Geek Vape Blade Kit s clearomizérem Aero Tank [RECENZE]

Když jsem ho poprvé viděl, říkal jsem si, že je celkem pěknej. Koukal jsem na fotky a líbil se mi. Pak za mnou přišel náš šéfredaktor a se slovy: „Nechceš to?“ mi ho ukázal… O čem je řeč?
No přeci o Geek Vape Blade kitu!

Jakmile jsem grip vzal do ruky, hlavou mi blesklo: „Prokrista, to je velký jak kráva!“ ale postupem času a po nalezení toho správného úchopu mě ten grip začal hodně bavit. A abych nekřivdil atíku, tak ten taky.

Balení
Set je uložen v černé kartonové krabici s logy Geek Vape, popisem balení a toho, co v něm najdeme.
Co vše na nás čeká v balení Geek Vape Blade kitu? Vlastně taková ta klasika. Grip s atomizérem, nějaké ty manuály, žhavicí hlava, náhradní sklo a samozřejmě náhradní těsnění a MicroUSB/Lightning kablík. Und das ist alles.

   

 

 

Geek Vape Blade Mod

 

Grip, ovládání a test TC
Jen co jsem vzal grip poprvé do ruky, byl jsem odměněn příjemným pohlazením soft touch plastu (polyfenylsulfid) s parádním zabarvením. Přestože jsem spíše konzerva a vyhledávám spíš gripy v černé barvě, tak tohle zbarvení mě vůbec neuráží a docela se mi i líbí. Díly na sebe s pravidelnými mezírkami doléhají a nikde nevržou.

Vrchní straně gripu vévodí veliký 510 závit, o kterém si Asmodus může nechat leda zdát v mokrých snech, protože díky němu nehrozí podrápání modu atomizérem. Jeho chod je dlouhý, +kontakt není nijak utopený, takže i s kratším protikusem na atomizéru nebude problém.

Čelní panel modu si pro sebe zabral z největší části panel, ve kterém je vsazen jak displej tak všechna tři tlačítka i s MicroUSB portem. Zde mám drobnou výtku, plast kryjící displej je poměrně měkký a občas mám pocit, že se mi prohýbá pod rukou.

No a na zadní straně najdeme vrata pro baterie a odvětrávací mřížku. Tady musím hodně chválit! A zaslouženě! Ty dvířka se ani nehnou a drží zatraceně pořádně. Magnety na dvířkách jsou dostatečně silné a pokud mi někde uletí šroubek z atomizéru, tak ho ty magnety najdou 😀

Zamlouvá se mi tu možnost použít tři typy baterií díky redukci, kterou v balení máme. Bez redukce Blade pojme typy 21700 a 20700 a po vložení redukce i články typu 18650. K té redukci mám však výhradu. Používám výhradně baterie LG HG2 a Sony VTC6 a v obou případech je nutno baterie vkládat opravdu velkou silou. O články se při vkládání poměrně bojím, jde to totiž tak ztuha, až mám obavu z promáčknutí plus pólu baterie zašpičatělým kontaktem redukce.

    

K chodu a stisku tlačítek nemám výhrady. Velké tlačítko fire zabírá jak na okrajích, tak uprostřed. Je podsvícené zelenou barvou, a to jak při vypnutém gripu, tak při žhavení. Při žhavení mi to nijak nevadí, ale u vypnutého gripu? Zbytečný další potenciální žrout baterky, klidně bych se bez toho obešel, ale je to pěkný, to přiznávám.

Když už jsem u tlačítek tak proč se rovnou nepodívat, co se s nimi dá dělat?
5 x Fire nám zapne a vypne grip
Fire a – při zapnutém gripu sníží jas displeje.
Fire a + při zapnutém gripu zvýší jas displeje.
+ a – při zapnutém gripu zamkne tlačítka, přičemž Fire zůstane odemčené
3 x Fire při zapnutém gripu nám odemkne možnost volby režimu, kde volíme pomocí + a – požadované parametry, a jeden krátký stisk v tomto případě znamená postup o řádek dolů, například k nastavení výkonu v TC nebo zamčení odporu spirálky.

Něco málo si řekneme i o řídicí elektronice gripu. Tou je AS chip, který, alespoň podle tvrzení některých prodejců, má rychlost náběhu 0,015 sekundy… hahahah. Ehm. Jako takhle, ano ten čip je rychlý, ale zas tak moc ne. On umí reagovat rychle, ale nepustí nastavený výkon okamžitě, chvilku mu to trvá. Prý 0,015 s… Heh… No nic, jdeme dál.

To hlavní, co mě zajímá u gripů, jsou funkce a jejich funkčnost.
Výkon 235 W je pořádná porce, ale málokdo ji využije naplno. Režimy kontroly teploty jsou už standard. Možnost upravit si křivku výkonu žhavení je super. Člověk má možnost si ideálně odladit žhavení během potahu. Čeho se ale vyloženě bojím, je funkce Bypass… Poslat plný výkon dvou baterií zapojených v sérii do atomizéru, při zjišťování toho, co že to vlastně dělá, bych začátečníkovi fakt nepřál. Naštěstí Geek Vape přemýšlel a nastavil limit na 4,15V.

Pojďme si zkusit otestovat TC na nerezové spirálce s novou vatou. Nastavuji svou běžně používanou teplotu, a aby měl test, jak se tak říká: „Ty správný grády,“ tak nakulím výkon na maximum. To je zde na 235 W.


Takže jak obstál grip v testu, už víme. Vata lehce zahnědlá. Opět jsem ale testoval na suché vatě a při mnou nastavené teplotě je takový výsledek testu vlastně naprosto ok. Do téhle fáze, kdy vás zastaví TC na suchu, se ale při běžném provozu nedostanete. Za mě dobrý 🙂

Atomizér Aero Tank


Říkal jsem si, že Vás nebudu trápit nějak obsáhlým popisem atíku na tovární hlavy. Tak to vezmu jen tak ve zkratce.

Geek Vape Aero je DL tank s lehce utaženým vzduchem a poměrně slušnou chutí. Zázraky se od něj čekat nedají, ale je povedený.
Aero Tank (kde já to jméno už slyšel? 😀 ) má objem 4 ml, vrchní plnění a regulaci přísunu vzduchu.
Na tom vrchním plnění se mi líbí ten systém. Je totiž stejný jako u Geek Vape DIY tanků, tedy bajonetový, což se mi zdá jako nejjednodušší a nejsnadnější volba.

Pro Aero nám v setu dodali i dva druhy žhavících hlav. Jednu s odporem 0,4 Ohmu kde je Kanthalový drát a druhou s odporem 0,15 Ohmu kde jsou dráty Nichromové. Možno je využít i hlavy do Shield tanku, měly by dle mých informací sedět. K chuti řeknu jen to, že padá v šedý průměr. Ani špatná, ani vyloženě skvělá. Nenadchne, neurazí.

 

Zhodnocení

Zhodnocení Gripu Blade
+ lehký
+ perfektní spasování dílů
+ silné magnety na dvířkách
+ kvalitní centrpin
+ velká podesta 510ky
+ možnost využít 20700/21700/18650 baterie
+ funkční TC
+ nízká váha
+ možnost úpravy jasu displeje
+ jednoduché nastavení

– redukce na baterie 18650 je příliš těsná, hrozí riziko poškození baterií
– grip je lehce nestabilní

Zhodnocení atomizéru Aero Tank
+ jednoduché plnění
+ slušná chuť
+ několik typů žhavicích hlav
+ redukce pro naustek 510

– nemá regulaci přívodu liquidu
– obšlehnuté jméno od Kangertechu

Slovo závěrem
Jsem rád, že jsem mohl využít příležitost napsat recenzi na tenhle set. Fakt mě baví. Grip je sice větší, ale přesto se drží velmi dobře a uživatelsky je parádní. Když tak koukám na ty plusy a mínusy, musím uznat, že tohle se fakt povedlo. Pokud bych o něj přišel, šel bych do něj znova, i když bez tanku, doma mám 99% DIY atíky a ty mě baví víc 🙂