Core RTA by Vapefly & German 103

Je to pět měsíců, co jsem psal Novinku na Core RTA, a teď mám tu čest mu věnovat tuto recenzi. Takže žádné dlouhé úvody a dáme se do toho.


Core RTA balí do papírové krabičky, na níž je obrázek vzhledově připomínající blueprinty. Nechybí samozřejmě logo výrobce a název. Logo v bílé a název v modré. Na spodní straně je samozřejmě popis, varování scratch kod a další, jak to známe i u jiných atomizérů. Když odstraníte černý obal, budete v rukách držet bílou krabičku se stříbrným logem Vapefly, zajištěnou dvěma hologramy. Víte tak s naprostou jistotou, že po poslední kontrole ve výrobě jste první, kdo ten váš atomizér Core RTA uvidí. V krabičce je kromě atomizéru, TPD skla, servicepacku, nezbytného oranžového multišroubováčku, i manuál a kartička, na které jsou jména všech 103 autorů tohoto tanku.

Tank je standardně osazen non-TPD sklem typu buble. Nejsem moc velkým zastáncem téhle příšernosti, ale v případě Core RTA to nevypadá zase tak špatně, jak je pravidlem u jiných tanků. Atomizér naopak vypadá opravdu hezky na pohled – i s tou bublinou – a korunuje jej čirý ultemový drip tip. Celkově jde o celkem vzhledný design. A to včetně grafitti, znázorňující plošný spoj, na kotelně. Jako plus vidím i top cap ve tvaru hyperboloidu, který tak celkově opticky prodlužuje drip tip. Dalším plusem je, že top cap pro plnění odšroubováváte společně s drip tipem. Na spodní straně top capu najdete masivní silikonové těsnění, které zajišťuje, že vrchem vám z tanku neunikne ani kapka liquidu. Pohlédnete-li skrz komín do kotelny, uvidíte hranu středového AFC, která má za úkol směřovat proud vzduchu na střed komína. Když odšroubujete deck z tanku – pozor na těsnění – dostanete se přímo do kotelny. Je tedy možné odšroubovat tank, i když ještě není prázdný. Osobně to ale nedoporučuji dělat moc často. Skleněný tank totiž drží jen na těsnění.

Kotelna nepatří k největším, i když její průměr by napovídal o opaku. Podstatnou část z ní ale zabírá AFC a posty s obřími plochými otvory pro nožičky spirálek. Ty ploché otvory napovídají, že tenhle tank je primárně určen pro ploché dráty, jako jsou braidy a fused claptony. Samozřejmě je možné mezi kontakty v postech umístit nožičku jakékoli spirálky, ale pokud nejde o ploché dráty, tak se s osazováním a následným dotahováním budete zpočátku, než získáte potřebný fortel, krapet trápit. Při šířce otvorů totiž nožičky odmítají držet na vámi určeném místě a pořád se někde toulají. Což je celkem problém, pokud chcete, aby byly obě spirálky řádně dotažené. I při průměru drátu 0,6 mm se mi stávalo, že třeba jen jedna nožička byla volnější a spirálka se v postu měla tendenci hýbat. I když jsou kontakty postů pozlacené, pořád to není věc, kterou byste u svého buildu uvítali. Hodně lidí ale bude rádo za klasické hlavy šroubků a i za to, že dotahovaná destička ve sloupku není volně, ale zvedá se podle toho, nakolik povolíte šroubek.

Jak se Core RTA osazuje, můžete vidět na mém videu.

Samostatnou kapitolou je u tohohle tanku AFC. Už od prvního pohledu je jasné, že jde o místo, na které se soustředila pozornost celého 103-členného týmu designerů. Škoda, že stejnou pozornost nevěnovali i postům. AFC je opravdu promakané a pokud dobře usadíte spirálku, bude ofukována proudem vzduchu téměř po polovině obvodu. Těžko tak na ní najdete místo, které by se vlivem pomalého obtékání vzduchem nadměrně zahřívalo. Dokonce bych řekl, že proudění vzduchu v kotelně je u Core RTA vyřešeno lépe než u Aromamizerů Glaz. A to už je co říci.

A jednu věc bych Vapefly a German 103 určitě chtěl pochválit. A to umístění juice flow po stranách postů spirálky a ne pod spirálkou. Tam by to ostatně díky AFC ani nešlo. Nechci řešit, co je příčinou a co následkem, ale celkem bych uvítal, kdyby se tahle koncepce chytila. Vata se díky tomu i v takhle malé kotelně – kam jen tak tak dostanete spirálku o průměru 3 mm – osazuje opravdu lehce. Prostě ji jen zastrčíte do juice flow a nemusíte kontrolovat, jestli někde nepřekáží proudění vzduchu. Od AFC je úplně oddělena a tak do proudění vzduchu kotelnou vlastně nemůže vůbec kecat. Ale k vlastnímu juice flow se ještě dostaneme. Neb není vše tak ideální, jak by se na první pohled mohlo zdát. To se mezi těmi 103 designery fakt nenašel ani jeden, který by si všiml, že tomu juice flow něco chybí?

Tak atík jsme si zevrubně popsali a i se zastavili u jeho osazování. A teď k jeho vlastnímu provozu.
Když zvládnete jeho osazení a konečně z něj potáhnete, tak se sice proti očekávání nedostaví chuťový orgasmus jako u Aromamizerů, ale i tak jde o atomizér s velmi dobrým, co to kecám, velmi vynikajícím podáním chuti. AFC sice není tak volné, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale vzduchu kotelnou prochází přesně tolik, kolik je potřeba, a bere s sebou opravdu všechnu páru, kterou build vychrlí. A světe div se, ani při tak krátkém komínu, jaký tenhle tank má, se nekoná létání kapek do dutiny ústní. Vapefly a German 103 se opravdu povedlo vymazlit proudění vzduchu kotelnou. Vlastní používání atomizéru je tak díky tomu opravdu nekončícím pochutnáváním si na oblíbeném liquidu. Sice nejde o orgastické vychutnávání, ale kdo by chtěl celý den trávit v chuťovém orgasmu, že?

V tuhle chvíli by se mohlo zdát, že jde o dokonalý atomizér pro all day vaping. No, do dokonalosti mu chybí pár detailů. Vapefly a celý 103 členný tým by mělo najít ještě někoho, kdo by se soustředil jak na to, že do postů lidé nevkládají jen nožičky flat spirálek, tak i na to, že chybějící regulace juice flow, nebo alespoň možnost jej při plnění zavřít, je dneska už hrubou chybou.
Myslím si, že už jsem osadil tolik buildů a u tolika atomizérů vyřešil usazení vaty, aby atomizér netekl, že narazit na tank, u kterého mám 20% jistotu, že mi při naplnění tanku proteče pár kapek liquidu AFC, nebude jen volšovýma rukama. Tenhle problém se mi nepovedlo vyřešit ani přidáváním vaty do juice flow. Maximálně jsem dosáhl toho, že se vata začala připalovat, protože jsem jí v juice flow měl tolik, že už nestíhalo zásobování, a přesto se mi po plnění sem tam objevila kapka liquidu v luftech. A to jsem si u Aromamizerů zvykl dávat do kotelny opravdu hodně vaty.
Takže doporučuji mít při plnění zavřené AFC a po naplnění a zašroubování top capu celý setup naklonit a až pak AFC otevřít. Vyteče liquid, který se dostal do prostoru pro vzduch, a pak už se atík chová korektně. Celý problém bych dával za vinu předimenzovanému těsnění pod top capem, které zašroubováním funguje jako píst a protlačí tak liquid do kotelny. Tomu napovídá i to, že i když jsem juice flow prakticky ucpal vatou, tak se vata začala připalovat až po nějaké chvíli. Prostě top capem se v tanku zvedl tlak a ten liquid nějakou dobu protlačoval i skrz ten vatový špunt. Jak se tlak vyrovnal, už zásobování jen podtlakem nestíhalo. Téhle hrubé chyby je u takhle vymazleného tanku fakt škoda. Ale díky tomu alespoň občas provětráte ostatní tanky, když vás to slintání Core RTA začne štvát. Bez něho byste už na mod asi nic jiného nenašroubovali. 😉

Takže závěrečné vyhodnocení:
+ vzhled i s buble sklem

+ čirý delrinový drip tip a hyperboloid top capu

+++ air flow a vůbec design proudění vzduchu kotelnou

+ umístění juice flow po stranách postů

– – – chybějící juice flow control, nebo alespoň možnost juice flow zavřít, a následné slintání skrz AFC

– díry v postech pro obě spirálky v dualu společné. Více user friendly design postů, než je u velocity decku, zatím ještě asi nikdo nevymyslel.