Aspire Nautilus GT Anniversary Edition [Recenze]

Když spojí síly dvě tak známé firmy, jako jsou Smokerstore a Aspire, nemůže to dopadnout špatně, zvláště když se jedná o výroční edici produktu. Nebo může? To spolu zjistíme dnes. Opět díky eliquidshop.cz za poskytnutí Nautila GT Anniversary Edition (A.E.) do recenze!

BALENÍ
Úhledná černá krabička s hezky vyvedenými zlatostříbrnými nápisy a obrázkem atomizéru vyloženě láká k otevření. Takže na co čekat, žejo?!
V prvním patře na vás z oranžového lůžka vykoukne Nautilus GT Anniversary Edition. Hned pod ním už naleznete veškeré o-kroužky, náhradní hlavu o odporu 1.6 Ohmu a nějaké to povídání. A to je vše, víc nečekejte, protože víc není ani potřeba.

ATOMIZÉR
Nautilus GT vznikl spoluprací čínského Aspire a německého Smokerstore. Pokud si kladete otázku „Proč?“, tak vězte že to byl nápad, který se zrodil v hlavách německé strany. Chtěli na trh uvést jednoduchý tank pro začátečníky, ale vzhledem k vysoké ceně výroby v Německu by se z cenově dostupného tanku stal leda tak další high-end. Oslovili tedy Aspire a výsledek spolupráce vidíte na fotografiích.
Ještě se ale na chvilku zastavím u toho, proč výrobek nese hrdě jméno Aspire Nautilus, a nikoli Smokerstore Nautilus. Je to dáno tím, že Smokerstore si stojí za tím, že Taifun nikdy nebyl a nebude vyráběn jinde, než v Německu. To však nebránilo Nautilus GT kompletně navrhnout v Německu, nechat vyrobit u Aspire a spolupráci stvrdit nápisem Designed by Smokerstore. Výsledkem je, že opět vítězí koncový zákazník, a tak to má být. ….Fuj, to jsem se rozkecal 😀

Nautilus GT A.E. je 24mm clearomizér s horním plněním, který používá dlouhými lety prověřené žhavicí hlavy BVC, které umí parádně podat chuť liquidu. Současně však používá i nové Aspiří meshové hlavy s odporem 0,7 Ohm, které rozhodně stojí za vyzkoušení.Věřím, že vás bude zajímat i životnost žhavicích hlav. Počítejte cca 14 dní u klasických BVC, meshovou hlavu jsem měnil co týden (jop, mám klasického Nautila GT už nějakej pátek, tzn mluvím z praxe).
Kapacita PSU (PSU je mimochodem docela zajímavý materiál) tanku je krásných 4,2 ml, takže na celodenní vaping úplně na pohodu. Kdyby však liquid došel, tak díky skvěle promyšlenému hornímu plnění s velkými otvory je dotankování otázka pár sekund. Co musím opět zmínit, je naprosto geniální Taifunní náústek, to je prostě věc, kterou absolutně miluju.
Základna Nautila GT je vpravdě masivní kus oceli, takže se prakticky nezahřívá, což je rozhodně bod k dobru. Na základně také nalezneme regulaci přísunu vzduchu, která je, aspoň za mě, dotaženější, než u Taifuna GTR. Absolutně tichá při potahu, s příjemně klikajícím chodem a s dobře promyšleným prouděním vzduchu. Co se týká preciznosti zpracování, tak je znát, že si na výrobě dal Aspire setsakra záležet. Tedy až na ten PSU tank… Už dlouho se mi nestalo, abych měl tank „plný“ otřepů a plastových špon. Tohle fakt zamrzí, každopádně však věřím, že to je chyba pouze tohoto konkrétního kusu.

HODNOCENÍ
+ design atomizéru
+ snadná obsluha
+ výborná chuť z obou hlav v balení
+ dotaženost technických řešení (plnění, airflow, základna)
+ kapacita
+ boží náústek z Taifuna GTR
+ solidní výdrž hlav
+ kvalita zpracování (kromě PSU tanku)

– plastové špony a otřepy pocházející z těla tanku (tohle se prostě nesmí stávat, i kdyby pouze u jediného kusu)

SLOVO ZÁVĚREM
Nautilus GT A.E. je výborná záležitost do začátku, ale jistě si ji oblíbí i zkušení uživatelé DIY tanků. Tohle se prostě povedlo, když to vezmu kolem a kolem, prakticky ve všem. Tedy až na tu patálii s otřepy.

Každopádně opět děkuji do eliquidshop.cz za zaslání Nautila do recenze. Díky moc!

Jo a ještě jedna perlička, Nautilus GT Anniversary edition se dělá i v úpravě Rose Gold, a věřte tomu nebo ne, ale je z 85 % zlacená růžovým zlatem.