Dvarw MTL RTA Full kit (klon) – Aneb recenze od DLkaře [Recenze]

Kdo mě zná ví, že MTL není mojí parketou. Emtéelku jsem se od přechodu z klasických egošek moc nevěnoval a nechával si ho jen pro některé případy, jako třeba restaurace. Ale nyní se mi do rukou díky E-liquid.eu dostal v poslední době celkem populární MTL atomizér Dvarw MTL RTA a to rovnou ve full kitu. Tak se na něj tedy pojďme podívat.

Balení

Dvarw MTL RTA vám přijde ve stejné plastové krabičce jako originál, která je dnes zároveň často používána i u dalších klonů. A její obsah je více než štědrý (přeci jen se jedná o Full Kit). Kromě samotného atomizéru v ní najdete klasický service pack s o-kroužky a náhradními šroubky, 5 vložek pro přívod vzduchu (šestá již nainstalována v atomizéru) a inbus. Tím to ale nekončí, protože v balení se nachází ještě 3 těla/tanky: jeden s kapacitou 2 ml, jeden s kapacitou 3,5 ml a zlaté tělo místo 5ml tanku, který je již nainstalovaný na atomizéru.

Co se týče vložek, ty jsou v následujících velikostech: 0,8 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm a 2,5 mm. Ta, která je pak nainstalována v tanku by měla mít otvor o velikosti 1,2 mm.

I přes takto bohaté balení mi v něm chyběla jedna věc, která se dá sehnat a je škoda, že ji výrobci klonů rovnou nepřidávají, a tou je drip tip v jiné barvě. Ten, který je v základu v balení, je barvy bílé, dají se sehnat ale i černý a žlutý ultemový.

Vzhled

Začneme průměrem, který činí 22 mm, tudíž vám atomizér padne na kterýkoliv mod, ale v případě trubkových bude chtít volbu modu se stejným průměrem.

I v 5ml verzi je Dvarw celkem kompaktním atomizérem a s menšími tanky je pak samozřejmě ještě kompaktnější. Na spodní části, která nese základnu, najdeme nápis Dvarw MTL a jeden přívod vzduchu. Ten nemá žádnou regulaci, jelikož ta je zde řešena vyměnitelnými vložkami. Dále už však k vnějšímu vzhledu atomizéru není moc co dodávat a spíše je lepší ukázat fotografie.

U zlaté verze, která se mi dostala do ruky, mám pouze dvě drobné výtky. Pokud je člověk puntičkář, všimne si, že barva kovového tanku má lehce jiný odstín než zbytek těla. Druhou je fakt, že je těžké vybrat pod takovou barvu vhodný mod. Pokud už ale na ten správný narazíte, výsledek vypadá celkem luxusně.

Osazení

Po odšroubování úplně spodní části se dostáváme k základně, která je kryta dvoudílnou kotelnou, kterou je potřeba pro osazení sundat. Při prvním sundávání možná budete potřebovat drobný nástroj, abyste kotelnu „vypáčili“, po nějaké době jde však sundat i bez použití nástroje.

Pod kotelnou se pak nachází samotná základna. Ta je dvoupostová a pro začátečníky ne úplně vhodná. Spirálka se zde totiž neusazuje do otvorů, ale chytá se pod šroubky. Proto je vhodné si nožičky spirálky při osazování otočit kolem šroubků, aby lépe držely, zároveň nebudou mít takovou tendenci při utahování šroubku vyjíždět.

Ještě je potřeba zmínit, že mezi posty se nachází vložka pro regulaci vzduchu. Vložku je proto třeba zvolit a nainstalovat ještě před osazením atomizéru. S drobnými obtížemi a opatrně se dá vyměnit i v momentě, kdy máte usazenou pouze spirálku, s vatou však vložku nevyměníte.

Při osazování vaty je vatu potřeba dotáhnout tak, aby dosáhla na kotelnu, ale zároveň z ní po srovnání nijak nevyčnívala. S tím vám pomůže i právě dvoudílnost kotelny, jelikož její vrchní část lze sundat a následně vatu upravit tak, aby správně dosedala k přívodům liquidu. Pak už jen stačí zakápnout, naplnit tank a můžete fungovat.

Používání a dojmy

Co by někteří mohli považovat za nevýhodu, je fakt, že atomizér se plní spodem, tedy je potřeba odšroubovat základnu, atomizér naplnit a pak zase opatrně našroubovat základnu zpět.

Zde jsem sám narazil na drobný problém: při snaze odšroubovat pouze základnu se mi občas stalo, že jsem odšrouboval spodní část tanku, nikoliv pouze základnu. Samozřejmě s delším používáním a tím, jak se závity a o-kroužky promazávaly, problém ustupoval, ale nezmizel úplně. Zároveň doporučuji dávat si pozor na pevnost našroubování atomizéru na mod, protože nejednou jsem si musel pomoci k sundání nástrojem.

Po stránce vzdušnosti je Dvarw celkem variabilní. Byť jsem spíše DLkař, mám raději utažené MTL. A nainstalovaná vložka pro mě byla dostatečně utažená, ale zároveň ne moc vzdušná. Zároveň jsem dostal dostatečný throat-hit i s nižšími koncentracemi nikotinu (4 mg). Uživatel si má však možnost zvolit od dosti utaženého MTL až téměř po lehké DL na nejvzdušnější vložce.

Podání chuti mě taktéž potěšilo. Byť pro mě chuť nebyla tak výrazná, jako jsem zvyklý u DL atomizérů (tím se nechci dotknout vyznavačů MTL), věděl jsem, co mám v tanku nalito a byl jsem schopen rozeznávat i jednotlivé chutě.

Zhodnocení

Pro mě, jakožto DLkaře, je ve finále Dvarw MTL celkem příjemnou změnou oproti tomu, co znám. Co mě opravdu nadchlo, je variabilita, a to jak vzhledu a kapacity, tak vzdušnosti celého tanku. Celkem nadšený jsem byl i z podání chuti a hitu, které pro mě byly nebe a dudy v porovnání s MTL tanky, které mi v minulosti prošly rukama. Jako jedinou (drobnou) nevýhodu bych ale vypíchl asi pouze základnu, která není zrovna přívětivá pro začátečníky, ale člověk celkem rychle objeví ten správný grif.

Závěrem děkuji obchodu E-Liquid.eu, který věnoval Dvarw MTL RTA Full Kit do recenze, a u kterého ho ho zároveň můžete koupit, a to ve třech barevných variantách.