Hammer of God v2 [Recenze]

Nestává se moc často, že bych psal recenze na hardware. Už jen proto, že se mi málokdy poštěstí získat do rukou něco, na co už nevzniklo několik jiných recenzí. Ale občas se tak stane. Jako nedávno přičiněním Štěpána Stárka, známého Goriláka. Díky němu jsem dostal Ježíška dlouho před tím, než by měl přijít, a nemůžu mu stále dostatečně poděkovat. Tak ještě jednou, Štěpáne, Gorilo, dík, dík moc.

A o čem že tu tak dlouho v úvodu básním? No o Hammer of God HOG & BFDFT KIT V2 od Vaperz Cloud, jak už jistě většině došlo z ilustrační fotky. O ultimátní cloud chasingové mechanice s neméně ultimátním RTA.
Je o mně celkem známo, že dokážu využít bezezbytku jakýkoli výkon modu, který mám k dispozici, a Hammer of God jej má k dispozici fakt hodně. Jde o old school mechaniku, tedy o něco, co se nesnaží být ničím jiným, než je. Mechanikou na dva páry (paralelní) 18650 článků v sérii. Prostě masakrální výkon s velice slušnou výdrží. Ano, jde o hranol, který se moc dobře v ruce nedrží, a i když jde o hliníkové tělo, tak se čtyřmi články 18650 je to slušné těžítko, které může sloužit i jako přívaž pro hlubinné potápěče nebo jako pomocné závaží pro lehčí persony ve vichřici. Ale to je prostě úúúúúplně jedno. Stejně tak je úplně jedno, že k výměně článků potřebujete šroubovák, protože u Vaperz Cloud nejsou až tak hloupí, aby sázeli na to, že výkon, který tahle mechanika přenáší, ustála nějaká pružinka. Takže kontakty musíte po vložení článků dotáhnout. Máte tak zaručené, že nebude docházet ke ztrátám na výkonu, protože se některá pružina začala vyhřívat a povoluje. Prostě všechno hezky natvrdo. Stejně tak je úplně jedno, že celý 510 konektor drží jedna matka, a tak se snadno stane, že silnějším dotažením atomizéru pootočíte i konektor a znefunkčníte tak power button. Ano, je to úúúúúplně jedno. Stejně jako to, že tlačítko z hranolu nepříjemně vystupuje a jde o celkem levný plast. Je to prostě mechanika, která si fakt na nic nehraje, a vůbec, ani v nejmenším, se netváří jako něco, co není. A co musím ocenit jako dobrý bonus, je i oldschoolový voltmetr, kde můžete sledovat, jaký má váš setup voltagedrop. Kromě toho voltmetru nenajdete nikde ani náznak elektroniky. Čistá mechanika. Prostě paráda. I přes ta výše popsaná negativa. Ale ta nikoho, kdo si ví rady s výkonem, který tenhle hliníkový kvádr poskytuje, nerozhodí. Je to jako s tím, že si dáváte pozor – v případě, že vás tyhle výkony baví – na čisté a nedeformované kontakty článků, že si dáváte pozor na kondici vašich článků, že si hlídáte čistotu kontaktů v modu a vůbec, že si s takovým výkonem umíte poradit. Když dokážete tohle, tak dotáhnout čtyři kontakty a dát si pozor na sílu dotahování atomizéru v konektoru je už fakt prkotina, nad kterou se jen pousmějete. Tak jako tak vás tenhle oldschoolový hliníkový hranol s vyčuhujícím plastovým power buttonem odmění nekompromisním výkonem, se kterým se nad všemi ostatními rádoby CCH mechanikami budete pobaveně usmívat. A to včetně Noisy Cricketu. Kterékoli verze. A se smutkem v duši musím říci, že i včetně mého Tubraisera a The Plumbera.
A teď k BFDF Cloud Chasingovému tanku, který je v kitu. Jde o tank, který kašle na nějaké TPD a nabízí krásnou kapacitu 10 ml. Nutno ale podotknout, že i tak to není moc, pokud se rozhodnete hrát si na chladič páry Temelínské elektrárny. Bez litru není výkonu. Stará pravda platící jak v motorismu tak i u CCH.
Tank má v průměru 30 mm a uvnitř se skrývá kotelna s postless deckem. A to je moje jediná výtka. Vždyť do té kotelny by se vešel velocity deck od Hornyho, a to by teprve bylo CCH peklo. Takže ten postless deck celý tenhle kit tak trochu brzdí. No, trochu. Umím si dobře představit, co by tenhle kit dokázal v setupu s šesti spirálkami, které by se do té kotelny vešly. No, škoda. Tenhle deck ani nejde vyměnit, tak jako to jde u Aromamizeru Plus. Ale co už. I tak se v v té kotelně dá postavit build, který bezezbytku využije výkon, který nabízí ten kvádr pod atomizérem. Stejně tak je v tomhle případě jedno, že atík má spodní lufty, a tudíž nijak precizní podání chuti. Kdo by se staral o chuť, když tohle je v prvé řadě mašina, která nahradí i zamlžovač na koncertu AC/DC.
AFC je řešené klasicky volně otočným kovovým kroužkem s dvěma velikostmi otvorů. Což je podle mě zbytečnost. Stejně jej budete mít otevřený naplno a tím mít zaručeno, že přes atomizér můžete naprosto volně dýchat, a tedy průtokem vzduchu opravdu uchladit spirálky tlačené výkonem Božího kladiva na jejich hranice. Vzduchu má tahle obluda k dispozici víc než můj oblíbený Temple 30mm. A celé to doplňuje drip tip, který se naprosto zbytečně snaží maskovat tu díru zvící ráže .50 BMP. Bezesrandy. Skrz ten lauf v pohodě vidíte na spirálky, a to BFDF RTA patří na výšku k těm nejvyšším 10 ml tankům.

Takže co napsat na závěr? Hammer of God HOG&BFDF KIT není žádný krasavec, není user friendly, má svoje mouchy, vypadá levně, závity atomizéru patří k čínské klasice, takže řemeslné zpracování na úrovni prvního ročníku strojního učiliště ještě před tím, než se na to podívá mistr a autorovi zvalchuje záda hřídelí stojanové vrtačky, ale… Ale jde o nekompromisní CCH mechaniku s ohromným výkonem a výdrží, a díky rytině na dvířkách modu (jsou dvoje, ta dvířka, pro každý pár článků jedny) ani nevypadá zle, a když mu dáte příležitost – a jste cloudchaser – vykouzlí vám rohlík na tváři, který hned tak nezmizí. Tahle věc fakt stojí za to. Jen mě štve, že musím zase dokupovat články – najednou je jich nějak málo – a další dobíječku. Ale co už. TOHLE STOJÍ ZA TO!

A ještě jednou. Štěpáne, větší radost a potěšení pro mé vaperské srdíčko jsi vymyslet nemohl. Dík.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!