Black Flag Risen Enriched[Recenze]

Asi nejdražší liquidy prodávané v ČR, nebo minimálně nejdražší, co jsem kdy vapovala, to jsou Fiwe Pawns – 249,- Kč za 10 ml. No, nekup to.

Five Pawns jsou americké liquidy, které se od počátku prezentují jako hodně prémiové. Black Flag Risen Enriched je jediná tabákovka od této značky. Popis výrobce je hodně zajímavý:
„Cappuccino bez kofeinu prodchnuté lehkým lanýžovým krémem je zdůrazněno kávovým moka posypaným černým ořechem. Ta nejlepší kávová zrnka přinášejí škálu rafinovaných tónů nezaměnitelné příchutě, jenž se hladce pojí s uzrálým Virginia tabákem.“

Liquid se prodává v poměru VG/PG 50/50 v silách nikotinu 3 – 6 – 12 mg, tudíž určen spíše na MTL. Tak i já ho proženu pouze svým Skylinem s nově osazenými nichromovými Staple spirálkami.

Od prvních potahů mi na tomto liquidu něco dost vadilo. Nejde o to, že vůbec nemám ráda tabákovky. Ale prostě na patře mi ještě dost dlouho zůstávala dost nepříjemná pachuť.?
Tak jsem si zagooglila, jak vlastně má chutnat lanýž. A dozvěděla jsem se, že je to nejdražší pochutina na světě s tóny připomínajícími až zatuchlinu nebo petrolej, které jsou mnohým nepříjemné. Tak to bude ono.?

Jak ve vůni, tak v samotné chuti při vapování jednoznačně dominuje tabák. Ten není ani pro mě špatný, dost jemný, žádná divočina, hezky čistá tabáková chuť. Podotýkám, že liquidy Five Pawns jsem měla doma zapomenuté více jak rok, takže tato tabákovka musí být i krásně rozleželá. Jen po mně pánové nechtějte informaci, zda se skutečně jedná o Virginia tabák, to fakt netuším.

Další poměrně výraznou složkou jsou ořechy. Spojení ořechů s tabákem je i zde velice příjemné, hezky jsou tyto dvě chuti provázané. Ořechy jemné a lahodné.

Kávu lze také v tomto liquidu nalézt, ale hodně, hodně na pozadí a určitě se nejedná o cappuccino, spíše o hutnější espresso. Ono po roce zrání se nelze divit, že se některé složky skoro vytratí.?

A pak již zmiňovaný lanýž. Prostě jsem fakt asi hodně mlsná, ani nejdražší pochutina na světě mi vůbec nejede. Skoro si myslím, že když někdo namíchá liquid, ve kterém bude nějaká hrozná pachuť, tak stačí prohlásit, že se jedná o lanýže a je vystaráno, aspoň marketingově.

Já vlastně vůbec netuším, jak se celkově k tomuto liquidu postavit. Na jednu stranu mi skoro vůbec nechutná, i když pouze kvůli té hrozné pachuti zůstávající hodně dlouho v puse. Ona už jen představa vapování zatuchliny či petroleje je dosti nevábná (raději jsem ten článek o lanýžích neměla číst). Na druhou stranu popis liuqidu je přesný a využití lanýže skoro geniální ? .

A jestli bych měla tuto příchuť někomu doporučit, tak kromě opravdových fajnšmekrů spíše začínajícím vaperům, kteří nutně potřebují nahradit klasickou chuť cigarety.

Žádnou známku dnes nebudu udělovat, asi by to ode mne jako od skoro odpůrce tabákovek nebylo fér.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!