GeekVape Ammit MTL RTA – Nová naděje na slušné MTL? [Recenze]

GeekVape je poměrně známá firma, co hardwaru týká, před nějakou dobou se dali na MTL atomizéry a zařadili je do rodiny Ammitů. Když se řekne Ammit, tak dnes již prakticky všichni ví, o co běží. Avšak Ammit MTL RDA byl takový… jak to říct? Nepodarek? Omyl? Těžko volit vhodná slova. Když jsem viděl Ammit MTL RTA, měl jsem tak nějak napůl jasno, co od něj mohu čekat… Trochu jsem se obával recenze, protože GeekVape poslední dobou hardware seká jak Baťa cvičky.

 

Balení
Ammit MTL RTA se k nám dostane v dnes již klasické GeekVapí plexi krabičce, kde na jedné straně vidíme atomizér a v druhé půli máme nápis Ammit MTL. Pod ním se skrývá dodané příslušenství, sestávající z hromady těsnění, T-šroubováku, náhradních šroubků, dvou spirálek a vrchního dílu náústku s průměrem 3 mm. Tedy takový pěkný standard od GeekVape.

Ammit má objem 4 ml, průměr 24 mm a výšku 4 cm. Je to docela macek.

 

Trocha povídání o atomizéru a build
Atomizér disponuje vrchním plněním, horním vzduchem, přizvednutou základnou a 3D ofukem spirálky, který je zde ovšem odladěn o mnoho lépe, než v případě jeho RDA bratra. Opět zde nacházíme dvoustěnnou kotelnu. Vzduch je mezi oběma stěnami přiváděn k samotnému ofuku spirálky, díky tomu Ammit prakticky netopí při delším bafání, proudící vzduch totiž ochlazuje kotelnu i zvenku. Co se vrchního plnění týká, tak zde se Geek Vape vrátil k šroubovacímu topcapu, nezavedli dnes tak oblíbený bajonetový systém, a to se mi líbí.
Ještě se podíváme na ovládání vzduchu. To je zde řešeno otočným kroužkem pod topcapem, neprotáčí se dokola díky zarážce. Nastavení množství vzduchu, jdoucího do atomizéru,  je možné hned dvěma variantami. První je přes klasický průřez a pridáváním po otvoru, druhá varianta je možnost vyseparovat si jeden vzduchový otvor po druhém.

 

A 3D ofuk + dvouplášťová kotelna. Překvapivě tohle řešení tu dává větší smysl než u RDA Ammita. Je to dáno tím, že oproti kapacímu Ammitovi byl značně zredukován ofuk u spirálky. Sice je to stále kočkopes, ale dá se utáhnout na příjemné MTL dle mých představ.

 

Pojďme si Ammit MTL RTA osadit spirálkou, přičemž se blíže podíváme na samotnou základnu.
Základna je dvoupostová, pro jednu spirálku. Sloupky jsou tak akorát od sebe a nenutí uživatele zbytetečně protahovat spirálku a její nožky. To by mělo za vinu špatné ochlazování krajů spirálky a tedy následně i degradaci chuti. Osazení atomizéru je opravdu snadné a zvládne jej snad každý. Je však nutno dávat si pozor na umístění spirálky. Nesmí být příliš vysoko ani příliš nízko. V prvním případě bude její ofuk nedostatečný a v případě druhém se bude vzduch o spirálku zbytečně tříštit, aniž by ji volně obtékal ze všech stran.

 

 

Spirálka je obyčejný nerezový drát 0,3 mm na 3mm průměr, 10 otáček. Víc netřeba. Ammitu tenhle build sluší naprosto parádně. Ostatně, pokud se pořádně podíváme na díry ve sloupcích, tak nám bude jasné, že sem žádná zvěrstva nepatří. No a když už máme namotáno, tak proč ho rovnou nenaplnit?

K plnicím otvorům se dostaneme po odšroubování masivního topcapu. Není problém naplnit ani skleněným kapátkem. Vzhledem k tomu, že má obsah 4 ml, tak nebudeme plnit moc často 🙂

 

No a jdeme si Ammit MTL RTA taky zhodnotit.

+ 4 ml objem (FuckTPD verze)
+ snadné osazení
+ slušné podání chuti
+ křížové šroubky v základně
+ leakproof systém
+ horní plnění

– designově mi moc nesedí
– je na hranici vzduchového „kočkopsa“
– není určen pro liquidy s vyšším podílem VG (60/40 VG/PG max), ale to mi ani nějak nevadí

Slovo závěrem
Ke mně se dostal Ammit MTL RTA v černé barvě, dělá se však v pěti barvách, takže si na své přijde každý.  Ničím mě nějak extra neoslnil, ale zase mě ani nezklamal. Je to podle mě takový průměr a mou oblíbenou Spicu z pomyslného trůnu nesesadil ani smykem. Věřím však, že s ním většina lidí bude spokojena.

 

 

 

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!