Gambit[Recenze]

Dle popisu by se mělo jednat o můj šálek kávy – Klasický sladký a lahodný jablečný koláč s křupavou kůrkou zalitou karamelem, odlehčený kopečkem zmrzliny z francouzské vanilky a neslazenou šlehačkou.
 
Liquid se prodává v poměru VG/PG 50/50 v silách nikotinu 3 – 6 – 12 mg. Zkoušeno v mém oblíbeném Vapor Giant V5S.
Liquid má oranžově hnědou barvu s takovou sice neurčitou, ale docela příjemnou vůní.
 
Gambit patří mezi dvě nejznámější příchutě od Five Pawns. Recenzovat tento eliquid před dvěma lety, tak skáču nadšením. V té době by se skutečně jednalo o prémiovku.
Dnes v záplavě Apple Pie od všech těch známých i neznámých značek bych spíše řekla propadák?
 
Skutečně nemohu napsat, že Gambit je úžasný jablečný koláč. Je to pouze docela přijatelná napodobenina, jen jakýsi stín dobře upečeného jablečného koláče.
 
Některé složky nejsou vůbec špatné. Jablíčka věrohodná a příjemně kyselá, taková ta zelená. Vanilka, jak je pro Five Pawns typické, dokonce hodně dobrá, sladká tak akorát. Těsto? To zde dosti zapadlo. Karamel? Ten jsem vůbec nenašla. ?
 
Celkově chuť je dosti bohatá a i chutná. O tom žádná. Vše je dobře smícháno, nikde žádná chemická pachuť. Ale skutečný jablečný koláč? Ani náhodou. Aspoň ne ten klasický český.
Jak se říká – málo je někdy více. Zde v popisu je spousta ingrediencí, ale pokud jsou skutečně všechny v liquidu obsaženy, tak v konečném důsledku celkový obraz pouze poškozují a posouvají ho úplně někam jinam. ?
 
Přirovnala bych to k moderní gastronomii v těch nejluxusnějších restauracích. Krásně naaranžovaná porce, spousta barev, prostě totální pastva pro oči. Ale zároveň pouze malinká porcička. A já se očima nenajím. Stejně tak mě neuspokojí pouze nádherný popis liquidu.?
 
Možná se nyní do mě spousta vaperů nevybíravě pustí. V diskuzích totiž vidím chválu, kdy Gambit je pro ně ten nejlepší jablečný koláč. Třeba mají pravdu, ale já mám prostě jiný názor.
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 5/10 (chuťově slušné, dala bych klidně 7/10, ale popis výrobce je hodně nadsazený a nepřesný)