Augvape Lyfe Pod [Recenze]

Pamatujete si na výrobce Flawless a jeho mody Tuglyfe a mechanické mody Tugboat? Nějakou dobu o něm nebylo slyšet, ale nyní si tohoto výrobce na pomoc přizvali z Augvape a vznikl z toho Lyfe Pod. Kompaktní, elegantní pod, na který se podíváme v dnešní recenzi.

Specifikace

  • Kapacita baterie 300 mAh
  • Kapacita podu 2 ml
  • Odpor spirálky v podu 2 Ohmy
  • Výkon 7,6 Wattů
  • Led dioda a nabíjení skrze microUSB port

Balení

Lyfe pod je dodáván v celkem malé a jednoduché krabičce. V té kromě samotného podu najdete návod, náhradní cartridge a microUSB kabel pro nabíjení.

Vzhled

Po vzhledové stránce není pod nutné moc popisovat. Jedná se totiž o zaoblený podlouhlý a velmi symetrický pod. Na jedné straně najdeme známé logo Tugboat, LED diodu, která indikuje nabíjení a potah, na druhé straně pak logo Druga. Ve spodním oblouku je umístěn microUSB port pro nabíjení, horní oblouk pak tvoří nádržka podu. Na tenkých bočních stranách pak najdeme malé otvory pro přívod vzduchu.

Pod se velmi pohodlně drží v ruce a ty, kteří hledají pod vysloveně jako náhradu za cigaretu, potěší fakt, že pod lze držet mezi prsty i v puse podobně jako cigaretu, protože není nijak těžký.

Používání

Před prvním naplněním podu je potřeba sundat ochrannou samolepku na spodní straně cartridge. Plnění je řešeno skrze otvor krytý silikonovou čepičkou, která je ke cartridgi uchycena, tudíž se nemusíte bát, že by se vám ztratila. Naplnění podu je celkem pohodlné, jelikož pod otvorem není vata, jako je tomu u jiných podů, tudíž se vám nestane tak snadno, že by cartridge při plnění přetekla. Po naplnění je samozřejmě nutné nechat pod nějakou dobu ležet, aby se vata stihla dostatečně nasáknout, jinak si koledujete jak o dry hit, tak o spálení hlavy cartridge.

Jakmile je pod připraven, můžete ho rovnou začít používat. Jelikož se jedná o automatický pod, není třeba ho nijak zapínat ani mačkat jakékoliv žhavicí tlačítko, ostatně tento pod žádné nemá.

Zhodnocení

Po stránce vzdušnosti je pod tak akorát na klasické šlukování, ale není problém z něj tahat i přímo do plic. Avšak pod má jednu drobnou nevýhodu, vzhledem k vysokému odporu spirálky je výkon slabý i na klasické šlukování, což se projevuje především absencí throat hitu u nižších koncentrací nikotinu (testováno s 6 mg). Ale je více než jasné, že tento mod je určen spíše pro nikotinové soli a tedy spíše pro americký trh.

Vyšší výkon by pomohl i chuti. Ta totiž není na pod vůbec špatná, ale s lehce vyšším výkonem by dle mého kromě throat hitu přibylo i chuti. Celkově je však pára dostatečně teplá a příjemná.

Nyní pár nevýhod ke konstrukci. Co se týče podu, chybí mu po stranách byť drobné drážky, které by usnadnily vyjmutí cartridge z těla podu. Vyndávání je poněkud obtížné a musel jsem si pomáhat např zuby, abych cartridge vůbec vyndal a doplnil/vyměnil.

Dále by podu neuškodilo trochu výraznější odlišení nabíjecího portu. Tím, jak je pod symetrický a jak je port umístěný, se mi občas stalo, že jsem pod vzal ze stolu bez koukání a pokoušel se tahat právě z nabíjecího portu.

Poslední nevýhodou, kterou Lyfe Pod na rozdíl od jiných podů má, je nemožnost jej používat pokud se nabíjí.

I přes tyto spíše drobné a subjektivní nevýhody se jedná o povedený decentní pod.

Za zaslání Lyfe Podu do recenze děkujeme výrobci Augvape. // Thanks to Augvape for sending us Lyfe Pod for the purpose of this review.