EHPRO 101 PRO 75W
Ehpro 101 se stalo v průběhu času od svého vydání velmi oblíbeným gripem. A to hned z několika důvodů. Za prvé proto, že se odlišuje od dnes tak oblíbených boxmodů. Za druhé proto, že je to jedna z mála trubek s elektronikou. Za třetí proto, že bylo cenově dostupné širokě veřejnosti.
Dnes se však podíváme na nástupce tohoto oblíbeného gripu, a sice Ehpro 101 PRO.
Oproti původní 101ce doznal grip hned několika změn. Průměr trubky se zvedl z původních 22 mm na 25 mm, maličko byl zvětšený displej (z 0,49″ na 0,69″), je zde možno použít hned tři velikosti baterií (18650/20700/21700), přišlo o možnost zmenšení hilzny na baterie 18350, a co se výrazně, ale opravdu VELMI výrazně zlepšilo, je battery management a chod TC-SS. Navýšen byl také maximální výkon, který byl u původní verze 50 W, a zde narostl na krásných a hlavně smysluplných 75 W. Grip samozřejmě disponuje všemi potřebnými ochranami, například proti podbití baterie, proti špatnému vložení baterie, proti zkratu a proti přehřátí.
V balení najdeme samotný grip, okrasný kroužek pro použití s 22mm atomizery, redukci pro baterie typu 18650 a nějaké to povídání k němu. Asi nemá cenu se jím více zabývat 🙂
Samotný grip a jeho ovládání:
Ehpro 101 PRO je grip trubkové konstrukce s odpruženým 510 konektorem, přehledným, i když pravda poněkud minimalistickým, displejem. Na gripu je po vzoru trubek od Dicodes pouze jedno ovládací tlačítko, pomocí kterého nastavujeme vše, co se nám zlíbí a elektronika dovolí.
Baterie do gripu vkládáme plusovým kontaktem napřed po odšroubování spodního víka. Pro baterie typu 18650 je v balení redukce pro vymezení pohybu baterie a zajištění dobrého kontaktu. Na víčku pro baterie je naznačená polarita, v dnešní době bohužel ne úplně blbuvzdorně, což pro některé nevšímavé uživatele může představovat skutečný problém.
Po zapnutí gripu pětiklikem na Fire tlačítko se ocitneme v posledním použitém pracovním režimu. Trojím stiskem Fire tlačítka se přesuneme do menu, kde pomocí klikání na Fire se pohybujeme mezi volbami. Pro potvrzení položky necháme chvilku grip bez činnosti.
Nojo, ale jak přidat nebo ubrat například na Wattech, když nemáme tlačítka + a -? Odpověď zní: snadno. Tady si Ehpro poradilo velmi elegantně. Pokud chceme přidat nebo ubrat na Wattech při volbě režimu v menu, všimneme si dvou šipek na opačných koncích displeje. Pokud chceme změnit směr pohybu nastavování výkonu/teploty, postačí dvojí rychlé stisknutí Fire tlačítka a zvýraznění šipek se přehodí. Docela jednoduché, že? A přesně takhle je to u 101ky všude, kde je třeba přidat nebo ubrat na nastavené hodnotě. 🙂
Nahoře můžete vidět jak funguje přepínání nastavování hodnot a na dolních fotografiích jsou vyobrazeny jednotlivé pracovní režimy.
Battery management a chování k baterii obecně
Co se týká battery managementu, tak Ehpro 101 PRO jej má, dle mého soudu, o 100% lepší než původní 101ka. Tzn. nemám v půlce dne při běžné hulbě 1/2 baterie při výkonu 13 W, ale ukazatel baterie se hne maximálně o jeden stupeň dolů. S povděkem kvituji i to, jak se Ehpro k baterii chová. Má totiž maximální úroveň vybití baterie nastavenu poměrně vysoko, a sice na 3,3 V. Za tohle má u mě tahle trubka veliké plus, protože mi baterie nezatěžuje přílišným vybíjením až na hranici únosnosti.
Jak funguje TC
Pozitivně hodnotím i funkci TC-SS. Zde se TéCéčko chová vskutku ukázkově, ani při nastaveném plném výkonu a mých běžných 230° C je vata téměř netknutá. Je zde samozřejmě možnost zvolit pracovní režim TCR a hodnotu si u něj doladit k obrazu svému, ale myslím, že nebude třeba jej vůbec využít.
Pokus číslo 1 – plnej kotel a teplota 230° C.
A pokus číslo dvě. Taktéž max výkon a teplota 230°C. Výsledek stejný, vata je čistá jak okvětní plátky bílé lilie (jak by řekl klasik).
Jak můžete vidět na fotografiích z testu TC… tady fakt není co vytknout!
No a bych to shrnul tak nějak do hodnocení…
Plusy
+ líbivý trubkoidní design
+ velmi dobré zpracování a slícování
+ velice povedený battery management
+ krásný chod TC
+ průměr 25 mm
+ přechodový kroužek z 25 mm na 22 mm pod atty, který zakryje schod přechodu
+ ohleduplnost elektroniky k baterii
+ možnost užít 21700/20700/18650 baterie
Mínusy
– absence USB konektoru pro nabíjení
– méně znatelné naznačení orientace baterie na víku (vztaženo pouze pro jantary)
– pro někoho může být minusem pouze jedno tlačítko, pro mě však ne
Na výběr je hned ze čtyř barevných variant
V době psaní této recenze je Ehpro 101 PRO v ČR v prodeji s cenou okolo 1700 Kč za samotný grip, což mně osobně přijde jako naprosto adekvátní cena.
Za věnování tohoto gripu nakonec poděkuji panu Matthew Vinovi z youtube kanálu Vape INSIGHTS by Matthew Vin.
No a nezbývá než se rozloučit.