Craftman’s Custard – Old Fashioned [Recenze]

Dvě příchutě za námi, dvě před námi. Řeč je o řadě aromat Craftman’s Custard od TI Juice. Dnes se podíváme na kousek se jménem Old Fashioned, do kterého jsem osobně vkládal největší naděje. Tak uvidíme, zda je naplnil nebo ne.

Popis na webu výrobce zní následvoně: “Představte si čersvou americkou koblihu, která je natrhaná na malé kousky a ty kousky jsou zality jemným krémovým custardem. Skoro jako staré dobré buchtičky s krémem, ale se speciálním twistem.”

Než se pustíme do recenze, připomeňme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Prvotní očuchání napovídá, že v případě Old Fashioned bychom se konečně mohli dostat custardu.

To co však chuti zcela jasně dominuje je chuť donutu. Jeho chuť je lehce olejovitá a poměrně sladká, prostě to co známe z jiných donutových příchutí. Je však výraznější a ostřejší, než třeba u oblíbeného Berlineru. „Ostrost“ bych přisoudil cukru, do kterého je donut obalený. Bohužel tahle ostrost má i jednu nevýhodu, a to že trochu nepříjemně dráždí v krku. Chuť donutu je každopádně hutná a výrazně sladká.

Chuť donutu je zde doplněna jemným custardovým krémem s vanilkovým nádechem. Nenápadně prostupuje chutí donutu a zjemňuje ho. Na můj vkus by ale mohla být výraznější, jelikož přes výraznou chuť donutu není při potahu moc výrazná a celkem dlouho jsem ji hledal.

Před napsáním recenze jsem vypotřeboval skoro celou lahvičku, avšak ne proto, že by mi tolik chutnal, ale protože jsem se v Old Fashioned snažil najít jednotlivé složky a celkově mu přijít na chuť. Zároveň jsem čekal, zda delším odležením onen element, který dráždí v krku nezmizí. Mix jsem zkoušel na více buildech, bohužel bez rozdílu. Nejlépe chutná samozřejmě na čerstvém buildu, kdy je trochu více cítit vanilkový krém a donut tolik nedráždí v krku. Po pár vyvapovaných mililitrech však chuť vanilkového krému upadá do pozadí, zůstává prominentní chuť donutu a dráždivost je znatelnější.

Nevím, zda je v aromatu použita sukralóza, která by ono dráždění způsobovala, či zda je to vlastnost nějaké z použitých složek, ale celkový dojem z chuti mi bohužel kazí. Ale jak píšu vždy před začátkem recenze, tohle vnímání může být čistě subjektivní.

Old Fashioned tedy moje očekávání bohužel nesplnil, což mě, s ohledem na předchozí dva recenzované kousky z této řady, mrzí.

Craftman’s Custard – Old Fashioned dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Já použil bázi přímo od TI Juice a to MAX VG. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní.

Za zaslání Old Fashioned a báze do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!