Digiflavor ETNA MTL RDA [Recenze]

Dnes se podíváme na již dříve avizovaný MTL kapák od Digiflavor, zvaný ETNA MTL RDA, který je svým způsobem to, co by spoustu lidí očekávala od Berserker MTL RDA, minimálně má jednu výhodu oproti němu.

Jen tak zběžně si projdeme specifikace, protože na druhou stranu toho tady zase tolik není, co by vyčnívalo oproti tomu, na co jsme zvyklí. 18mm průměr bez beauty ringu (který jsem akorát tak trochu postrádal v balení), který by to měl zvětšit na 22 mm. Co se týče základny, tak tu je obyčejný dual post, kdy se utahují 2 šroubky, ale minimálně oproti Berserkru jsou oba posty na stejné straně, takže problém osadit atomizér je naprosto jednoduše vyřešen. Potom tu je poměrně vysoký a široký driptip, kterým ale lze hezky kapat, a proto tu není problém používat atomizér jakožto dripper.

Potom tu ale máme již známe vložky na regulaci přívodu vzduchu ke spirálce, a zde se výrobce velmi poučil oproti konkurenci a jsou nerezové. Samotné vložky se do atomizéru uchycují pomocí povolení přívodu vzduchu zvenku, což je vlastně jedna velká matice, a zmenšit průchod vzduchu už při vstupu do atomizéru lze pouze pomocí jiné matice, což je dost limitující, protože v balení je jen jedna.

Co se týče funkce atomizéru, tak si nejsem úplně jistý, co k tomu napsat, protože v poslední době je pro mě MTL čím dál tím větší problém, protože tomu úplně nemůžu přijít na chuť. Co ale jsem schopný říct je, že chuťově ETNA není vůbec špatná, obzvlášť s MTL braidem (copánkem).

Když to vezmu kolem a kolem, tak ETNA je celkem povedený atomizér, ikdyž de facto jde o upravenou verzi Berserkera. Ale určitě musím vyčíst to, že výrobce do balení nedává všechny možné vložky, ale jen 3 plus ještě 2 šroubky/přívody vzduchu. A taky to, jak ten pozlacený šroub svítí na tom atomizéru, který je jinak designově velmi jednoduchý. A co se týče driptipu, tak mi dost vadilo, jak je široký, protože jím prochází docela dost vzduchu a spíš se hodí na DL atomizéry. Zato s driptipem z Berserkera MTL RDA to fungovalo naprosto perfektně.

 

Podtrženo, sečteno, ETNA je za mě dost průměrný atomizér, který nejen, že nezklame, ale ani nijak extra nenadchne. Plus ještě nutnost dokoupení vložek je za mě dost velké mínus, ale jinak můžu doporučit, protože s tím, co přišlo, tak pracovalo tak, jak mělo.