Augvape Druga V2 RDA [Recenze]

Augvape asi představovat nemusím. Stejně tak i jejich výrobky. Tudíž bych si dovolil přeskočit úvod a rovnou se vrhnul na samotný atomizér Druga V2 RDA.

Na první pohled se tu v podstatě nic nezměnilo oproti první verzi. Bohužel nemůžu udělat fotky obou atomizérů vedle sebe, protože první verze je už dávno z domu. Určitě si ale lze všimnout jinak navrtaného vzduchu a lehkých zářezů na topcapu. Trochu jinak nadesignovaný je i driptip, který má malou kovovou koncovku, která je součástí AFC ringu.

Toť asi vše, co se týče věcí na první pohled. No a nyní se podíváme dovnitř.

Jen rychlý pohled na balení, protože tady evidentně výrobce se rozhodl jít cestou, že když ten atomizér pomalu nejde rozebrat, tak k němu není skoro vůbec nic potřeba. Náhradní šroubek pod jeden post, BF pin, o-kroužky, QC papírek a papírek o super novém způsobu řešení základny, který jsme už viděli. Toť vše. Nic víc, nic míň.

Na první pohled taky nic moc jiného. Základna vypadá v podstatě stejně. Jediný rozdíl je v tom, že u V1 se ten obří šroub přímo dotýkal buildu. Zde přibyl mezikus a tím pádem tam je o trochu víc místa na to, aby se odštípnul přebytečný materiál, který kouká na druhé straně postu.

Zároveň se podíváme na první subjektivní mínus tohohle atomizéru. A to je sdílená díra v postu. Já takový posty rád nemám, obzvlášť pokud atomizér nemá možnost uzavřít vzduch na single coil. To je za mě druhé subjektivní mínus. Druga, jak V1, tak V2, jsou čistě dual-coil atomizéry. Na druhou stranu pokud by základna umožňovala jeden build, tak ani neceknu. Jak Pulse 24 RDA, tak Recurve Dual patří mezi atomizéry, ke kterým se vracím rád. Ale tady to prostě nejde.

Dále mě poměrně irituje, jakým způsobem jsou dělaný šrouby na dotahování postů. Výrobce píše, že je to supr na křížové šroubováky, ale už neřekne, že ten šroubovák nesmí mít špičku, protože tak ten šroub není vyfrézovaný. Ano, vejde se tam plochý šroubovák, který by se dal použít místo dláta nebo pokud se rozhodnete zrovna rozebrat stůl ve vlaku ČD. Ale na křížový šroubovák to není.

Aby se ale neřeklo, že na něj jen nadávám, tak nějaké plusy. Designově se mi docela líbí. Je prostě jednoduchý na pohled. Nic takového jako logo vyfrézované i skrz barvu, nic takového. Byť je driptip poměrně nízký a najít si na to nějaký jiný driptip nebude lehké, tak je za mě pohodlný. Možnost uzavírání vzduchu z jedné strany buď dírku po dírce, nebo sloupeček po sloupečku. Tudíž i já jsem si dokázal najít dostatečné množství vzduchu, aby mě bavil i dual-coil. A co se šroubků týče, dá se to v podstatě dotáhnout rukou a pak kleštěmi. Ale nebudu lhát, s tím, kolik atomizérů mám s křížovým šroubkem v postu, tak tady mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl používat plochý šroubovák.

Vzduch není nijak hlučný, ale pokud člověk tahá nějak víc, tak mi to trochu připomíná Glaz V1, kdy bylo poznat už jen podle sluchu a přes skoro přes polovinu hospody.

Top cap poměrně dobře zvládá i to, pokud se rozhodnete naplnit bazén po ofuky. Sice jsem občas měl trochu problém s bubláním, ale to jsem zrovna měl spirálky v podstatě na úrovni ofuků.

Co jsem si tu vyzkoušel, tak je tady opravdu důležité dát spirálky tak, aby dolní řada jakoby nebyla zaplněná spirálkou, myšlenou dát build o fous výš, aby bylo vidět na druhou stranu. Pokud samozřejmě nenarvete spirálku do ofuků tak moc, že by to mohlo zkratovat, když se blbě pootočí vzduch. Pokud ale jedete jen jednu řadu ofuků, tj. ta spodní, tak ať je regulérně vidět dolní polovina buildu. Jinak veškerý vzduch jde okolo a máte z toho kulový.

Asi si rychle shrneme plusy a mínusy, než to celé tak nějak uzavřu.

Mínusy:

  • Čistý dual-coil
  • Ne úplně šťastně vyřešený driptip, pokud se vám původní z balení nebude líbit
  • Sdílené posty na spirálky
  • Šroubky u postu

Plusy

  • Jednoduchý design
  • Jednoduchost dotažení postů
  • Možnost uzavírání vzduchu
  • Pohodlnost driptipu
  • Relativně hluboký bazén

Důležité je tady říct, že tohle všechno jsou jen moje subjektivní plusy a mínusy. Samotný atomizér mě opravdu baví a rozhodně jen tak nepůjde do šuplíku, ale bude z něj stálice na jednom z modů. Byť na něj jsou věci, které mě štvou, neexistuje naprosto perfektní atomizér, kde by se každý shodl, že tady není opravdu nic, co by se dalo vytknout. Ale jako zastánce prasáckých single coilů mě tenhle atomizér dokázal zabavit. Sice jsem nezmínil podání chuti a podobně, ale to se někomu, kdo má relativně plechovou hubu, dělá blbě. Já jsem byl spokojený, ale všechno je to o buildu, který sedí vám.

Za zaslání Druga 2 RDA do této recenze děkujeme výrobci Augvape.