Cranium Mods Monos DNA75c [Recenze]

Kluky z Cranium Mods asi představovat nemusím. Stejně tak i jejich tvorbu, jako mechanické squonkovací mody Capsula či jejího předchůdce Decepticon nebo obyčejný mechanický mod Monos. Dnes se ale podíváme na jejich první regulovaný mod s chipsetem od Evolv, konkrétně DNA75c, Monos DNA.

Jedná se o jednobaterkový regulovaný mod na baterii 18650, který je tvořený primárně z nylonu, respektive až na prostor pro baterii, tudíž tu máme 3D tisk. Tisknutá část je tištěna na nejvyšším možném rozlišení, což je nějakých 60 mikronů (mikrometrů). 60 mikronů jako takových obyčejnému smrtelníkovi nic neřekne. Pro lepší představu, v jednom milimetru je 1000 mikronů.

Barvené je to ručně, kdy se tištěná část ponoří do pigmentu při vysokých teplotách. Po zaschnutí a zabroušení nerovností se to vše poskládá dohromady, pokud tedy nebude daný mód gravírován.

Gravírování je vlastně forma odstraňování materiálu, v případě Cranium Mods je používán laser. Zde, pokud je zrovna připravován batch, tak je možnost i výběru z několika vzorů a případně i druhé barvy na gravírovanou část. Důležité je si dát pozor na kombinaci barev, jelikož se mody při bavení nijak nelepí a kombinace jemnějších barev může znamenat, že se slejí v jeden odstín na půli cesty.

Dost o procesu výroby a směle do samotného modu.

Rozměry jsou jednoduché: 26 mm x 36 mm x 93 mm. Navíc má lehce zaoblené hrany, takže ideálně vybírat mezi atomizéry do 24 mm, tam není žádný problém s přesahem a nevypadá to vůbec špatně. Samozřejmě pokud máte atomizér o velikosti 22 mm, tak nezoufejte, ve velmi strohém balení bývá přibalen i beauty ring, který tomu ty 2 mm přidá.

Když už jsme u toho balení, tak Monos a vlastně všechno od Cranium Mods vám přijde v plastové krabičce vystlané molitanem. Byť by to vypadalo, že je okolo modu moc místa a může dojít k poškození při hrubším zacházení, tak z vlastní zkušeností vím, že se musíte hodně snažit,, nebo mít celý setup poměrně dost težký, aby se tam vůbec něco pohnulo. V balení se také nachází záruka k danému modelu, kde chlapci děkují za zakoupení daného produktu, atd. atd.

Co se týče vnitřností, tak pouze v rychlosti, že se tam někde nachází chipset DNA75c, který oproti předchozí verzi má barevný displej a z velké míry se dá nastavit v samotném modu. Návod ale k tomu dělat nebudu, protože tomu vůbec nerozumím a výkon jsem nastavoval jednou a už jsem si s tím víc nehrál.

Dále se u prvních verzí, rozhodně u té mé, vyskytl byť problém, tak to není neřešitelný problém. Tím jsou poměrně dost vystouplá tlačítka. Pokud jsem ho neměl v ruce nebo chycený v popruhu na batohu, tak nebylo neobvyklé, že se zapnul a žhavil. Pokud byl v kapse, tak to muse být dostatečně volná kapsa a nesmělo v ní krom modu být nic. Mluvil jsem s jedním z výrobců o tomto problému a prý už přešli na menší tlačítka, tudíž problém vyřešen.

Když to vezmem kolem a kolem, tak Monos je velmi povedený kousek. Materiál je velmi příjemný do ruky, pohodlně se drží. Velmi odolný, pořádně vidět jsou jen opravdu velké škrábance, kdy mi spadnul z výšky na beton a po cestě to vzal o lavičku. Po zvednutí stačilo jen zatlačit kousek kovu před chipsetem zpátky dovnitř a fungovali jsme, jako by se nic nestalo. Byť tento mod není úplně přesně to, co bych vyhledával, tak na něm jen velmi těžko hledám chyby. Snad jen moc slabý chipset a malý počet baterek, ale to už bych chtěl moc. Za mě, pokud se vám naskytne možnost a skousnete, pro některé rýpavé jedince, vyšší cenu, tak rozhodně nebudete zklamáni.