HCigar Aurora 80W 21700 Squonk [recenze]

Aurora je regulovaný squonk mod od HCigar. Na první pohled krásný a elegantní mod, dostupný zatím ve třech barvách – červené, černé a stříbrné. Jméno Aurora napovídá, že jde o krásný kousek. (Tak se totiž jmenuje v originále Šípková Růženka.)

Možná jste již tento squonk zaregistrovali na Youtube v recenzi Lukáše Mrkvičky alias Vapetalk s Karotkou, který nám tento squonk do recenze věnoval. My mu za to mockrát děkujeme.

Tak nejdříve k té technické stránce.

Jde o regulovaný squonk mod se spodním plněním. Lahvička o objemu 7,0 ml. Jednoduše zmáčknete lahvičku a Váš oblíbený RDA nebo RDTA atomizér se naplní liquidem – já použila Athenu a holky k sobě krásně pasují.

Aurora obsahuje 0,96´´ barevný displej s vysokým rozlišením a nový chip Towis XT80C. Chipset pracuje v rozpětí od 5 W do 80 W s krokováním po 1 W.

Dále je zde unikátní systém, který umožňuje použití tří různých velikostí baterií – 18650, 20700 a 21700. V čem je unikátní? Nepotřebujete s sebou tahat žádnou přechodku, nástavec, redukci – každý tomu říká jinak.  😉 Stačí jen sundat zadní dvířka a posunout černý přepínač  doprava – obsahuje i šipku a označení velikosti baterie, takže je to blbuvzdorné. Výhodou je taky pásek, který umožňuje snadné vytahování baterie.

Vzhled a používání

Vzhledově tento mod zaujme na první pohled. Krásný, matný, červený povrch na kterém nejdou vidět otisky prstů. Krásná povrchová úprava dvířek.

Otvor na squonkovací lahvičku je dostatečně velký. Mod má zajímavý tvar. Někomu by možná mohlo trochu vadit, že základna pro atomizér má tvar čtverce a stříbrnou barvu, takže prosvítá, ale to je jen drobný kaz. Nikdo není dokonalý.

Originální lahvičky jsou dvě, bílá a černá. Černá je sice hezká, ale na mě byla příliš tvrdá a vadilo mi, že nevidím, kolik liquidu v lahvičce ještě zbývá. Lahvička se kvůli vystouplému těsnění hůř šroubuje, člověk musí překonat drobný odpor, ale na rozdíl od jiných lahviček, s touto jsem nikdy neměla problém, že by mi vytekl při plnění liquid.

Na přední straně jsou čtyři černá tlačítka, hlavní vroubkovaný power button nad displejem a pod ním tlačítka plus,  mínus a potvrzovací. Obrazovka s vysokým rozlišením je přehledná  a za všech okolností krásně viditelná. Kromě TC a VW si na displeji můžeme zvolit předžhavení normal, powerful a soft. Vzhledem k tomu, že používám jenom braidy, stačí mi pouze normal, další jsem nezkoušela.

Kromě svítivosti obrazovky si můžeme zvolit také dobu vypnutí obrazovky – 15sec, 30sec, 45sec, 60sec nebo never (nikdy). Také lze nastavit automatické vypnutí modu – 15min, 30min, 45min,  60min a never (nikdy).  Z jazyků lze nastavit pouze angličtina nebo čínština. Díky obrázkům a přehlednému displeji se orientujete, i když si omylem nastavíte asijské klikyháky, jak se to podařilo mně. 🙂

TC

Test TC proběhl na nerezové braid spirálce s odporem 0,25 OHM při 220 °C, s nastaveným výkonem 50 W. Výsledek dopadl nad očekávání dobře, na vatě bylo vidět jen velmi slabé zhnědnutí. Pro srovnání je na obrázku přiložená i vata z testu TC modu Sailboat, který dopadl podstatně hůře.

Celkové zhodnocení

Přiznám se, že jde o můj první regulovaný squonk, předtím jsem měla jen mechanické squonky, ale naprosto mě uchvátil. Je sice trošku těžší, ale mezi ostatními věcmi, které s sebou vapeři běžně tahají, se ta váha ztratí. Na první pohled mě uchvátila barva a ta povrchová úprava. S designem si také dali tvůrci práci a je to poznat, určitě nezapadne jen jako další „krabička“ na vapování. Také mě překvapila výdrž baterie. I po dvou dnech používání skoro neklesá. Nastavení jasu a vypínání je také velkým plusem – hlavně pro flegmatiky jako já. A i když máte malé ruce, opravdu dobře se drží. A malém bych zapomněla na velmi silné magnety, které drží obě dvířka. Ty jsou velkou výhodou, hlavně když náhodou obrátíte dvířka vzhůru nohama, protože jak je vidět z fotek, jeden roh tohoto sqonku je zakulacený. Jediná věc, která mi na modu vadí je tedy pouze to krokování po 1 W, protože vzhledem k drátům, které používám, bych využila jemnější nastavení.