Augvape Merlin Nano MTL RTA [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na počin od již dobře známých Augvape z jejich série Merlinů. Snad každý z vás někdy narazil na produkty této značky, ať už se jedná o RTA atomizéry či gripy. Na Vapegamazín.cz jsme jich měli možnost vidět poměrně dost, na recenzi tohohle malého MTL atomizéru jsem se proto hodně těšil.

Když mi Michal předával atomizér k recenzi, jako první mě samozřejme zaujala jeho velikost (atomizéru, ne Michala, i když si jsou vzrůstově dost podobní). Výrobce se rozhodl zvolit poměrně netradiční velikost základny, a to 18 mm. Jediný problém těchto miniatomizérů vidím v tom, že na polovině gripů vypadají jako pěst na oko, a to i přes přibalený 22mm beauty ring. Mně konkrétně se dostala do ruky černá verze, která vypadá sama o sobě dobře, ale o tom až dále.

Jakožto velký fanoušek KHW Mods jsem si nemohl všimnout jedné věci, a to je jistá podobnost s Dvarw MTL 16 mm. Abych byl přesný, ta podobnost je taková, že kdybyste mě vzbudili ve 3 ráno a ukázali mi tyhle dva atomizéry, asi bych je dokázal zaměnit. Na druhou stranu – proč vymýšlet kolo, že jo? 🙂

Co se týče balení, najdete v něm samotný tank, který má kapacitu 2 ml, 22mm beauty ring, servisní sadu obsahující i airflow vložky pro nastavení ideálního průtoku vzduchu, návod, a co je asi nejzajímavější, 3,5ml bubble sklo. Nejsem úplně příznivcem bubble skel, jelikož s nimi atomizéry povětšinou vypadají jako ošklivý nádor, ale rozumím touze nosit v tanku více než 2 ml liquidu, někomu se to asi může hodit.

Balení Augvape Merlin Nano (bez servicepacku)

Konstrukce

Hned na úvod musím říct, že celkově je provedení Merlina Nano velmi precizní. Vše naprosto krásně lícuje, atomizér se dobře povoluje, dobře rozebírá, závity jsou plynulé a velmi dobře zpracované. Co se týče podobnosti s Dvarwem, našel jsem dvě věci, které u Augvape udělali jinak – přívod vzduchu a vložky do airflow. Zatímco u Merlina vzduch proudí kolem celé základny spodem, Dvarw má pouze jednu díru na airflow. Dalším rozdílem je způsob, jakým jsou řešeny vložky do airflow. Zatímco u Dvarwů obecně jsou šroubovací, u Merlina Nano se pouze nasadí do airflow díry v základně. Já sám jsem si od začátku nechal první zvolenou redukci a za celou dobu testování jsem ji neměl důvod měnit.

Nejvýraznější podobnost Merlina Nano a Dvarwů najdete v kotelně. Jedná se o naprosto stejnou konstrukci, jakou používá i Dvarw 16 MTL, tedy klasické protichůdné posty na usazení spirálky, přes které se nasazuje malá kotelna se 2 pevnými juiceflow otvory a na ní „víčko“. Ano, přesně takové to víčko, díky kterému se ve skupině KHW Mods objevilo tričko s fotkou tohohle poklopu a nápisem Never forget. Pokud ho tam zapomenete nasadit, a věřte mi, že nejméně jednou se vám to 100% stane, po uzavření vám celý obsah tanku vyteče do gripu, na ruce, na stůl, na triko a následně na zem. Vyzkoušeno za vás.

Je důležité nezapomenout na „víčko“. 🙂

Důležitá informace pro všechny, kdo se bojí spodního plnění – zkuste to poprvé třeba právě u Merlina Nano, plnění je jednoduché, kotelna se dobře oddělává, je to takový ideální malý atík na seznámení se s tímhle stylem konstrukce.

Osazení

Ač najdete přímo v balení předmotané spirálky, zkusili jsme do Merlina osadit o něco složitější drát, a to MTL micro fused clapton od Stifa. Spirálku rozhodně namotávejte na 2,5mm trn, základna je opravdu maličká a chce to nechat dostatečný prostor pro proudění vzduchu kolem ní.

MTL micro fused clapton usazený v základně

Co se týče osazení vatou, je to přeci jen o maličko složitější, než klasické řešení kanálků. Vatu je potřeba protáhnout spirálkou, zvednout nad spirálku, nasadit vnější část kotelny a poté pomalu jemně napěchovat k juiceflow otvorům tak, aby byla stále alespoň trochu nadýchaná. Otvory jsou maličké, pokud vaty použijete moc, atík bude špatně sát. Opět – je to naprosto stejný případ jako u malého Dvarwa – chce to s citem.

Podání chuti

Hned na úvod téhle sekce – Merlin Nano mě opravdu příjemně překvapil. Potah je plynulý, chuť vyvážená, jednotlivé složky liquidu dobře rozeznatelné. Já po celou dobu zkoušel tabákové příchutě, konkrétně na úvod Bacco Crack od Opičáka, následně můj oblíbený Tobacco Bastards Bourbon no. 9. Druhý jmenovaný liquid už v atíku zůstal, vytahuje krásně podtóny bourbonu a karamelu, díky kterým mám tenhle liquid tolik rád.

Co mě ale překvapilo nejvíc byl nikotinový hit. V tomhle směru Merlin Nano porazil mého Dvarwa 16 o čtvrtmíli. Ač je potah krásně plynulý a chuť velmi dobře vykreslená, Merlin Nano vás na vaši standardní sílu nikotinu „kopne“ o kus víc, než právě Dvarw, a bylo to velmi příjemné zjištění.

Shrnutí

Pojďme se podívat na pozitiva a negativa:

+ křížové šroubky na postech základny
+ precizní konstrukce a kvalita zpracování
+ možnost regulace airflow pomocí vložek
+ 3,5ml bubble sklo v balení
+ velmi dobrý „hit“
+ cena (!)

– tak trochu „obšlehlá“ konstrukce
– svým malým rozměrem působí komicky na větších gripech

Augvape Merlin Nano a testovací Wismec Sinuous P80 – asi jediný grip, na kterém vypadal Merlin dobře. 🙂

Máte-li nějaký menší kompaktní grip, rozhodně vám doporučuji Merlin Nano vyzkoušet. V ČR se dá sehnat kolem 700,- Kč, což je za tenhle atík naprosto perfektní cena. Myslím, že by vás mohl bavit.