Aspire Nautilus AIO [Recenze]

Dnes se spolu mrkneme na další kousek z řady PODů, které se ke mně dostaly. Tentokráte to bude Nautilus AIO od Vape Centra a tam také míří mé poděkování za poskytnutí stroje do recenze.

Nautilus… To je název, který je vaperům velmi dobře známý, a troufám si tvrdit, že jej slyšel snad každý. Nejedná se v tomto případě o dopravní prostředek kapitána Nemo, ale běží tu o řadu atomizérů, sahající poměrně hluboko do historie vapingu. Co pamatuji, tak se Nautily řadily vždy mezi clearomizéry, které byly chuťově velmi povedené. Bude se Nautilus AIO držet tohoto standardu, nebo jej potopí či naopak pozvedne? Inu, kdo ví. Pojďme to zjistit! Každopádně se omlouvám za sníženou kvalitu fotek, telefon poslední dobou protestuje a nefotí jak má…

Balení
Nautilus AIO dorazil v pěkné krabičce, na které jsou všechny důležité informace. Je na ní uvedeno, co se nachází v balení, nějaké ty texty o výrobci, atp. Barva Nautila na krabici koresponduje s barevnou variantou zařízení v krabičce, což je třeba pro prodejce, ale i pro kupujícího, jednoznačně plus. Nestane se, že byste dostali špatnou barvu.

Co je však uvnitř balení, už je zajímavější. V něm najdeme dvě žhavicí hlavy, jednu klasickou o odporu 1,8 Ohmu, která je už notoricky známá z předchozích Nautilů, a také zde nalezneme hlavu určenou pro nikotinové soli. I ta má odpor 1,8 Ohmu. Musím se přiznat, že absolutně netuším, jaký je mezi nimi rozdíl, neboť jsem na jejich funkčnosti s oběma druhy liquidu rozdíl prostě nepozoroval. K hlavám mám ještě v notesu docela důležitou poznámku. Tou je materiál použitý pro spirálky. Jsou nichromové.
V balení jsou dále nějaká ta těsnění, špunt pro uzavření plnicího otvoru, nějaké to povídání a nabíjecí MicoUSB kablík.
Takže vlastně takový ten běžný standard.

Zařízení
Nautilus AIO disponuje baterií o kapacitě 1000 mAh, upravitelným přívodem vzduchu a dobře vymyšleným quick release systémem. Baterie se zdá papírově malá, neměl jsem však problém na ní vydržet celý den. Indikace stavu nabití je velmi dobře znatelná změnou barvy podsvícení velkého fire tlačítka, které je na stisku poměrně tuhé a nemá tendence se spínat v kapse. Co se týká vybíjení baterie, tak přestože se elektronika snaží seč může, tak je mírný pokles napětí u konci kapacity baterie zřetelný. Ale dá se v pohodě bafat až do vypnutí.

Quick release systém je fajn fičura s drobnou vadou. Po stisku obou bočních tlačítek je cartridge uvolněna a mírně povyskočí ze svého uložení. Opětovné nacvaknutí vyžaduje trochu síly, kterou je třeba přetlačit aretační mechanismus. Potud super věc. Co se mi však občas stávalo, bylo to, že pokud jsem z cartridge snímal krytku, tak mi samotná cartridge občas vyskočila ze svého lůžka bez jakéhokoli upozornění. Nebylo to vždy, řekněme tak v 1/10 případů, ale… ale…

Cartridge
Cartrige Nautila AIO má kapacitu 4,5 ml liquidu, takže nebude třeba plnit nijak často. Na jeden den pohoda. Plnění je jednoduché díky slušně širokému otvoru pro plnění, není zde tedy problém použít skleněné kapátko. Příjemnou věcí je, že není potřeba měnit celou plastovou cartrigde, pokud v ní doslouží odpařovací element. Prostě jen vyměníte hlavu a frčí se dál. Přehledně je zde řešeno i ovládání přívodu vzduchu které je plně regulovatelné, od velmi volného až po velmi utažené MTL.
Krytka náustku, vlastně celého vršku cartrigde, je rozhodně dobrá věc, protože tohle zařízení budete vláčet po kapsách a kabelkách, a známe, jak to občas vypadá v níustku 🙂

Aspire dělá i TPD verzi cartridgí, které se mírně liší v plnění (je zde plnicí ventil) a jsou skrouhnuty na 2ml kapacitu, jinak se neliší.

Co se týká chuti… Tady musím uznat, že si Aspire podržel svůj Nautilusí standard. Z AIO chutná dobře a kouřivost je velmi solidní, přestože se nejedná o nízkoodporové hlavy.
Jak jsem již psal ze začátku, zda nasadím obyč hlavu nebo hlavu pro NicSalty, tak rozdíl nepozoruji, co se chuti a kouřivosti týká.

Zhodnocení
+ kapacita cartridge (non-TPD verze)
+ jednoduché plnění
+ výměnné hlavy
+ regulace vzduchu
+ pěkný design
+ velmi slušná chuť
+ krytka náustku

– občasné vyskočení cartrigde
– horší plnění TPD cartridge
– tvorba kondenzátu u přívodu vzduchu (doporučuji otřít při plnění)

Slovo závěrem
Aspire Nautilus AIO… a jo! Tohle prostě funguje. Povedený zařízení, který nemá šanci jakkoli urazit. Za mě dobrý a můžu směle doporučit.
Ještě jednou díky do Vape Centra za možnost zrecenzovat tenhle kousek. Díky!