Halo – Tribeca Green Tea [Recenze]

Máme zde třetí a pro nás poslední kousek od značky Halo a tím je Tribeca Green Tea, kde se v chuti kloubí chuť tabáku s chutí zeleného čaje. I přes to, že Lukáš z LAvape ví, že tabákovým příchutím zrovna neholduji, rozhodl se mi i tak tuhle verzi Tribecy poslat na vyzkoušení a napsání recenze.

Podle popisu je Tribeca Green Tea „Jemný tabák s nádechem vanilky a karamelu dochucený vynikajícím zeleným čajem„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už od prvního potahu je znát, že se jedná o tabákovou příchuť a to celkem zajímavou tabákovou příchuť. Kombinuje se v ní totiž chuť tabáku s dezertovými tóny a zakončena je lehce svěžím, ale tříslovitým zeleným čajem.

Tabák je jemný, lehce dřevitý, typem spíše blíže americkým tabákům, díky tomu nepůsobí popelníkovým dojmem (i když se může zdát, že se tu a tam v chuti takové tóny objevují). Zároveň není „kořeněný“, což by v dané kombinaci bylo spíše na škodu.

Chuť tabáku se zde mísí s tóny vanilky a karamelu, přičemž spíše převažuje karamel. Ale dohromady utváří chuť lehce dezertního tabáku a na jazyku působí známým dojmem. Prostě takový lehký, nenáročný a lehce sladký tabáček. Kombinace vanilky a karamelu ve spojení s tabákem chvílemi navozuje dojem medových tónů.

Ke konci potahu a přidevším při výdechu se v chuti objevuje zelený čaj. Ten je lehoulince kyselý, typicky trpký a celou už tak lehkou tabákovou příchuť svým způsobem osvěžuje.

V samém závěru se opět v chuti o slovo hlásí chuť karamelově sladkého tabáku.

Ve výsledku je to pro mě celkem známá chuť, která je však ozvláštněna zeleným čajem. Stejně jako u dalších kousků z řady Halo, které jsem zkoušel, se i Tribeca Green Tea drží toho, že je chuť lehká a tedy vhodná i na delší vapování, stejně tak není výrazně sladká, zkrátka jemná, nenáročná příchuť. Rozhodně si myslím, že Tribeca Green Tea je příchuť, kterou by měli příznivci tabákových příchutí vyzkoušet.

Před psaním recenze jsem přemýšlel, zda dojde ke srovnání s Lemon Tea od Adam’s Vape, ale tyto dvě příchutě mají společný pouze zelený čaj, jinak se od základu jedná o zcela jiné, nepodobné příchutě, tudíž není jejich srovnání potřeba a ani není na místě.

Halo – Tribeca Green Tea dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 7 dní.

Za zaslání Halo – Tribeca Green Tea děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.