Craftman’s Custard – Pumpkin Custard [Recenze]

Po ovocných a tabákových sériích přišel TI Juice se sérií aromat, kterou ocení především vyznavači dezertových chutí. Její jméno je Craftman’s Custard a najdeme v ní 4 kousky, jejichž základem (jak už napovídá název celé řady) je custard, tedy pudink. A v dnešní recenzi se podíváme na první z nich a to na Pumpkin Custard.

Podle popisu výrobce jde o „Lahodné spojení krémového custardu z dotekem čerstvého dýňového koláče.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Když mi dorazila řada příchutí Craftman’s Custard, nevěděl jsem, po kterém kousku sáhnu jako po prvním. Nakonec padla volba na Pumpkin Custard, u kterého jsem úplně nevěděl, co od něj čekat. Mám čekat něco jako Pumpkin Spice (Latte), nebo přímo chuť dýně?

Pumpkin Custard jsem vyzkoušel ještě před odležením, kdy v chuti byla cítit příjemná a zajímavá chuť podobná dýňovému kompotu. Úplně nevím, k čemu bych chuť dýně připodobnil, takže jen napíšu že kdo ví, tak ví. Postupně s odležením se v chuti začala projevovat lehká chuť koření, které se do dýňového koláče používá, z něj pak rozpoznávám především muškátový oříšek.

Dominantu v této chuti tedy tvoří kombinace dýně a koření. Ta je doplněna o velmi lehkou krémovitou chuť custardu, který však v chuti není tolik znatelný, zároveň z něj necítím ani vanilku. Custard tedy zde spíše z mého pohledu funguje jako takové pojidlo, které celou chuť zároveň krémově zjemňuje.

Chuť Pumpkin Custard je opravdu zajímavá a byť jsem úplně nevěděl, co od oné dýně můžu čekat, velmi mile mě celek překvapil. V chuti se nic nebije a koření celku dodává velmi příjemný podzimní nádech. Jedná se tak o zajímavou dezertovku s lehce „ovocným“ nádechem, při tom bych ale neřekl, že se jedná o dezert s ovocem. Stejně tak bych Pumpkin Custard vysloveně neoznačil za custard, ale spíše za dýňový koláč s trochou custardu.

Tak jako tak je to ale povedený a především originální kousek, který je za mě vhodný i na celodenní vaping a v tomhle sychravém počasí určitě potěší. Sice bych osobně ocenil výraznější chuť custardu, když už se po něm jmenuje celá řada i samotná příchuť. Ale i tak mi Pumpkin Custard sednul, takže za mě palec nahoru.

Craftman’s Custard – Pumpkin Custard dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Já použil bázi přímo od TI Juice a to MAX VG. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní.

Za zaslání Pumpkin Custard a báze do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit.