na analytický flavour chasing to není.

Závěr:

Tento atomizér mě mile překvapil. Pokud vás už nebaví žhavící hlavy a chtěli byste zkusit DIY, tak tento atomizér v klidu můžu doporučit. Má v balení vše potřebné na první build a není vůbec nikterak složité ho osadit. Zvládne to i podprůměrně manuálně šikovný ajťák.

Hodně chyb při osazování vám odpustí a pokud to vážně pokazíte, tak vám nevyteče hned na mód díky Top to bottom konstrukci vzduchu. Protečení probíhá klasicky přes vzduch jako u jakéhokoli jiného RTA, ale nějakou dobu trvá, než se dostane komorou k otvoru vzduchu. Stejně tak se liquid dostává do komína, takže pokud opravdu špatně osadíte, dojde spíš nepříjemnému “pití” studeného liquidu, než k vytečení samotného tanku.

Každopádně se jedná o skvělý atomizér za skvělý peníz a mohu ho v klidu doporučit všem co chtějí přejít ze žhavících hlav na spirálky.