Augvape Druga Foxy – jednoduchý elegán [Recenze]

Výrobce Augvape je v našich končinách známý spíše díky svým atomizérům, jako například Merlin, Boreas nebo Intake. V poslední době se pustil i do výroby modů a jeden z nich se k nám dostal na recenzi. Tím modem je Druga Foxy.

Ve zkratce se jedná o elegantní mod na dvě baterie typu 18650 s maximálním výkonem 150 Wattů, výměnnými bočními panely a speciálním mechanismem pro sundání atomizéru. Pojďme se na něj tedy podívat.

 

Balení

Augvape Druga Foxy je dodáván v jednoduché kartonové krabičce, ze které na vás už skrze okénko bude koukat samotný mod. Krabičce vévodí kromě názvu modu i logo Druga, které můžete znát už ze stejnojmeného RDA. Balení je velmi jednoduché, protože kromě samotného modu už v krabičce najdete jen návod a kartičku s bezpečnostními upozorněními, týkajícími se baterií.

Vzhled

Hlavní předností tohoto modu je jeho vzhled. Jedná se o celkem kompaktní mod, který nemá žádné ostré hrany a celkem příjemně padne do ruky. Tělo modu je ze zinkové slitiny, která dodává modu bytelný a kvalitní dojem. Ocenit musím i povrchovou úpravu na zinkové slitině (minimálně ve verzi gunmetal), jelikož ani po třech týdnech používání se na laku neobjevily žádné výrazné škrábance. Pouze pár drobných na spodní straně, ale nedochází k žádnému sedření laku. Naopak panely pár drobných škrábanců nasbíraly a především velmi rády chytají otisky prstů. Proto občas vypadají téměř opatlaně.

 

Na vrchní straně najdeme 510 konektor pro atomizéry, který je vycentrovaný a má i podložku, která velmi nepatrně vystupuje nad tělo modu. To zabraňuje tomu, abyste si mod odřeli při manipulaci s atomizérem. Narozdíl od Drag 2 není podložka tolik vystouplá, aby se mezi atomizérem a modem vytvořila mezera. Vzhledem k tloušťce modu se na něj vejdou atomizéry s průměrem až 28 mm, já na něm používal Aromamizer Plus s průměrem 30 mm a jeho přesah byl minimální, zanedbatelný a nijak mi nepřekážel.

   

Na jedné boční straně najdeme žhavicí tlačítko, které sice není moc velké, aby moc nenabouralo vzhled modu, ale je dostatečně velké pro pohodlné zmáčknutí. A to jak palcem, tak ukazováčkem. Na straně druhé pak najdeme o něco větší tlačítko. To patří k mechanismu „Quick Release“, se kterým Augvape přišel. Ten totiž po zmáčknutí odsune polovinu závitu, který drží atomizér, čímž ho umožní nejen sundat, ale i nandat, a to bez nutnosti šroubovat. Toto tlačítko má dostatečný odpor, aby nedošlo k tomu, že byste si atomizér nechtěně sundali, zároveň na modu nijak nepřekáží a tak o něm většinu času ani nebudete vědět.

 

Přední a zadní strana jsou osazeny výměnnými panely z plastu. Jeden z nich, s logem Druga, pod sebou skrývá slot pro dvě baterie. Slot pro baterie je poněkud těsný a mám k němu dvě drobné výtky. První je ta, že baterie je potřeba vkládat opatrně, a to téměř rovnoběžně s tím, jak budou ve slotu umístěny. Při vkládání pod úhlem se vám baterii prostě vložit nepodaří. Druhá drobná výtka je ta, že mohou dělat problém baterie s trochu silnějším wrapem. Do slotu se vejdou, ale nemusí zcela dosednout panel, který slot kryje.

 

Druhý, bez loga, má na sobě okénko, které není při vypnutém modu téměř vidět, a pod ním se nachází malý displej a dvě ovládací tlačítka +/-. Co je velmi zajímavé, je i to, že výrobce plochu pod panelem využil a natiskl na ni všechny rovnice Ohmova zákona, které by měl každý vaper znát. Kromě modu tak máte v kapse i malý tahák. Displej je velice jednoduchý, ukazuje nastavený výkon/napětí, stav nabití baterií, odpor spirálky a při žhavení délku potahu. Při sundaném panelu je displej velmi jasný, při nasazeném panelu je pak o něco slabší, ale dostatečně jasný na to, abyste zkontrolovali, jak nastavený výkon, tak stav baterií.

 

Určitě jste si všimli, že jsem ve výčtu zapomněl na microUSB slot pro nabíjení. Nezapomněl jsem na něj já, ale výrobce. A celkem to chápu. Jeho umístění do kovového těla by vzhled mohlo pokazit, umístit ho pod panel by pak zase bylo poněkud nepraktické.

Používání a dojmy

Ovládání se dá shrnout velmi jednoduše. Pětiklikem mod zapnete a vypnete, tlačítky +/- nastavíte výkon a podržením obou tlačítek, tedy + a -, přepnete z režimu Wattů na režim Voltů. Pokud jste tedy uživateli TC režimů, bohužel vás zklamu, protože Druga Foxy žádnou formou teplotního režimu nedisponuje. K dispozici je opravdu pouze power režim s možností nastavování Wattů či Voltů.  Jelikož osobně TC režimy nevyužívám, jejich absence v tomto modu mě tolik netrápí. Co mi však chybí, aspoň u toho power režimu, je absence alespoň základního nastavení síly předžhavení. U složitějších buildů jsem tak musel nějakou chvíli na zahřátí spirálek čekat.

Celkově mě však Druga Foxy mile potěšil a to nejen svým vzhledem, ale i tou jednoduchostí. Jeho používání mě baví, je příjemný do ruky, byť je trochu těžší, než by se dalo čekat, což mně osobně naopak vyhovuje. Absence nabíjecího portu mi taktéž nevadí, protože jsem zvyklý i u modů, které jím disponují, nabíjet baterie v externí nabíječce.

 

Další věcí, která uživatele potěší, je ta, že se brzy do prodeje dostanou výměnné panely a bude tak možné si vzhled modu pozměnit. Na internetu se již objevují custom vyráběné panely, v případě, že jste zručnější, máte možnost si panely vytvořit vlastní, třeba i dřevěné.

Za sebe tedy musím říct, že se výrobci tento mod velmi povedl a bylo by zajímavé, kdyby se tohoto designu drželi a příští mod byl pouze doplněn o nabíjecí port a teplotní režimy.