Ghost Bus Club – Kanpai [Recenze]

Na stůl se nám opět dostala celkem unikátní řada liquidů, tentokrát italské značky Ghost Bus Club pocházející z Neapole. A ta se nám na stůl dostala díky eshopu LAvape. V následujících několika recenzích se podíváme na dezertové kousky, které se k nám do redakce dostaly. A začneme kouskem s názvem Kanpai, v němž se ukrývá vanilkový custard s hnědým cukrem.

Dle oficiálního popisu se jedná o „duet vanilkového pudinku se sladkými a suchými tóny doplněný o tóny sirupu z třtinového cukru.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Rozbor chuti je ve svém principu poměrně jednoduchý. Základem a dominantní chutí, dle očekávání, je chuť vanilkového custardu. Custard je jemný, zároveň výrazný a příjemně vyvážený s chutí pravé vanilky, nikoliv žádné náhrady. A v tomto případě se jedná opravdu o chuť custardu, ne škrobového pudinku. Zároveň se v chuti příležitostně objevují lehké máslové tóny.

Jak říká popis, v chuti se objevují lehce suché tóny, které z Kanpaie dělají opravdu zajímavou záležitost. Zároveň custard nepůsobí zbytečně „mokře“, resp. kašovitě jako některé jiné custardové příchutě.

Chuť vanilkového custardu doplňuje chuť sirupu z hnědého/třtinového cukru, který zároveň dodává náznak lehké, skoro až melasové slanosti. Rozhodně však přidává chuti něco neobvyklého navíc a pozvedává ji tak na vyšší úroveň a diferencuje ji od jiných custardových příchutí.

I když dle výrobce není odležení potřeba, nejlépe chutná až téměř po měsíci. Do té doby chutná na custard až nepřirozeně svěže a téměř ovocně. Po delším odležení je to ale teprve něco. Chuť je příjemně vyvážená, tak akorát sladká, příjemně výrazná a při tom nevtíravá,… Za mě je to po dlouhé době opravdu povedený vanilkový custard, který navíc není jako každý druhý.

Pro příznivce dezertů a především vanilkových custardů je Kanpai rozhodně must-have a neměl by uniknout jejich pozornosti. Kanpai je vhodný na celodenní vaping, s ohledem na vyšší cenovku si ho pravděpodobně většina nechá jako příležitostnou odměnu, třeba ke kávě.

Ghost Bus Club – Kanpai dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výrobce udává, že není třeba příchuť odležet, LAvape doporučuje nechat alespoň 7 dní, já doporučuji nechat alespoň 3 týdny.

Za zaslání Ghost Bus Club – Kanpai děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!