Craftman’s Custard – Black List [Recenze]

Máme zde čtvrtou a poslední recenzi z nové řady Craftman’s Custard. A poslední kousek si oblíbí především příznivci tabákových příchutí. Kousek s názvem Black List totiž v sobě kombinuje chuť custardu a tabáku.

Popis na webu výrobce zní následvoně: “Jedná se o příjemné spojení tabáku, sušenky a custardu. Tato příchuť Vás osloví, ať už jste milovníci dezertů a nebo lehkých tabákových příchutí. Tato příchuť se příjemně hodí jak ke kávě tak i ke sklence něčeho silnějšího.”

Než se pustíme do recenze, připomeňme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už po otevření je cítit vůně tabáku, která je zároveň tím prvním, co v chuti ucítíte. Nečekejte obvyklý tabák RY4, který se často v kombinaci s custardy používá. Zde se jedná o voňavější, kořenitější orientální tabák. Má sice náznak toho, že je silný, ale během potahu je jeho chuť příjemně lehká. V některých potazích pak chuť tabáku není tak výrazně kořenitá a přechází trochu k chuti amerického tabáku, při tom je ale pořád příjemná.

Pod chutí tabáku se následně objevuje jemná krémovitá chuť custardu, která má vanilkový nádech a občas se v ní objevuje i trochu karamelový nádech. Opět zde však custard netvoří tak výrazný prvek, jak bych očekával, spíše ho v chuti vnímám jako dochucení příjemného tabákového základu. Zmiňované sušenky v chuti nerozeznávám.

Chuť je decentně sladká, tedy tak akorát, chuť tabáku je výrazná ale při tom ne vtíravá. Předpokládám, že Black List si rozhodně najde svoje fanoušky mezi příznivci tabákových příchutí.

Za mě je to přesně to aroma, které bych si dal do tanku ke skleničce skotské po dlouhém dni. Avšak jako pro člověka, který tabákové příchutě vysloveně nevapuje, není Black List něco, co bych si dal do tanku a vapoval celý den. Prostě tak akorát jednou za čas, večer ke sklence něčeho dobrého. A to rozhodně není na škodu. Rozhodně oceňuji volbu tabáku, pro kterou se v TI Juice rozhodli, že nezvolili ověřenou RY4, ale rozhodli se custard nakombinovat s jiným tabákem. Jen by za mě mohlo být rozložení chuti obrácené, tedy custard jako základ a tabák k dochucení.

Craftman’s Custard – Black List dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Já použil bázi přímo od TI Juice a to MAX VG. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní.

Za zaslání Black List a báze do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit.