Geekvape Creed RTA [Recenze]

Geekvape se rozhodl nasměrovat rodinu Ammitů k MTL a tak bylo potřeba přijít s něčím novým pro DL. A tak vznikl nejdříve Zeus a nyní i Creed RTA, na který se podíváme v této recenzi. Pro začátek ve zkratce: 25 mm průměr, obsah 6,3 nebo 4,5 ml, tři vyměnitelné vložky pro přívod vzduchu nebo třeba možnost single coil.

 

Balení

Výrobce pomalu ustupuje od používání plastových krabiček a Creed vám přijde v krabičce kartonové. Uvnitř balení kromě samotného tanku naleznete dvě vložky pro nastavení přívodu vzduchu (třetí je nainstalovaná v RTA), dále krabičku ve které najdete klasické nevypouklé sklo, dva vyměnitelné drip tipy – z toho jeden typu 510. Samozřejmostí je i service pack plný o-kroužků, kromě těch obsahuje i klasický Geekvape šroubovák ve tvaru T, redukci na 510 drip tip, dva náhradní šroubky pro základnu a silikonovou vložku pro single coil. Samozřejmostí je i sada návodů a kartiček.

Vzhled

Creed RTA je vzhledově velmi povedený atomizér a v redakci jsme se shodli, že je jeden z mála který vypadá dobře i s vypouklým tankem, tzv. bubble glass. Na spodku najdeme tři otvory pro přívod vzduchu. Na vrchu pak klasické šroubovací horní plnění. Co osobně považuji za drobnou nevýhodu je velikost vrchního uzávěru, který je poněkud nízký a ze začátku jsem místo jeho sundání rozšroubovával celý tank. Základní drip tip typu 810 je žlutooranžové barvy (výrobce neuvádí, zda se jedná o ultem nebo ne), na němž najdeme i proužek odpovídající zvolené barvě celého tanku. Na výběr jsou barvy z již klasické palety, kterou Geekvape nabízí: černá, stříbrná, gunmetal, modrá a duhová a zlatá.

Základna, přívod vzduchu a osazování

Základna je typu velocity, tedy dvoupostová, avšak pouze se dvěma otvory pro uchycení spirálek. To pravděpodobně na úkor vložek pro přívod vzduchu, které nějaké místo v kotelně zaberou.  Na její spodní straně najdeme dva otvory pod každou spirálkou pro spodní přívod vzduchu a na každé straně ještě jeden, který však nejde pod spirálku, ale do kotelny. Tyto dva otvory fungují právě pomocí přiložených vložek. Dvě z nich nabízejí ještě různě silný přívod vzduchu ke spirálkám ze strany, třetí pak tento přívod vzduchu zcela uzavírá.
Osazování základny není tak snadné, jak můžeme být zvyklí ze základen, kde jsou otvory pro uchycení každé spirálky zvlášť. Otvory zároveň nejsou moc velké, tudíž můžete zapomenout na osazování většími spirálkami.  Na osazení jsou vhodné spíše základní dráty, slabší claptony, ale velmi dobře základnu osadíte braidy. Pozor si musíte dát i na průměr spirálky, jelikož se velmi snadno můžete dostat do bodu, kdy se bude spirálka dotýkat vložky pro přívod vzduchu.

Po nainstalování spirálek a vaty už pak stačí pouze nacvaknout preferovanou vložku a celý tank složit.

Používání a dojmy

Osobně jsem vyznavač spíše vzdušnějších tanků a především tanků přímým bočním ofukem spirálek typu Aromamizer, ale Geekvape Creed mě mile překvapil. A to jak svojí vzdušností, tak chutí. Z počátku jsem se trochu bál, že spodní přívody vzduchu nebudou stačit, ale i s vložkou která plně zavře boční přívod je při plně otevřeném airflow vzduchu dostatek. I když jsem čekal, že tato vložka chuť spíše utlumí, tak chuť naopak v některých případech ještě více vytáhne, ale na to už je potřeba trochu stáhnout i hlavní přívod vzduchu a stáhnout výkon. Nejvíce mi však sedla vložka, která byla v tanku umístěna již v balení (příčné otvory), vzduchu přivedla tak akorát a chuť byla dostatečně výrazná. Třetí, děrovaná vložka už byla i na můj vkus s ohledem na možnosti základny a tedy i použitý build příliš vzdušná.

Celkově jsou asi jen dvě věci, které bych tanku vytknul. První je základna, která by s ohledem na velikost celého tanku mohla být trochu větší a především by mohla mít aspoň 4 otvory pro usazení spirálek. Druhou je pak topcap, který mohl být trochu masivnější. Celkově se však jedná o povedený atomizér, který potěší jak začátečníky, tak pokročilé. A ačkoliv jsem si myslel, že Creed po recenzi odložím, pravděpodobně se tak nestane, byť nebude sloužit jako primární