Differ Vape – Super Supai [Recenze]

Dnes se podíváme na nového výrobce a novou řadu aromat, která se dostávají na trh. Značka se jmenuje Differ a v současnosti přichází se třemi řadami (pro český trh pouze dvě). Jako první se podíváme na řadu Super Supai. Hlavní myšlenkou je přinést kyselé příchutě, což zatím není na trhu zcela běžné.

Vizuálně je řada inspirována tokijskými neony a futurismem. Každá lahvička je dodávána ve vlastní krabičce, má kapacitu 60 ml a najdete v ní 18 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně nikotinovým boosterem dle vaší preference.

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Celá řada má jednu nevýhodu: díky její sladkosti budete muset častěji měnit vatu a čistit spirálky, jelikož vám ztmavnou a napečou se velmi rychle.

Acidic Apple

První kousek je ten, který mě z celé řady oslovil nejméně. Celá chuť je někde mezi jablečnými želé kroužky a nápojem ve stylu Tang. Chuť jablka lehce přebíjí celková sladkost a kyselost, kterou jsem čekal, je pouze velmi lehká a objevuje se až ke konci. Po pár potazích sice začnete rozpoznávat chuť křupavější jablečné slupky, ale celková chuť jablka (byť se později projevuje o něco věrněji) zůstává podobná spíše želé bonbónům. Netvrdím tím, že je chuť umělá, ale čerstvé, kyselé jablko to taktéž úplně není.

Celkově je chuť sladší a méně kyselá, než byste očekávali, a co napovídá chuť na olíznutí.

Strawberry & Raspberry

Jak již jméno napovídá, v této chuti se kombinuje jahoda a malina. Zatímco jahoda je sladká, malina je lehce nakyslá. Kyselost opět není nijak extra výrazná, ale celkem příjemně doplňuje chuť jahody a maliny. Sladkost je zde opět o něco silnější než kyselost, ale není tak přehnaná a dovoluje ovoci prostoupit a tvořit hlavní chuť.

Orange

Pomerančový kousek z řady Super Supai je výrazně lepší, než mandarinka, ke které se dostaneme vzápětí. Již od začátku je znát příjemná pomerančová sladkost doprovázená příjemnou nakyslostí a lehkou citrusovou hořkostí. V ocásku cítím i něco lehce bylinkového, s čím jsem se setkal i u řady Femme Fatale. V tomto případě je konečně kyselost výraznější než sladkost a tím, že se jedná o citrusovou příchuť, je to jedině dobře.

Ve výsledku je chuť celkem příjemná a osvěžující, dokonce by dle mého fungovala i s trochou coolady, ale i tak bude Orange celkem slušnou volbou na léto.

Tangerine

Mandarinka v podání Super Supai pro mě byla celkem nemilým zklamáním. Čekal jsem o něco kyselejší alternativu k pomeranči, ale ve výsledku jsem byl zklamán. Prvotní dojem z chuti mi sice sladkou mandarinku připomínal, ale jednalo se o mandarinku i s kůrou. Chuť je sice příjemně sladká a lehce kyselá, ale to celkový dojem nezachrání. Důvod, proč je mandarinka takovým zklamáním, je fakt, že chutná téměř mýdlově, což mi v žádném případě nesedlo.

Nutno dodat, že tahle příchuť je hodně závislá i na buildu v atomizéru. Zkoušel jsem ji v několika RDA i RTA, ale ve výsledku se mi mandarinka nejlépe projevila v sub-ohm tanku, ale ani tak to bohužel nebyl žádný zázrak.

Cranberry

Zprvu jsem nevěděl, co od chuti očekávat a zda mi bude chutnat. Cranberry připomíná dobrý kyselý brusinkový džus, ale v chuti není sama. Tóny, které se kromě brusinky objevují, mi velmi připomínají nějaké hrozny. Chuť ovoce zde není tolik přetlučena sladkostí a ve výsledku má celkem příjemnou rovnováhu mezi kyselostí, chutí ovoce a sladkostí. Co se mi zároveň líbí, je fakt, že je chuť osvěžující a opět, dobře by fungovala i v kombinaci s trochou mentholu nebo coolady, ale to není to, o čem tato řada je.

Kiwi & Lime

Dosud jsem nikdy nevapoval kiwi, takže tato chuť pro mě byla trochu tajemstvím. Díky kombinaci kiwi a limetky je toto aroma zcela jinak kyselé, než zbytek řady. Nebo by se dalo spíše říci, že kyselost je zde ve dvou vrstvách. První je kyselost z ovoce, která je doprovázena lehkou nahořklostí limetky. Druhá vrstva je pak bonbónová kyselost, která je přítomná v téměř celé řadě. Dalším příjemným aspektem je lehce šimravý pocit v puse, který dostanete právě z kiwi.

Tenhle kousek je rozhodně něco jiného, než klasické ovocné příchutě, a minimálně pro mě z celé řady vyčnívá a je jasným favoritem.

Celkově je tato řada určena pro lidi, kteří mají rádi sladké ovocné příchutě, a pro ty, kteří by rádi zkusili něco kyselého. Příchutě nejsou nijak extra věrné, připomínají spíše bonbóny či ovocné nápoje. Některé sice občas mají lehce podivný ocásek, ale nijak výrazný a nepříjemný natolik, aby mě to od oné příchutě odradilo. Tedy kromě mandarinky, ta se prostě nepovedla.

Sice jsem čekal od celé řady více kyselosti, která by mi klidně i zkřivila výraz na tváři. Ale i když není tak kyselá, jak jsem čekal, jedná se o celkem zajímavou řadu ovocných aromat, která není stejná jako hromada jiných.

Děkujeme Differ Vape za poskytnutí celé řady Super Supai do recenze.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!