Exvape Expromizer V4 MTL RTA [Recenze]

The MTL killer. Tak takhle sám výrobce Exvape označuje už 4. generaci MTL atomizéru Expromizer. Je tomu skutečně tak? Je to ten atík, ze kterého si sednete na zadek, ostatní MTL atomizéry spláchnete do záchodu a za hlasitého hrdelního zpěvu s ním obíháte ohniště? Pojďme se na něj podívat trochu zblízka. Za zapůjčení do recenze děkuji eJuice.cz.

Po prvním otevření krabičky najdete v balení samotný atomizér, který je z výroby dodáván s ultemovým sklem a ultemovým vrškem driptipu, pytlíček s náhradními šroubky, těsněním, křížovým šroubováčkem a černým vrškem driptipu, čiré sklo a v neposlední řadě návod.

Před psaním téhle recenze jsem se díval na některá zahraniční videa, hodnotící kvalitu tohohle atíku, a vše vypadalo naprosto precizně a bezproblémově. Přiznám se, že já měl naopak velký problém atomizér rozebrat. Nevím, jestli je to konkrétním kusem, ale veškeré závity byly natolik „zakouslé“, že jsem se jen s výměnou skla mučil dobře patnáct minut. Pokud se vám to podaří, chce to celý atík lehce „máznout“ bází nebo liquidem, to samé platí i pro airflow kroužek.

Konstrukce

Co se týče konstrukce základny, je řešena hodně podobně jako u Kayfunů, tedy 2 křížové šroubky proti sobě (což kvituji) a pod nimi AF dírka. Celkově můžu říct, že se Expromizer velmi dobře osazuje, je to opravdu otázka pár vteřin. Kanálky na vatu mají 3 otvory, po nasazení atíku na mod si můžete kroucením celým tělem zvolit, kolik juiceflow děr bude přímo nasávat liquid z tanku. Ostatní jsou v podstatě „za rohem“, čímž lehce utáhnete přívod liquidu do atomizéru (nezavřete, pozor!). Obsah tanku je 2 ml.

Co mi přijde pěkně vyřešené, je horní přívod vzduchu, který tak proudí celým atomizérem a zabraňuje mimo jiné tomu, aby vám při plnění či přenosu atomizér slintal. U airflow se ještě zastavíme. Z mého pohledu je to atomizér s asi největší variabilitou vzduchu, jaký jsem v poslední době viděl. Celkově se pod kroužkem skrývá 6 děr, díky kterým můžete vzduch nastavit opravdu přesně podle vašich potřeb, od utaženého MTL až po menší komín.

Jak jsem psal výše, jediné, co mě zklamalo, byla tuhost všech komponent po rozbalení. Po pár dnech používání už je to lepší, ale i s promazaným airflow kroužkem se doteď peru. Sklo už asi nikdy nesundám, protože to odmítám podstoupit znovu. 🙂

Co bych ještě uvedl jako pro mě velké pozitivum, je nastavitelný centerpin, který už při „default nastavení“ lze použít i na hybridní mechaniky.

Osazení

Celý tenhle odstavec bude asi dost subjektivní, ale zbytek redakce mi dosvědčí, že jsem se 3 nebo 4 dny vztekal tím, že jsem z atíku nebyl schopen dostat chuť a páru takovou, jakou mám rád. Zkoušel jsem snad všechno, od jednoduchého 0.3mm nerezu, přes 0.4mm nerez, 0.3mm nichrom… A pořád nic. Už už jsem přemýšlel, že atomizér odložím, napíšu recenzi o tom, jaký je to krám, a spokojeně se vrátím ke svému Dvarwu (což se stejně stane, ale to není chybou tohohle atíku). Ve fázi naprosto posledního zoufalství jsem se znovu podíval na jednu zahraniční recenzi, a zjistil jsem, že do něj osazují Superfined MTL Ni80 od VANDY VAPE. Řekl jsem si, že mu ještě jednu šanci dám…

To, co mi Expromizer vrátil po osazení tímhle komplikovanějším drátem, to už jsem od něj vlastně upřímně ani nečekal. Příjemně prokreslená chuť, u ovocnějšího liquidu to třeba citrusy vrátilo úplně famózně. Testoval jsem v něm Lemon Tart od Dinner Lady, a dost mě to bavilo. Já tomu včera při diskusi s klukama říkal „atík na konkrétní drát“. Na druhou stranu věřím, že by mu podobně slušel třeba nějaký micro fused clapton od Stifa. Na jednoduchý drát to pro mě ale byla nuda.

Shrnutí

Pojďme se podívat na pozitiva a negativa, na která jsem u Expromizeru během testu narazil:

+ atomizér je celkově pěkně designově zpracovaný
+ kvituji možnost výběru čirého a ultemového skla, ke kterým je v balení i sladěný vršek driptipu
+ horní airflow s opravdu širokou škálou nastavení
+ částečná regulace juiceflow, aby se vata „neuchlastala“
+ při dobrém osazení je z něj hladký potah s příjemným prokreslením chuti liquidu

– kus, který jsem dostal na test, byl extrémně zakouslý v závitech a nepromazaný
– s jednodušším drátem je atomizér opravdu nemastný/neslaný
– trochu slabší hit, než jsem zvyklý
– celkově je trochu těžší, je to prostě masivní kus nerezu

Poslední věta na závěr: „Myslím si, že za bratru devět stovek je to dost povedený kousek, který rozhodně neurazí, ale umí potěšit, pokud mu dáte čas a najdete si vlastní ideální build“.