G-TASTE MIMO POD KIT [Recenze]

Ve dnešní recenzi se podíváme blíže na POD od čínské firmy G-Taste, která na trhu působí od letošního roku.

Základní informace:

  • Baterie 450 mAh
  • Objem cartridge 1,3 ml
  • Odpor 1,8 Ohmu
  • Spínání potahu tlačítkem

Obsah balení:

Jak už je zvykem, v balení najdeme praktické věci. G-Taste ale přidalo i něco navíc.

V tomto případě k běžnému balení, obsahujícímu jak dokumentaci, POD samotný, 2 cartridge a USB kabel, byla přibalena navíc chytrá klíčenka s gumovým kroužkem na uchycení PODu a 5ml plnicí lahvička s jehlou pro jednodušší plnění.

Vzhled, používání, funkce:

Mimo se vyrábí hned v pěti barvách, my jsme dostali do recenze barvu gunmetal. Co se týče vzhledu, není tu moc o čem. Velmi malý, skladný POD, který svou váhou 24 gramů a velikostí musí padnout do každé kapsy. Oblý design působí velmi mile a elegantně. Na spodní hraně najdeme USB vstup na nabíjení, POD jsem většinou nechal nabíjet přes noc. Samotné tělo PODu obsahuje pouze trojúhelníkové spínací tlačítko. Na těle dále najdeme dva vstupy na vzduch, dále putující do žhavicí hlavy. V poslední řadě zde najdeme vygravírovanou jak značku, tak model. Musím vyšvihnout lícování, protože to se jim vážně povedlo. Všechno sedí a doléhá tak, jak má. Žádné ostré hrany, vše příjemné do ruky.

Používání je velmi user-friendly. Jedno tlačítko zajišťuje právě jednoduchost ovládání. Podržení pro potah, 5-ti klik pro zapnutí či vypnutí. Tlačítko jako takové je podsvíceno modrou diodou. Co se týče výdrže baterie, tak nemůžeme chtít zase tolik. Nicméně kapacita baterie je vykompenzována velikostí. POD mi vydržel na odpolední směnu v práci po dobu nějakých 5 hodin při kuřáckých pauzách o délce 5-7 minut.

Teď něco ke cartridgesamotné. Velmi jednoduché vkládání do PODU, vše drží jak má. K plnění není ani třeba přibalené lahvičky, vše zvládnete bez problému i s chubby gorilla lahvičkou. Oceňuji balení cartridgí, jež jsou baleny každá v ochranném obalu a navíc každá opatřena ochrannou páskou v místě doteku s PODem. Při vložení cartridge nikde žádná vůle. Po čase, vlivem vkládání do úst, bohužel vůle mezi PODem a cartridge nastane a dochází k následnému minimálnímu pohybu, který bych spíš nazval „vikláním“. Co se týče podání chuti, tak zde má G-Taste ještě hodně co dohánět. Slabé, mdlé, víceméně bez chuti. A to jsem se musel vážně snažit, abych tam něco cítil. Testováno bylo se dvěma příchutěmi. Obligátní Well baked od Psycho Bunny a Tarte au Citron od Chefs Flavours. Tarte skoro cítit nebylo, Well baked už na tom byl o trochu lépe. Ale každý, kdo už měl well baked ví, jak moc je to aromatické.

Finální zhodnocení:

Za mě vcelku fajn POD. Pokud se ale jedná o PODy, všichni víme, že nám jde především o kompaktnost. Tudíž z mého pohledu velikost/baterie ano, ale chuť prostě vázla. Na POD jsem schválně dělal recenzi delší dobu, abych mohl být v recenzi objektivní, a nakonec jsem za to rád. Rád bych ještě upozornil, že do PODu jsem tankoval pouze 20mg nicsalt a ten výsledek prostě není takový, jaký by měl být.

Finální poděkování také patří našemu šéfredaktorovi za dodání přístroje do recenze.