Castle Long[RECENZE]

Popis výrobce praví, že se jedná o kombinaci bohatého opékaného kokosu a pražených mandlí, podtrženou madagaskarskou vanilkou spolu s karamelizovaným hnědým cukrem. Jemné tóny kentuckého bourbonu pak harmonicky spojují tuto unikátní směs dohromady.
 
Liquid se tradičně prodává v poměru VG/PG 50/50 v silách nikotinu 3 – 6 – 12 mg. Zkoušeno v mém oblíbeném Vapor Giant V5S, ale i v Skyline na MTL.
 
Je to liquid oranžové barvy s poměrně výraznou kokosovou vůní.
 
Jedná se asi o nejznámější a nejopěvovanější liquid od Five Pawns. A dnes konečně mohu chlapcům z Kalifornie opravdu upřímně zatleskat. ?
 
Kokos, mandle a hlavně bourbon, to jsou hlavní ingredience, které se krásně prolínají po celou dobu vapování a lehce zůstávají na jazyku i po výdechu. ?
 
Dominantní je bourbon (vlastně raději budu říkat alkoholová složka, jelikož nejsem znalkyní bourbonů). Ale velice zdatně mu sekunduje kokos. Je to skutečná chuť nastrouhaného kokosu, žádný kokosový krém či kokosové mléko.
 
Tyto dvě složky pak dobře doplňuje mandlové aroma. Ostatní složky jako výše zmiňovaná madagaskarská vanilka či karamelizovaný cukr nerozpoznávám, ale vůbec to není na škodu. ?
 
V podstatě mohu říci, že žádná složka nijak výrazně nevystupuje, vše je velice dobře provázané. V tomto liquidu všechny složky krásně splynou do harmonického celku, který potěšil mé chuťové buňky. ?
 
Celkové vyznění je hodně bohaté a hlavně na DL dostatečně intenzivní. Na MTL bylo celkové vyznění trochu mdlé, ale celkový velice pozitivní dojem mi to již nezkazilo.
 
Tak, toto je zatím první liquid, který bych i za tu „horentní sumu“ velice doporučila vyzkoušet.
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 8/10 (jeden bod mínus za vysokou cenu a druhý pak za slabší požitek při MTL ? )