DOTMOD dotMTL RTA [Recenze]

Dotmod dotMTL RTA mě docela zajímal po tom, jak si ho všichni chválí. Otázka zní: Bude si ho chválit i Espézetka, nebo nebude? Pojďte to zjistit, protože tento atomizér se ke mně dostal od prodejce eJuice.cz a tímto mu děkuji za jeho věnování do recenze.

Balení
Atomizér se ke mně dostal v pěkné papírové taštičce se zlatým logem Dotmodu. V ní se ukrývá černá, elegantní krabička s atomizérem a jeho příslušenstvím. Na zadní straně krabičky máme předlouhé upozornění, kde je myšleno asi na vše. Speciálně zajímavá mi přijde část o tom, že: „Držte zařízení dál od kovu, tepla a chladu“. Takže tady to asi ukončíme, protože atomizér můžeme mít leda na poličce při pokojové teplotě… No nic, dělám si srandu. Samozřejmě je na krabičce i popis obsahu balení a vyznačena je i barevná varianta, v mém případě stříbrná.
V balení najdeme samotný tank, nějaká ta psaníčka od výrobce, náhradní těsnění, neprůchozí centrpin, šroubováček, náhradní pružinku do základny, kovové tělo a druhý náustek. Není toho úplně málo.

Atomizér
Atty je krásně čistě zpracovaný, bez ostrých hran. Závity se krásně a snadno chytají. Skryté airflow by zasloužilo nějaké to značení, protože člověk musí občas přemýšlet, kde je atty otevřenější a kde utaženější.
Co se mi líbí, je možnost nastavení ofuků přímo v kotelně. Máme na výběr z několika možností. Buď pouze spodní ofuk, nebo spodní i boční ofuk, popřípadě jen a pouze boční. Přehození je otázkou chvilky.
Co se mi naopak nelíbí je to, že pokud je tank naplněný, tak prakticky neexistuje možnost kontroly buildu, aniž by člověk přišel o nalitý liquid.
Co se týká nějakých těch parametrů, jedná se vcelku o nevyčnívající záležitost. Kapacita 2ml, průměr 22mm a výška 47mm.

Build
Na fotografii můžete vidět Staggered fused clapton z dílny Stif Meisters Fused Claptons. Průměr spirálky je 2,5 mm a uchycena je mezi keramický posuvný díl a kovovou část sloupku. Osazení vatou je vskutku jednoduché díky výřezům v základně, kam krásně vata zapadne a kde drží. Celkově mi systém uchycení spirálky víc než nápadně připomíná atomizér Crius 2 🙂

Zhodnocení
+ čistý design
+ zajímavé řešení airflow
+ jednoduché osazení
+ dá se příjemně utáhnout co se vzduchu týká

– prakticky žádná chuť ( a to není jen má domněnka a názor)
– nedotažená zajímavá řešení
– nemožnost kontroly stavu buildu s liquidem v tanku
– neznačený směr ovládání airflow
– nevyhovující náustek

Slovo závěrem
DotMTL… dotMTL…
Celkově je to pěkný atty, se spoustou dobrých nápadů. Bohužel na mě často působil tím dojmem, že lidé, co jej vymýšleli, nedotáhli vše do konce. Ono je sice krásný, že máme možnost si upravit airflow, ale jakým směrem přivíráme? Já docela pátral, když jsem si chtěl upravit množství vzduchu. Uzávěr plnicího otvoru řešený přímo náustkem? Super, ale já bych chtěl širší. Že ne? No tak děkuju pěkně a nashledanou…
Ale co fakt, FAKT MOC zamrzelo, bylo to, že chuť z Dotmodu je těžce chabá. Zkusil jsem cca 25+ buildů a nejvíce se osvědčil staggered, co je na fotkách, tam bylo cítit aspoň něco. Chvílemi jsem si pohrával s myšlenkou, jestli není chyba ve mně, a tak jsem z něj dal ochutnat přátelům. Chyba nebyla u přijímače chuti, ale u vysílače. Často jsem si ho bral s sebou přes den a po chvíli jsem se těšil domů, až sáhnu po jiném atty, který umí chuť podat tak, jak se sluší a patří. Požitek nula. Bohužel. Tohle se nepovedlo.