Augvape AIO [Recenze]

Výrobce Augvape se v poslední době celkem rozjel a nám se od něj do rukou dostala další novinka. Tentokrát se jedná o jednoduché AIO (All-In-One), tedy kousek určený především pro začátečníky. Pojďme se na něj tedy podívat.

Základní údaje

  • Kapacita baterie: 1500 mAh
  • Kapacita liquidu: 2 ml
  • Výkon: 30 Wattů
  • Žhavící hlava: meshová, odpor 0,6 Ohmu
  • Váha: 112,5 g
  • LED indikátor, microUSB port pro nabíjení

Balení

Augvape AIO je dodáváno v jednoduché bílé krabičce. V té po otevření, kromě samotného AIO modu, najdeme dvě meshové žhavicí hlavy s odporem 0,6 Ohmu, návod a microUSB kabel pro nabíjení. Ostatně, více toho pro AIO není potřeba.

Vzhled

Začněme tvarem, jelikož AIO se nedrží pravidelného „propiskového“ tvaru, ale jednak se okolo středu rozšiřuje, jednak je tvar šestiúhelníkový, což však není na držení nepříjemné a mod padne do ruky celkem pohodlně. Zároveň je mod možné postavit v klidu na stůl a nemusíte se bát, že by přepadl.

V samotném středu je umístěno jednoduché žhavicí tlačítko, na opačné straně pak microUSB konektor pro nabíjení a malá LED dioda. Tlačítko je pohodlné, nechrastí a snadno se mačká.

Co mě však trochu mrzí, je výřez připomínající kryt baterie na straně s nabíjecím konektorem. Ten totiž celou uhlazenost vzhledu trochu bourá.

Nad tlačítkem a konektorem jsou umístěna dvě okénka s ryskou pro sledování stavu liquidu v tanku. V top capu je pak umístěna regulace přívodu vzduchu, který je zde řešen shora, dále pak drip tip velikosti 510 (lze vyměnit za vlastní). Zároveň, podobně jako u jiných AIO systémů, slouží top cap k umístění žhavicí hlavy.

Celkově je však vzhled velmi čistý, a to i díky absenci všemožných grafických prvků a log na těle (pouze jednoduchá loga na spodní straně).

Používání

Co se týče použití, je Augvape AIO skoro až banálně jednoduché. Stačí nainstalovat žhavicí hlavu, naplnit liquidem a můžete používat. Po prvním naplnění je samozřejmě potřeba nechat hlavu alespoň 10 minut stát, aby vata dostatečně nasála liquid, jinak riskujete spálení vaty a tím pádem i zničení žhavicí hlavy.

Zapnutí modu provedete klasickým pětiklikem, následně pak stačí přidržet pro žhavení. Doba žhavení/potahu je pak omezena na 5 vteřin, aby nedocházelo k přepalování. Co by někomu mohlo chybět, je nastavení výkonu, který je zde fixní (30 Wattů), ale jelikož se jedná o AIO systém, nepovažuji to za nedostatek.

Přívod vzduchu je upravitelný a AIO je tak použitelné jak na lehké DL, takpři přivření přívodu vzduchu na minimum i na volnější MTL.

Zhodnocení

Augvape AIO je celkem příjemný AIO systém, s robustním, avšak kompaktním provedením. Chuťově se nejedná o žádnou hitparádu, ale opět, s ohledem na typ zařízení, je chuť díky meshové žhavicí hlavě překvapivě dobrá. Životnost žhavicích hlav je taky celkem slušná, jelikož ani po 10 dnech testování jsem se nepotýkal s výraznější změnou chuti.

O něco hůře je na tom však baterie. S kapacitou 1500 mAh patří mezi průměr, avšak s klesajícím nabitím rapidně klesá i výkon a Augvape AIO se tak dostává od DL spíše k MTL.

Druhou nevýhodou je i fakt, že je k dispozici pouze jeden typ žhavicích hlav, které jsou navíc v současnosti trochu obtížně sehnatelné. Ale s ohledem na to, že se jedná o novinku, lze očekávat, že jejich dostupnost bude lepší, ale těžko říci, zda budou i jiné varianty.

Poslední a drobnou nevýhodou je pak absence indikace nabití baterie.

Úplnému začátečníkovi, který by chtěl AIO používat především ke šlukování, bych Augvape AIO nedoporučil, ale pro ty, kteří by chtěli zkusit DL a sub-ohm vaping, se může jednat o zajímavé vstupní zařízení.

Augvape AIO nám do recenze zaslal výrobce Augvape, kterému tímto děkujeme. // Thanks to Augvape for sending us AIO for the purpose of this review.