Halo – Subzero [Recenze]

Máte rádi chladivé? Máte rádi hodně chladivé? Tak tady byste měli zbystřet. Do redakce se nám dostala trojice vybraných aromat od americké značky Halo. A hned v první se podíváme na pořádně chladivý kousek, jenž nese název jako postava z Mortal Kombat – Subzero. A chladí, nebo spíš mrazí teda pořádně.

Podle popisu je Subzero „nekompromisní mentolovo-ledová příchuť.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

V případě Subzero nebude po stránce chuťového profilu moc co popisovat, ale i tak se o to pokusím. Neměl jsem odvahu nalít Subzero do tanku a tak jsem testoval na RDA, konkrétně Recurve V2.

Prvních pár potahů po zakápnutí je až nesnesitelně chladivých, kdy vám kombinace mentolu a chladivé složky stáhne krk natolik, že vám nedovolí si pořádně potáhnout. Po dvou až třech potazích se to ale postupně srovná a můžete natáhnout z plna.

Při dalších potazích už je možné i částečně rozeznat chuť. V chuti je bez debaty rozeznatelný mentol. Ten má dle mého ale při výdechu lehký náznak peppermintu a žvýkačkové sladkosti. Ta je ale spíše decentní a nedělá tak ze Subzero vysloveně žvýkačkovou příchuť.

Chladivá složka se po pár potazích stává snesitelnější, zanechává i pár okamžiků po potahu chladivý pocit v krku i na jazyku, ale neodrovná vás (odrovná vás jen prvních pár potahů), byť při některých potazích dokáže „kopnout“ silněji. A jako bonus nechá v ústech svěží pocit (zázraky v podobě eliminace zápachu z úst však spíše nečekejte).

Ve výsledku bych tak Subzero přirovnal silným černým Halls či Airways (s přihlédnutím na náznak peppermintu). Takže pokud hledáte opravdu chladivý liquid, po kterém se vám budou kroutit palce u nohou, Subzero bude ta správná volba. I na to, že normálně po chladivých a mentolových příchutích nekoukám, Subzero velmi mile překvapilo. A rozhodně si ho nechám minimálně pro případy nachlazení, protože tohle nepochybně dokáže v takovém případě protáhnout skvěle, možná ho vytáhnu i v létě.

Halo – Subzero dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 3-7 dní, myslím že v tomto případě však není potřeba.

Za zaslání Halo – Subzero děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.