Core RTA by Vapefly & German 103 [Novinka]

Na vapingové scéně se jen občas objeví něco, u čeho se nemohu dočkat, až to bude na pultech prodejců. Vlastně se mi to za celá léta stalo jen dvakrát. Když se objevil první Aromamizer RDTA a teď, když na svých stránkách inzerují Vapefly nový tank.

Core RTA by Vapefly & German 103.


Jde vlastně jen o další tank, tak co je na něm tak zvláštního, že to zaujalo i mě, a to ještě tak, že se jej nemohu dočkat? Jo, dozvíte se to, ale napřed, co je to ta German 103 v názvu tanku? No prostě nějaký Martin Heartkopf spolu s Vapefly svolal dohromady bandu nadšenců do vapingu a společně navrhli tenhle tank. A protože jich bylo 103 a markantní většina je z Německa, tak si dali název German 103. Jak originélní. Ale beze srandy. Jestli byli schopni v takovém davu vytvořit něco jako je Core RTA, tak o nich asi ještě uslyšíme. Alespoň doufám.

A teď k vlastnímu atíku. Na první pohled nejde o něco zvláštního. Jak je v současnosti zvykem, bude mít ne jen 810 drip tip, ale i přechod na 510, má výšku cca 4,5 cm, což u atíku se 4ml objemem není zase tolik, vlastně je to celkem prcek, asi jako Petri Tank. Průměr 25 mm, což je dneska také už téměř standard. To, že výrobce reflektuje odlišnosti v TPD mezi jednotlivými zeměmi, a tak do krabičky přibaluje skla odpovídající normě té které země, je už dnes také celkem běžné.

A kde je tedy to, co by jej mělo činit nějak výjimečným? Ano, chápavějším už došlo. V kotelně, respektive ve tvaru a designu AFC. Mělo by jít o úplně novou filozofii v proudění vzduchu kotelnou. I když má tenhle atík spodní sání – což by běžně znamenalo, že mě v tu chvíli přestává zajímat – to postižení Aromáči je tak trochu omezující 😉 😀 – tak přímo v kotelně už je to jinak. Výrobce tomu říká Powerful „Q“. Flavourful & Big Cloud & No heat, tedy chuť, mraky a chladná pára. Jak to s těmi lufty vymysleli, se raději podívejte na obrázek. Je to lepší, než když o tom budu psát.

No nevypadá to na první pohled báječně? Že jo? A to je právě to, co mě zajímá. Možná jste si přečetli mé pojednání o tom, co se děje se vzduchem v nejrůznějších kotelnách atomizérů, a tudíž už víte, že v naprosté většině případů designeři pouze odhadují, kudy a jak by měl proud vzduchu procházet. German 103 a Vapefly se rozhodli, že čarování je konec, a rozhodli se to hádání odstranit. Opravdu doufám, že se jim to povedlo a vzduch bude v kotelně, za normálních podmínek a při průměrně urovnaném buildu, proudit dle předpokladů, a minimálně tak naplní první dva předpoklady Powerful „Q“

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!