Gambit[Recenze]

Dle popisu by se mělo jednat o můj šálek kávy – Klasický sladký a lahodný jablečný koláč s křupavou kůrkou zalitou karamelem, odlehčený kopečkem zmrzliny z francouzské vanilky a neslazenou šlehačkou.
 
Liquid se prodává v poměru VG/PG 50/50 v silách nikotinu 3 – 6 – 12 mg. Zkoušeno v mém oblíbeném Vapor Giant V5S.
Liquid má oranžově hnědou barvu s takovou sice neurčitou, ale docela příjemnou vůní.
 
Gambit patří mezi dvě nejznámější příchutě od Five Pawns. Recenzovat tento eliquid před dvěma lety, tak skáču nadšením. V té době by se skutečně jednalo o prémiovku.
Dnes v záplavě Apple Pie od všech těch známých i neznámých značek bych spíše řekla propadák🤔
 
Skutečně nemohu napsat, že Gambit je úžasný jablečný koláč. Je to pouze docela přijatelná napodobenina, jen jakýsi stín dobře upečeného jablečného koláče.
 
Některé složky nejsou vůbec špatné. Jablíčka věrohodná a příjemně kyselá, taková ta zelená. Vanilka, jak je pro Five Pawns typické, dokonce hodně dobrá, sladká tak akorát. Těsto? To zde dosti zapadlo. Karamel? Ten jsem vůbec nenašla. 😃
 
Celkově chuť je dosti bohatá a i chutná. O tom žádná. Vše je dobře smícháno, nikde žádná chemická pachuť. Ale skutečný jablečný koláč? Ani náhodou. Aspoň ne ten klasický český.
Jak se říká – málo je někdy více. Zde v popisu je spousta ingrediencí, ale pokud jsou skutečně všechny v liquidu obsaženy, tak v konečném důsledku celkový obraz pouze poškozují a posouvají ho úplně někam jinam. 😍
 
Přirovnala bych to k moderní gastronomii v těch nejluxusnějších restauracích. Krásně naaranžovaná porce, spousta barev, prostě totální pastva pro oči. Ale zároveň pouze malinká porcička. A já se očima nenajím. Stejně tak mě neuspokojí pouze nádherný popis liquidu.😃
 
Možná se nyní do mě spousta vaperů nevybíravě pustí. V diskuzích totiž vidím chválu, kdy Gambit je pro ně ten nejlepší jablečný koláč. Třeba mají pravdu, ale já mám prostě jiný názor.
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 5/10 (chuťově slušné, dala bych klidně 7/10, ale popis výrobce je hodně nadsazený a nepřesný)
Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!