Co jsou nikotinové soli?

Na našem trhu se začínají objevovat liquidy a boostery s nikotinovými solemi, což je pro většinu vaperů novinka. My se vám proto pokusíme přiblížit, co to nikotinové soli jsou a do jakých zařízení jsou určeny.

Volný nikotin vs. Nikotinová sůl

V klasickém liquidu/boosteru/bázi je nikotin v nejčistší formě naředěn v nosiči, kterým je propylenglykol (PG), glycerol (VG), či jejich kombinace. V obdobné formě je používán i v jiných „nástrojích“ k odvykání kouření, jako jsou žvýkačky či náplasti. Takový nikotin má však vyšší pH, což způsobuje známé dráždění v krku, a proto není možné ho touto cestou do těla dostat tolik

Oproti tomu stojí nikotinové soli. Zde je nikotin navázán na kyselinu benzoovou. Ta pH nikotinu a tedy jeho alkalitu snižuje, což ve výsledku znamená výrazné snížení intenzity throat hitu/dráždění v krku.

Nikotinové soli proto mohou dosahovat vyšších koncentrací, běžně jsou dostupné v síle 20 mg, mohou dosahovat však i 50 mg.

Zároveň se nikotin v této formě rychleji dostává do oběhu krve, téměř podobně, jako u klasických cigaret.

Pro koho jsou nikotinové soli určené?

Nejprve bych rád zmínil, pro jaká zařízení jsou nikotinové soli určené. Pro použití nikotinové soli je doporučené zvolit vhodné zařízení, kterým je například POD systém, případně nízkovýkonové AIO (all-in-one) zařízení na MTL.

Důvod je prostý. Výkon takových zařízení je pro nikotinové soli optimální z toho důvodu, že při použití vyšších výkonů či dokonce DL, by snadno mohlo dojít k „překouření“ či až k otravě organismu vysokou koncentrací nikotinu.
Důvodem je i fakt, že nikotinové soli potřebují menší teplotu pro odpařování.

A pro koho jsou nikotinové soli především určené? Vzhledem k síle nikotinu jsou určeny především pro silné kuřáky, kteří chtějí elektronickou cigaretu zvolit jako alternativu klasickému kouření a zároveň chtějí do těla dostat odpovídající dávku nikotinu.

Nikotinové soli však nejsou limitovány pouze pro silné kuřáky (začátečníky), můžou po nich sáhnout i zkušení vapeři, kteří chtějí nikotinové soli použít třeba pro diskrétní vaping, například v hospodě.

Je však nutné si dávat pozor na jednu věc. S ohledem na koncentraci nikotinu není vhodné liquidy s nikotinovou solí vapovat tolik, jako běžné liquidy, to znamená netahat tak často a dlouho, jako můžete být zvyklí.

Toť základní informace o tom, co to ty nikotinové soli jsou. A my vám již brzy přineseme recenze nikotinových solí, například od Imperie.