Augvape Intake Dual [Recenze]

Intake Dual se ke mně do recenze dostal přímo od výrobce, tedy od společnosti Augvape. Díky!
(omluvte prosím sníženou kvalitu fotografií, světlo nebylo optimální a fotky mohou být lehce neostré)

Když jsem před delší dobou přemýšlel jaký atty si pořídit, tak padla i možnost Intake, tehdy jesště jako single coil. Sáhl jsem ale po něčem jiném. Teď se ke mně však dostala jeho dvouspirálková verze, a té se dnes mrkneme na zoubek.

Balení
Krabička od Intake Dual se honosí tím, že na něm zapracoval Mike Vapes, známý to americký recenzent. Už to dává aspoň trochu tušit, že tady si někdo pěkně vyhrál s obsahem. Samotný obsah krabičky je vcelku standardní, jako asi všude. Nějaké ty náhradní díly, nějaké to povídání a forichtung na zkrácení nožek od spirálek. k němu ale později. Co mě však zajímalo, jaký bude samotný atomiéer.

Atomizér
Designově celkem hezky vyvedený Intake po prvotním ohledání slibuje kopu vzduchu, alespoň tedy dle velikosti přívodu vzduchu v horní části. Z továrny přišel s nasazeným rovným sklem, a ač nejsem příznivce vypouklých skel, tak jsem jej ihned osadil. Na zásobu liquidu mi nikdo sahat nebude! 😀
Základna atty je poměrně zajímavě řešena. Po stranách jsou sloupky, přivádějící vzduch ke spirálkám, které jsou umístěny ve středu základny. Výhoda je, že nemusíte nutně osazovat spirálkami dvěma, ale klidně jen jednou jedinou.
Topcap je i zde řešen bajonetovým uzávěrem a plnění je díky němu otázka chviličky.
Všechny závity a dosedací plochy jsou příkladně zpracované a já nemám jedinou výtku k jejich provedení. Žádný skřípot při povolování a dotahování se nekonal.

Build a provozování
Osazování Intake je jednoduché, šroubky v základně jsou dostatečně velké, aby důsledně chytily konce spirálek. Jen škoda, že jsou tu zase inbusy, po prvním utažení je znát, že se dost rychle odírají. Raději bych zde viděl šroubky na plochý nebo křížový šroubovák.

Přiložené spirálky jsou Fused claptony, za které bych se nemusel stydět ani ve větších základnách. Pro zkrácení nožek spirálek je přiloženo jakési cosi. Když jsem však tento „metr“ použil, byly nožky příliš dlouhé. Takže k čertu s tím, a opět se vracím k míře „by voko“.
Osadil jsem tedy spirálky z balení, zakapal a…. no tak nic, ven s nima, tyhle fusedy jsou na Intake zbytečně velké po všech stránkách, už první potažení bylo vcelku nepříjemné.

Vzal jsem do rukou Twist z 0,3mm ss 316L, namotal 7 otáček na 2,5mm trn a šup s nimi do základny. To už je veselejší. Protáhnout vatu spirálkami, lehce ji zaparkovat do rozměrných bazénů po stranách základny a jde se zkoušet.

Tohle už bylo jiné kafe – build, který jsem zvolil pro Intake, byl na první dobrou ten pravý a přestože jsem zkoušel osazovat různé spirálky, opět jsem skončil u Twisted 0,3 mm. To je tu za mě naprosté optimum.

Při plnění Intake nemá tendence přesycovat vatu ani tehdy, když jej nechám po naplnění déle otevřený.

Od začátku mi poněkud vadí utaženost vzduchu tohoto atty, myslím, že by si zasloužil větší porci vzduchu a hned by to pro mě bylo veselejší, než muset se prát o každý potah. Ale o mně je známo, že razím heslo: „Když MTL, tak utažené, když DL, tak ať se přes něj dá volně dýchat“, takže prakticky každému DLkáři (pokud není jako já) tenhle atty sedne.
Co mě však mile překvapilo, bylo chuťové podání, to je zde výborné. Ať už ovocné liquidy nebo koláčky, oboje zvládal s přehledem a lehkostí.

Závěrečné zhodnocení
+ perfektní chuť
+ slušný objem
+ snadné buildování
+ nemá jak protékat
+ dobře vymyšlená základna
+ správná velikost šroubků ve vztahu k otvorům pro spirálky

– zbytečně masivní spirálky v balení
– inbus červíci a jejich odrbávací evergreen

Slovo závěrem
Intake Dual od Augvape je hodně povedená záležitost, na mě byl však docela vzduchově utažený, to však nesnižuje jeho ostatní kvality. Věřím, že si každý kromě mě přijde na své.
Díky ještě jednou do Augvape za zaslání Intake Dual do recenze!