dotMod dotPod Nano – Návrat ke klasice? [Recenze]

aneb Detailní pohled od Růžičky 

Společnost DotMod ze slunné Kalifornie nám letos na podzim dovezla i do Evropy svůj první opravdový Pod, který se ze svými malými rozměry vrací k původní myšlence, jak by měl podík vypadat a nemít zbytečné funkce navíc. 


Jenže stačí to, aby se stal „králem“ v této kategorii? 😉


DotPod se prodává v šesti pastelových barvách a přijde vám ve stylové černé krabičce. Balení tradičně působí luxusním dojmem. Uvnitř najdete kromě podíku a návodu v hezké miniobálce také krátký USB-C kablík, stylovou šňůrku a druhou náhradní cartridge o odporu 0,8 a objemu 2ml. Samotný Pod má již cartridge vloženou a má 1,0 meshovou spirálku. 

Jak tedy zařízení v ruce vypadá? 

Fotky od výrobce nelžou. Je to opravdu krásný a malý podík, díky použitým materiálům ze zinkové slitiny a textilní kůže působí pevným dojmem, nikde nic nevrže a povrch neklouže, protože ta „kůže“ je pěkně texturovaná a vypadá to konkrétně u mé černé variantě zkrátka fantasticky! 👌

Vpravo dole je samozřejmě vyrytý nápis DotMod. Boční strany opravdu připomínají kovové rámečky nějakého luxusního telefonu, na levé straně je malá dírka pro airflow a zespodu rovněž vlevo najdete indikační minidiodu a céčkový konektor pro nabíjení. 

Nahoře vpravo také uvidíte poutko pro šňůrku, pokud jste coolvapeři a chcete ji nosit. 🙂

DotPod nemá žádné ovládací tlačítko, vapování je zde řešeno autopotahem a nijak se nereguluje ani intenzita, diodka vám ukazuje stav baterie, která má mimochodem kapacitu 800mAh, plně nabitá svítí zeleně, pak zabíhá do modré a nakonec krátce před vybitím do červené. 

Rozměry i váha podíku jsou opravdu hodně malé (68x15x50 a cca 85g) a já se svou nepříliš chlapskou rukou ho lehce schovám v dlani. 🙂

Uvedení do provozu je velmi snadné, zespod cartridge odlepíte ochrannou nálepku, nehtem odděláte červenou krytku plnění a nalijete si svůj oblíbený liquid o ideálním poměru 50/50. 

Takže jaké jsou dojmy a požitky ze samotného potahování?

Jako u skoro každého nového Podu s autopotahem je spínání velmi přesné a rychlé, nejprve jsem použil předem vloženou 1,0Ω cartridge. 

Potah samotný je docela volný, mělo by se jednat o čistě MTL zařízení. No jenže k tomu by si měl uživatel v ideálním případě sám regulovat airflow, což zde není příliš umožněno. Jediné, co můžete, je přidusit tu dírku prstem, což ani tak není úplně efektivní, „utáhnete“ to fakt jenom o trošku. Tohle se výrobci úplně nepovedlo, s ohledem na konkurenční pody. 

Chuť z cartridge jako taková vás nijak nenavede na myšlenku, že byste cítili něco výjimečného…🤷 Ono z těch meshových hlaviček chutná dnes už u všech podů vše hodně podobně, to se nedá nic dělat. Nicméně já cítím z dané příchutě vše, co bych měl, ale přijde mi, že méně výrazně, než například u mnou oblíbené Oxvy Xlim. 

Sladkost liquidu to prvoplánově nevytahuje. Menší zklamání mám i z toho, že mě nikotinová náplň příliš „nekope“ jako z jiných podů, skoro jako bych vapoval nulku. Může to nasvědčovat tomu, že se DotPod hodí spíše pro nicsalty a hybridní náplně s vyšším obsahem nikotinu, ale já bohužel nemám tento typ k dispozici. 

Druhá cartridge 0,8 Ω díky nevýraznému rozdílu v odporu nepřináší jiný rozměr a já bych je od sebe podle chuti a produkce páry ani nerozeznal. 

Návod díky jedné tabulce prozrazuje, že by měly být snad dostupné i cartridge s odporem 0,6 Ω, ale nedohledal jsem jejich dostupnost. 

Příjemným překvapením je kapacita baterie. 👍
I při častějším potahování v práci jsem se dostal na nějakých 7 hodin provozu, než to už červeně zářící dioda vzdala. Výrobce se nějakým ultrarychlým nabíjením nepyšní, v reálu jsem podík dobil do plna za necelých 40 minut. 

U té indikační diodky bych se rád ještě pozastavil. 

Spíte-li v posteli s někým a máte-li, jako já, tendenci si v noci dát pár potahů, reálně hrozí, že svůj protějšek vzbudíte fakt ostrým světlem. Takže bych se nebál napsat, že je téměř intenzivní jak laserové ukazovátko! Cestou na záchod s tímhle podem opravdu nezabloudíte a možná i oslepíte nějakou entitu, která se u vás v noci schovává…😁☝️

Dovolte mi závěrečné shrnutí. 

Vůbec nepotřebuji popírat, že by se snad nejednalo o jedno z nejkrásnějších zařízení na trhu ve své hranatější kategorii. Svým luxusním zpracováním možná ani konkurenci mezi svými nemá. 

Co do funkčnosti, tak tam však nikoho nepřevyšuje. Přináší ale i tak kvalitní dojem z vapování, a to i díky vhodnému tvaru cartridge a skvělé výdrži baterie. 

Mezi zápory jednoznačně řadím to jejich airflow a příliš oslňující diodu. 

To, že se cartridge uvnitř trošku viklá, to bych nijak extra nevytýkal, s tím mají problém i jiní výrobci. 

Děkuji, že jste dočetli až sem. 🙂

Za zaslání podíku k recenzi děkuji redakci!