eXvape Expromizer V5 [Recenze]

Po Berserkeru V2 mini se mi do pazour dostal i nejnovější počin z dílny eXvape, Expromizer V5 za který opět posílám díky do eliquidshop.cz! Byl jsem na Expromizer V5 zvědavý, jen co jsem se o něm doslechl, přeci jen je to atomizér, který je poněkud okrajový, neboť spousta lidí tuhle značku ani nezná. Což je věčná škoda. Každopádně konec řečí a jdeme se podívat, co na nás čeká v…

BALENÍ
Expromizer přišel v hezky nadesignované krabičce, ve které se kromě samotného atty ukrývá i pár dalších věcí. Najdeme zde náhradní sklo, všechny potřebné o-kroužky, náhradní šroubky, spirálky, vatu, návod a oblíbený M.M.Š (kdo neví, tak Malý Modrý Šroubovák). Und das ist alles, meine Damen und Herren.

ATOMIZÉR
Expromizer V5 je 23mm atomizér o kapacitě 2 ml, suprově řešeným horním plněním a bytelnou klecí kolem skla. Je vidno, že eXvape má zmáknutý to, jak udělat atty, který bude bytelný, líbivý a hlavně perfektně funkční.
Plnicí otvor je šikovně zajištěný šroubovaným topcapem, po jehož uvolnění odsunete vrchní část stranou a vykoukne na vás vskutku velký plnicí otvor, který je dobře zatěsněný, nestalo se mi, že bych našel kapku liquidu, která by jím proslintnula ven.
Hned pod topcapem je okruží horního, a jediného, airflow. Přísun vzduchu je plynule regulovatelný a funguje na principu „přidávání po dírkách“, ale je zde i jeden celistvý otvor pro maximální otevřenost vzduchu. Kroužek jde otáčet snadno jedním prstem. Což je na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu airflow prostě nezavřete tak, aby bylo opravdu zavřený. Pro příklad: píšu tyhle řádky a vapuju s kompletně uzavřeným vzduchem, přesto je potah docela volný. Výměna o-kroužků na to u mě nemá vliv.
Hodně oceňuji bytelnou klec, kterou disponuje eXpromizer, přestože prodejce píše, že ustojí lehčí pády, tak věřte, že pád z police a výšky cca 150 cm ustál bez ztráty kytičky, skla i barvy.
Atomizér je jinak jednospirálkový s protilehlými posty, s naprosto jednoduchým osazením a regulovatelným juiceflow.

BUILD
Opět jsem vyzkoušel několik různých spirálek, ale nakonec jsem zakotvil u Stifových Tri-core mtl fusedů v kombinaci s obyčejnou Puffkou. eXpromizer má celkem velkou kotelnu a velice dobře řešený přísun vzduchu do ní. Díky třem otvorům v základně snadno ofoukne i větší a delší spirálku. Musím ocenit vcelku dlouhé šroubky pro uchycení spirálky a výřezy na bocích obou postů, přebývající drát prostě jednoduše ohnete do boku, a máte stoprocentní jistotu, že si atty nevyzkratujete. Osazení vatou je naprosto jednoduchá záležitost, doporučuji střihnout na délku cca ke hraně atomizéru a pak ji zlehka zaparkovat do míst pro ni určených. Prostě easy peasy.

HODNOCENÍ
+ celkově velmi dobré zpracování
+ absolutně jednoduché osazení
+ bytelná konstrukce
+ design (ten atty je prostě pěkný)
+ ten 510 náústek je prostě do pusy perfektní
+ podání chuti
+ dostatek vzduchu i pro lehký DL vaping

– nemožnost dokonale uzavřít airflow
– pouze 2 ml objem, slušel by mu větší

SLOVO ZÁVĚREM
Expromizer V5 je velice příjemným atomizérem, který skvěle podává chuť sladších liquidů a ochucených tabáků. Osazení jednoduché, zpracování má taky velice dobré a de facto celkově mě baví jeho projev. Hladkost a tichost potahu, lehký kopanec… Prostě paráda. Na 10/10 to sice není, bylo by co zlepšovat, ale rozhodně jej mohu s klidným srdcem doporučit.
Ještě jednou děkuji eliquidshop.cz za poskytnutí eXvape Expromizer V5 do recenze. Díky moc!