Ghost Bus Club – Carenilla [Recenze]

Máte rádi karamel? Máte rádi slaný karamel? Tak zde byste měli zbystřit. Na stole máme pro dnešní recenzi další kousek z řady Ghost Bus Club s názvem Carenilla. V něm najdeme chuť vanilkového custardu, karamelu a mořské soli. Pro vaping ještě neobvyklá kombinace, ale s rostoucí popularitou slaného karamelu se s ním ve vapingu budeme nepochybně setkávat častěji. Nyní se ale pojďme podívat, jak se tahle kombinace povedla právě italskému Ghost Bus Clubu.

Podle popisu je Carenilla „skvělý odleželý vanilkový custard doplněný o bohaté tóny sladkého karamelu s velkou porcí mořské soli.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ chuti tvoří velmi příjemný a výrazný vanilkový custard, který je podobný tomu s jakým jsme se setkali u Kanpaie. V tomto případě však, i v rámci celé kombinace, působí hutněji. Prostě příjemný, hutný custard s příjemným nádechem vanilky, který ale v některých potazích nabízí až lehce ovocné tóny.

Mnohem zajímavější je v chuti však samotného karamelu. Ta je však nejzajímavější v prvních dnech po namíchání. Ze začátku se totiž jedná o příjemnou, sladkou chuť karamelové polevy, resp. krémových karamelek položených na chuti vanilkového custardu. V prvních dnech karamel téměř hraje prim, po delším ležením však na své výraznosti trochu ztrácí a více se pojí do chuti custardu. Po celou dobu se však chuť karamelu příjemně, především při výdechu, rozlévá po ústech.

Celé chuti pak dodává zajímavou tečku chuť mořské soli, která je spojena do chuti karamelu. Ve výsledku tak dostáváme chuť karamelek se solí, ale jak již bylo řečeno, s delším ležení karamel trochu upadá.

Nejvíce jsem si Carenillu užil během prvních dní, kdy mě naprosto okouzlila věrná chuť karamelu se solí. Po delším ležení už nebyl karamel tak výrazný a dal více prostoupit právě chuti custardu. Po delším ležení tak dostáváme chuť výrazného hutného custardového základu, do kterého je zamíchaný karamel a špetka soli. A kombinace karamelu se solí opět dodává chuti někdy až melasový nádech.

I po delším ležení je Carenilla skvělá, ale chuťově už to není taková bomba jako právě v prvních dnech. Doporučuji si tedy tuhle chuť vychutnat především v prvních dnech, kdy je výraznější karamel. Na druhou stranu, po odležení se z ní stává v uvozovkách zralá (tady by to asi lépe vystihlo anglické mature) hutná, při tom ne těžká chuť, která nadchne především ty, kteří hledají právě hutnější a svým způsobem temnější dezertovky.

Carenillu bych na celodenní vaping doporučil spíše vyznavačům dezertových příchutí, jinak je to opět skvělá dobrota třeba ke kávě. Nebýt jen v 60ml lahvičce, dopřál bych si ji na celodenní vaping i já, ale i kvůli vyšší cenovce jsem se přeci jen snažil si ji šetřit.

Ghost Bus Club – Carenilla dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výrobce udává, že není třeba příchuť odležet, LAvape doporučuje nechat alespoň 7 dní, já doporučuji si ji užít hned po namíchání.

Za zaslání Ghost Bus Club – Carenilla děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.