Geek Vape Zeus X RTA – jedno velké WAU! – [RECENZE]

Zeus X je nejnovějším Zeusem, který Geek Vape vyrobil. Jistě si pamatujete, a stále někteří provozujete, Zeus RTA. Celkem obstojný DL atomizér, který je po delší době zhruba stejně nudný, jako Ammit 25. Další Zeus, který spatřil světlo světa, byl Zeus Dual, podstatně zábavnější věc s výbornou chutí a postless základnou, kam se daly postavit jak single, tak dual coil buildy. A teď… teď přišel ZEUS X, opět DL atty jak pro jednu, tak pro dvě spirálky. A právě na verzi X se spolu dnes podíváme podrobně.

Pozn. autora: Zas hapruje foťák na telefonu, tak prosím omluvte kvalitu fotek. Ď 🙂

Balení
Balení Zeuse X (ano, nebudu skloňovat, nejedná se o onu smyšlenou bytost 🙂 ) je dnes už u Geek Vape naprostá klasika. Černá hrabička ve slušivém rukávu, který nám řekne vše podstatné a zásadní o obsahu a atomizéru samotném. Co se mi líbí už na balení samotném je to, že barva atomizéru na rukávu krabičky koresponduje s barvou atomizéru v balení. Good.

V balení se nachází samotný atomizér, náhradní těsnění, T-šroubovák, rovné sklo, dvě spirálky (fused claptony z nichromu), vata, náhradní 810 náustek a nějaké ty manuály a další povídání.
Líbí se mi, že výrobce uvádí materiál spirálek, tato skutečnost však bohužel není běžným jevem u výrobců.

Rozborka a sborka
Rozhození atomizéru na jednotlivé části je u Zeuse X opět otázkou několika málo pikosekund.

Topcap nemá klasický závit, ale je opatřen bajonetem, a tak odpadá potřeba honit závit, aby dosedl jak má. Na vršku topcapu je místo pro náustek typu 810, který se díky přechodce, která je v balení, dá zredukovat na typ 510.
Co se týká plnění, tak sem můžete zvrhnout liquid klidně z kýblu a Zeus si to přebere.

Pod topcapem je ovládání přívodu vzduchu. Chodí krásně plynule, nezadrhává a na koncích je opatřeno stopkou, takže se nebude protáčet kolem dokola. Vzduch je od přívodů ke spirálce/spirálkám veden dvoudílnou kotelnou. Díky konstrukci X-ka odpadá otravné trefování airslotů na základně do protikusů v tanku. Zde je to řešeno dalším dílem, který se v tanku volně otáčí a lajnuje se podle dobře znatelných zarážek na základně. Vzduchu má Zeus X opravdu dost, přesně takové to volné DL dle mého gusta, které se dá pohodlně utáhnout tak, jak kdo chce.

Základna na X-ku je určena jak pro celkem slušné dual coil buildy, tak i pro celkem prasácké single coily. Je dost podobná Dead Rabbitu. Není to vyloženě postless a vlastně jsem takovou základnu ještě nepotkal. Je vyvýšená nad dno atomizéru a díky otvorům vedle postů se dá snadno zkorigovat délka nožek jdoucích od spirálky. Šroubky základny nejsou dnes tolik oblíbení imbusčervíci, ale jsou to červíci pro plochý šroubovák. Tady proběhlo velké jásání, kdo někdy strhnul inbus (a že to je hned), ten pochopí.

Možnost volit mezi vypouklým a rovným sklem je fajn, ale zrovna tady dost mimo. S 3,5ml sklem, co je v balení, budete plnit docela často a ten mililitr navíc u vypouklého skla se hodí. Ač vypouklá skla fakt nemám v oblibě, tak zde nevypadá až tak zle jako jinde. Prostě tak nějak záhadně pasuje a neruší celkový dojem z atomizéru.

Náustky, ach ty náustky…
Proč to povzdechnutí? Protože jsou fakt nízké. Jakože hodně. Osobně si strašně nerad opírám rty o topcap. Neexistuje k tomu žádný důvod, prostě to nemám jen rád. Každopádně co se týká pocitu z náustků, mohu říct s klidem, že jsou celkem příjemné, jen ten ultemový má tendence vypadávat. Už jsem ho doma párkrát hledal a to je poměrně otravné. Příklad z praxe? Jedete si autem, chytnete grip, nesete jej k tlamce a vymetete nějakou díru v silnici, pak si o topcap div nezlámete zuby. S nadáváním zastavíte a jdete hledat po autě náustek… moc fajn 🙂

Build
Uf, tak popis mám myslím kompletní a teď se mrkneme na build.
Pro osazení jsem zvolil twist z 0,3mm nerezi, který jsem motal na 3mm dřík. Každá spirálka má osm otoček. Tenhle build se mi tu osvědčil asi nejlépe, je to takový rozumný kompromis mezi spotřebou baterky/spotřebou liquidu/chutí/tvorbou páry.
Vatu jsem po protažení spirálkami nevyčesával a jen jsem ji lehce protáhl do otvorů pro liquid, nijak jsem ji nehamtal, naopak musí jen zlehka vyplňovat ony otvory.
Vzhledem k tomu, že používám nejčastěji liquidy od 60/40 PG/VG do 50/50 PG/VG tak dávám vaty nepatrně víc, neboť si nechci nechat spirálky zbytečně přechlastat liquidem.
Po osazení spirálkami a vatou zbývá jen nasadit plášť kotelny a sešroubovat atty dohromady. Doporučuji dávat si pozor a nervat zbytečně bez citu ten plášť přes vatu. Má tendence vatu uplácnout a tím ji odehnout od kanálků, pak teoreticky hrozí možnost zatékání liquidu do kotelny a to nechceme.
Každopádně, nabuildovat X-ko je otázka chvilky, dokáže pěkně odpustit začátečnické chyby a nebude stávkovat při nedokonalém osazení.

Zhodnocení
+ snadnost osazení
+ příjemná vzdušnost
+ tichost airflow
+ dobře promyšlená základna a dobrá volba šroubků
+ snadné plnění ze snad čehokoli
+ výborné podání chuti
+ označení materiálu spirálek v balení

– volné a krátké náustky
– zbytečně složité řešení dvouplášťové kotelny

Slovo závěrem
Tak tohle se fakt povedlo! Zeus X mě fakt baví, snadnej, dobrej atík do nepohody. Osobně bych sice nechal dvouplášťovou kotelnu napevno, než tak, jak je, ale dá se na to zvyknout a moc to život neotravuje. Fajn je možnost se kdykoli podívat na stav buildu, což taky není k zahození.
Jo, parádní záležitost, kterou jednoznačně můžu doporučit každému, kdo jede na DL. 🙂
Dovolím si použít závěr jednoho známého Emerického jůtůbera:
Kdybych Zeus X ztratil, šel bych si pro nový? Hell yes!

Díky za pozornost 🙂