Differ Vape – ICE [Recenze]

Po řadě Super Supai od nového značky Differ se podíváme na druhou ovocnou řadu která se dostává na náš trh, tentokrát s názvem ICE. Jak již název napovídá, půjde o chladivé mixy ovoce. Jedná se o celkem jednoduché kombinace a tak se podíváme, jak se chlapcům v Differu povedly.

ICE na našem trhu bude dostupný ve formě Shake&Vape aromat, kdy každá lahvička přijde ve vlastní krabičce, bude mít objem 80 ml a bude obsahovat 24 ml aromatu, které dolijete vlastní bází a případně nikotinovým boosterem dle vaší preference

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Apple

Začneme klasickým jablkem. Apple představuje chuť zeleného jablka, která je někde na půl cesty mezi čerstvým jablkem a želé bonbóny. Jedná se o příjemně nasládlé a „křupavé“ jablko. Sladkost vyvažuje chladivou složku v tomto aromatu. Chladivá složka není moc silná, rozhodně vám nezmrazí mozek a pravděpodobně nebude moc dělat problém ani lidem, kteří chladivé liquidy/aromata nemusí. Celkově se jedná o příjemnou osvěžující chuť jablka bez chemických či jiných nepříjemných tónů.

Mango

Nejsem zrovna fanouškem mangových aromat a liquidů, jelikož pro mě má většina lehce podivnou dochuť. Tento kousek mě ale příjemně překvapil. Mango je zde podobné čerstvému džusu z manga, přičemž si však zachovává klasickou dřevnatou chuť mangové pecky. Zároveň mi chuť nepřijde tak sladká, jako jiná manga, za což dávám palec nahoru. Chladivá složka velmi dobře doplňuje chuť a přibližuje ji tak ještě více opravdové čerstvé mangové šťávě. Pokud bych si měl do svého tanku vybrat mango, tohle by byl určitě jeden z kandidátů.

Berries

Podobně jako mandarinka v řadě Super Supai, je i tenhle kousek velmi závislý na buildu a nejlépe sedne asi v sub-ohm tancích. Ale nedostává se do toho mýdlového nádechu, na jaký jsem narazil u mandarinky. V chuti se objevuje nejvíce nejspíše nějaká brusinka, která je pak následně doplněna klasickým mixem červeného ovoce, které však od sebe nejde moc rozeznat. Mix bobulí je tak akorát sladký a lehce kyselý, což mu nějaké ty body přidává. Chladivá složka je zde výraznější než u předchozích dvou kousků, ale stále nijak přehnaná a krk a hlavu vám nezmrazí.

Tropical Mix

Tenhle kousek byl při testování spíše hádací hrou, jelikož u něj výrobce neudává žádné konkrétní ovoce. První ovoce, které jsem schopen rozeznat je sladká guava, která mi přijde dosti věrná. Guava je pak doplněna lehkými tóny citrusové hořkosti. Dále se pak v mixu nachází další ovoce, které nelze moc rozeznat, ale spojuje mix do celku a dodává mu sladkosti. V tomto případě je chladivá složka trochu přebitá sladkostí a i já bych ocenil spíše vyšší podíl chladivé složky. Dokonce si myslím, že tenhle kousek by ustál i to množství, které vám zmrazí nejen krk, pak by pro mě byl tenhle kousek o něco zajímavější. Ale i tak se jedná o celkem osvěžující kousek přesně na léto.

Melon – Pineapple – Strawberry

Poslední kousek už podle názvu vypadá na zajímavou kombinaci. Už od prvního potahu jsem cítil něco velmi známého. Jedná se o meloun, který však není v čisté podobě, ale je někde mezi melounovou žvýkačkou a želé bonbóny (takové ty kyselé pásky). Další pak na řadu přichází jahoda, která je podstatně věrnější něž meloun. V chuti je i lehká hořkost, která dle mého pochází z ananasu, který je však poněkud dřevitý. Chladivá složka zde zlehka podtrhuje celou kombinaci a poznáte ji hlavně na rtech. Zmíněná hořkost pro mě celou kombinaci trochu sráží. Je sice únosná, ale tenhle mix bych si mnohem více užil bez ní…

Řada ICE mě celkem mile překvapila. Chutě jsou příjemně nakombinované s chladivou složkou, která vás nezmrazí ani neudusí. Některé kousky by jí sice klidně snesly o něco více, ale i tak je řada celkem příjemnou osvěžující volbou jak pro nadcházející léto, tak i pro ty, kteří chtějí zkusit chladivé ovoce bez toho, aby si „zmrazili“ krk.