Fogcity RTA by Gemz [Recenze]

Firma Gemz (Gemztech) z Čínského Shenzhenu není zatím nijak známá. Přesto se mi dostal do rukou jeden z jejich počinů. A nutno říci, že velmi zajímavý. I když…, ale to si necháme na později.

 

Tento atomizér vám přijde v papírové krabičce, na které najdete kromě obrázku RTA i co je obsahem krabičky, QR code a i nálepku Scratch and check. Co najdete pod škrabátkem, nevím, ale nejspíše nějaký kód, který vám něco zpřístupní na stránce výrobce. Neseškrabával jsem, protože atomizér není můj, a děkuji za jeho zapůjčení pro recenzi.

 

 

V krabičce toho moc nenajdete. Prostě atík, náhradní sklo, nutný servispack a manuál. Ale kdo dneska čte manuály, že? No, v případě tohohle atíku to vřele doporučím, nebo si natankujete liquid do dlaně. Proč? No, tenhle atík má naprosto nezvyklou konstrukci a liquid se nedoplňuje postranními otvory, jak jsme zvyklí u ostatních RTA, ale přímo doprostřed.

 

Tahle konstrukce je nejen zajímavá, ale občas i strůjcem problémů. Hlavně když jste hamouni a chcete do tanku nacpat víc liquidu než jsou ty 3 ml, na které je konstruován. Nedělejte to. Stejně to hned vyteče. 😉

 

 

 

Celý design Fogcity je vůbec nezvyklý. Už známe systémy s kotelnou nad tankem, tank obklopující kotelnu, ale aby byl tank nad kotelnou? To tu ještě nebylo. Nechci hned zkraje tvrdit, že je to dost nešťastné řešení, ale zrovna u téhle konstrukce vynechat regulaci a uzavření Juice flow nebylo nejšťastnější. Připravte se na to, že než se naučíte zacházet s vatou, tak budete utírat hodně liquidu. Jsem známý tím, že mi jen málo kdy nějaký atomizer teče. No, tenhle mi ukázal, že toho ještě moc neumím, a minimálně třikrát za 14 dní jsem si vypustil celé 3 ml tanku po modu na stůl.

 

 

 

Ale abych si na tenhle počin od Gemz jen nestěžoval. Na to, že jde o tank se spodním luftem, má AFC opravdu dobře řešené a chuťové podání má atomizer víc než velmi dobré. Ještě pořád to nejsou chuťové orgie jako u Aromamizerů a Petri tanku, ale už tomu fakt moc nechybí. Vlastně nevím o jiném RTA, které by mělo takové podání chuti ze spirálek z obyčejného drátu. Vlastně, pokud si fakt s tímhle atíkem chcete pochutnat, tak zapomeňte na všechny claptony a twisty. Nejlíp prostě funguje se starou klasickou spirálkou z holého drátu. A rovnou zapomeňte i na nějaké šílené výkony. Tenhle atík je prostě opravdu na pohodové DL s výkony většinou doporučované pro MTL. A jako bonus jsou celá kotelna a centrpin pozlacené.

 

Takže jak tuhle recenzi uzavřít? I když nejde o atík, ve kterém bych mohl řádit s buildy jak jsem zvyklý a jak mě to baví, i když jde o počůránka – věřím, že za pomoci jeho rodičů z těch plenek časem vyroste – a fakt si musíte dát práci s uložením vaty, abyste jej nemuseli po každém naplnění plnit znovu, tak jde o velmi povedený tank k pohodovému a chuťově vůbec ne mdlému DL vapingu. Takový mezistupeň mezi továrními hlavami a pure DIY atíky. A přesto celkem povedený. A když výrobce trochu zapracuje na juice flow a přidá možnost jeho regulace, tak asi nebude pohodovějšího DL atíku.
A ještě jedna věc závěrem. Protože jde o atík, který fakt nejlépe funguje s obyčejným drátem a neholduje velkým výkonům, je ideálním pro jednočlánkové mechaniky. A vážně uvažuji, že si jedno Mlžné město v černé nebo zlaté verzi sám pořídím. I když to není tank pro notorické buildery, tak mě celých těch 14 dní vlastně bavil. 😉

A ještě bych přidal video od výrobce, kde je celý atomizer krásně ukázán.