Aura by Vape Only [Recenze]


Na vapingovém trhu je spousta zařízení, které uspokojí snad každého vapera, který už nasbíral nějaké zkušenosti, a i dost zařízení, které je určené pro ty zkušené, kteří už jen hledají Svatý Grál vapingu a pídí se po co nejlepší, nejvýraznější chuti v husté páře. Ale co doporučit těm, kteří jsou zatím zavěšeni na háčky klasického pyra a chtěli by přejít k bezpečnější formě přijímání nikotinu? Z pohledu zkušeného vapera se takové zařízení hledá těžko, a ještě když musí brát ohled na cenu, protože pořizovací cena mnohých kvalitních zařízení atakuje hranici dvou a půl tisíce korun, a to běžný kuřák pyra není moc ochotný zaplatit, když vlastně pořádně neví, do čeho jde. Naštěstí se taková zařízení s cenou kolem tisíce korun na trhu objevují a jedno, které osobně považuji za opravdu povedené, vám mám možnost nyní představit.

Díky Lukáši Mrkvičkovi (Karotka), za což mu děkuji, se mi do rukou dostal celkem povedený začátečnický – nejen – set AURA od Vape Only. Ještě než se pustím do vlastní recenze, musím upozornit, že podobnou věc jsem měl naposled v ruce před pěti lety, a tak jsem celkem váhal, jestli se do recenze něčeho takového mám vůbec pustit. Nakonec jsem byl celkem překvapen, že taková „píšťalka“ dokáže uspokojit i zkušeného vapera. I tak jsou ale věci, pro které už pro vapera, který už delší dobu používá rebuildable atomizéry, není jednoduché najít si cestu k takovým zařízením. Nutno ale podotknout, že to není nemožné.

Aura od Vape Only je klasického trubkového designu a skládá se z baterie, zapínané pětiklikem a dobíjené skrze dnes už běžný microUSB port. Její kapacita je hezkých 2 000 mAh, což se nemusí zdát moc, ale je nutné si uvědomit, že je zase schopna podat výkon až 53 Wattů. A i při takovém výkonu vydržet minimálně 4 naplnění atomizéru s objemem 2 ml. A to je pro začínajícího vapera, který ještě pořádně neví, jestli jeho závislost vaping dokáže uspokojit, dostatečné. Většina kuřáků se se spotřebou cigaret pohybuje kolem dvaceti kousků denně, a to je podle mě zhruba tolik, kolik Aura dokáže uspokojit.

Baterie má odpružený centrpin konektoru 510, takže není problém na ni našroubovat jiný atomizér.
Vlastní atomizér Aury má horní AFC, které je nastavitelné od utaženějšího DL po slušné MTL. Jeho konstrukce je podobná jako u AIO zařízení, žhavicí hlava je našroubovaná na top capu, a je tedy potřeba neplnit atomizér až po okraj, ale jen po horní hranu průhledu do atomizéru. Ten je vytvořen průřezy v kovovém plášti.

Poslední součástí je drip tip, který mě právě přivedl k onomu překřtění Aury na „píšťalku“. A jeho tvar není od věci. Opravdu účinně zamezuje kondenzátu vniknout do úst.

V balení Aury najdete kromě vlastního zařízení ještě anglický manuál, USB kabel, dvě žhavicí hlavy SS 0,33 Ohm a SS 0,5 Ohm. A ještě nerezový válcový drip tip. Jestli jde o drip tip, si nejsem až tak jistý, protože mně se jej nepovedlo u tohoto kousku nasadit, ale vzhledem ke konstrukci to podle mě nic jiného být nemůže. A popravdě vůbec mi nevadilo, že jej nedokážu nasadit. Ten píšťalkovitý mi plně vyhovoval.


Co se výkonu týká, tak právě u žhavicí hlavy s odporem 0,33 Ohm (právě tu jsem na Auře provozoval) uvádí výrobce onen výkon až 53 W. U hlavy s odporem 0,5 Ohm by měl být až 35 W. Na trhu je ještě kanthalová hlava s odporem 1 Ohm. Cena žhavicích hlav není nijak dramaticky vysoká a co jsem tak koukal po e-shopech, nikde nepřekračuje 90,- Kč. Auru s hlavou 0,33 Ohm jsem provozoval celý týden a i když je to na hlavě znát, tak nelze říci, že by se za ten týden nějak změnila chuť liquidu, a určitě zvládne 10+ dní. Při méně sladkých liquidech a na MTL určitě ještě déle.

Co říci závěrem. Asi nemá cenu u takového zařízení vypisovat jeho plusy a mínusy. Obzvláště když osobně už takového posouzení dost dobře nejsem schopen vzhledem k zařízením, která už delší dobu běžně používám. Takže asi zůstane jen u slovního shrnutí mých dojmů z používání Aura od Vape Only.

Pro zkušeného vapera tohle zařízení není pro all day vaping, ale pokud se chcete pohybovat v místech, kde není dobré suplovat parní lokomotivu, tak plně uspokojí. Už i proto, že jen s pomocí regulace AFC můžete přecházet mezi MTL a DL. Takže například v místnosti stáhnete vzduch a nemusíte se obávat odsuzujících pohledů, a při východu ven prostě otočíte kroužkem AFC a můžete si potáhnout co hrdlo ráčí. Nemluvě o tom, že Auru strčíte do kapsy stejně, jako silnější pero. Ale vy, kdo spotřebujete 10 ml a více liquidu denně, připravte se na to, že při použití Aury na DL budete co chvíli doplňovat atomizér. Já osobně jsem z ní ty 2 ml vytáhl za necelých 20 minut jízdy autem. Nutno ale podotknout, že za jízdy obecně vapuji víc než obvykle.


Ono se v podstatě dá říci, že kromě kapacity tanku atomizéru mi na celé Auře nic nevadilo a v podstatě nemám co zkritizovat. Z mého pohledu tak jde o zařízení, které dokáže uspokojit i zkušeného vapera a určitě se hodí pro naprostého začátečníka, který si ještě není jistý, zda pro něj vaping bude ten pravý způsob jak dopřát tělu nikotin.

A pro mě se stala píšťalka Aura zařízením, které s sebou beru, pokud se pohybuji někde na stavbě, kde by má obvyklá zařízení snadno došla úhony.

A úplně na závěr video rozbalení a uvedení do provozu.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!